Kobiety Krakowa – trwa nabór do VI. edycji. Czy to na ciebie czekamy?
Trwa rekrutacja do Kobiet Krakowa – kwiecień 2021

Kobiety Krakowa – zgłoś się już dziś do VI edycj! / fot. Barbara Bogacka
Profesjonalna sesja zdjęciowa, publikacja wywiadu i dołączenie do krakowskiej bazy ekspertek – tak w wielkim skrócie można byłoby odpowiedzieć na pytanie „co zyskam, biorąc udział projekcie Kobiety Krakowa?”. Korzyści jest dużo więcej. Opowiadają o nich niektóre z ponad stu uczestniczek projektu Kobiety Krakowa – pasjonatki, które odważyły się mówić o sobie dobrze. Rusza nabór do VI. edycji (22-24 kwietnia 2021) projektu [po szczegóły kliknij TUTAJ], który zmienia życie. Dołącz do nas!
#KobietyKrakowa – na czym polega projekt?
Pomysł na zrzeszenie w jednym miejscu krakowskich ekspertek powstał w Fundacji Miasto Kobiet, której misją jest umacnianie potencjału kobiet. Kobiet inspirujących osobowością, pomysłem na biznes, swoją historią i siłą przebicia.
Przeprowadzamy z nimi wywiad, realizujemy sesję zdjęciową, tworzymy społeczność kobiet współpracujących ze sobą, wspierających się, podejmujących wspólne inicjatywy w myśl zasady, że współpraca ma większą wartość niż konkurencja.
– mówi Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet.
ZOBACZ: Efekty projektu Kobiety Krakowa
Wśród Kobiet Krakowa są stylistki, prawniczki, pisarki, trenerki, działaczki, projektantki, agentki, psycholożki. Właścicielki biznesów i kobiety, które spełniają się na etacie. Przedstawicielki branż kreatywnych i firm związanych z technologią, finansami czy nauką. Dla większości Kobiet Krakowa, projekt okazał się trampoliną do świata mediów. Dzięki publikacji, uczestniczki zaczęły być zapraszane w roli ekspertek na łamy gazet, czy do programów telewizyjnych. Ich biznesy i one same stają się rozpoznawalne. Fotografie autorstwa Barbary Bogackiej, które powstały w ramach projektu nie trafiły wyłącznie do albumów rodzinnych. Zdjęcia Kobiet Krakowa są skutecznym narzędziem w budowaniu ich wizerunku w mediach społecznościowych, stronach, mediach – wszędzie tam, gdzie buduje się markę osobistą. Wiele Kobiet Krakowa mówi, że udział w akcji pozwolił wypłynąć na szerokie wody. W efekcie, niektóre z nich wydały własną książkę, poszerzyły działalność, skupiły się na rozwoju biznesu online.
CZYTAJ: Po co nam biznesowa sesja zdjęciowa?
Marka osobista – czy to mi jest potrzebne?
– Już w dniu publikacji wywiadu ze mną pojawiły się nowe propozycje biznesowe, nowe zlecenia na artykuły czy oferty współpracy z przedsiębiorcami
– mówi uczestniczka I. edycji, Elżbieta Jachymczak– redaktorka naczelna Business Intelligence, autorka książki o przedsiębiorczości kobiet i publicystka ekonomiczna.
CZYTAJ: Jak wykorzystać projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?
Coachka i mediatorka sądowa Ewa Wogórka mówi, że zdjęcia, które powstały w ramach sesji pojawiły się dotąd w licznych publikacjach m.in. w Newsweeku czy Czasopiśmie Logistyka, i dodaje:
– Dzięki udziałowi w inicjatywie zaczęłam budować swoją markę, wartość i pewność siebie. Dzięki temu i wsparciu zespołu, pokazałam wiele swoich talentów, umiejętności a przede wszystkim siebie.
O konieczności wyjścia z ukrycia w kontekście prowadzenia własnej działalności mówiła parę lat temu też Aneta Pondo, kiedy startowałyśmy z pierwszą edycją projektu.
Mijają lata, a projekt cieszy się niesłabnącą popularnością. Na wiosnę (22-24.04.2021) rusza już szósta edycja #KobietKrakowa.
– Genialna atmosfera przygotowań i potem zainteresowanie bardzo wielu osób. To daje niecodzienną energię. Projekt Kobiety Krakowa to również możliwość dołączenia do grupy kobiet, które idą do przodu. Mają bardzo różnorodne pasje, ale wspólny kierunek: do przodu. Taka grupa niesie. Korzyści jest więcej. To możliwość wymiany doświadczeń, uchwycenia nowych perspektyw i „namnażania” neuronów. Różnorodność wzmacnia. Masz talent – szlifuj go i pokazuj
– zachęca Barbara Dolata, właścicielka firmy Wiem czego chcę.
Zapraszamy do niej wszystkie panie, które chcą zacząć pokazywać siebie na wielką skale i mówić o sobie dobrze.

Anna Sroka, Alicja Ortynecka, Dorota Łapa-Maik / fot. Barbara Fijał

Kobiety Krakowa, 5. edycja. Barbara Bogacka, Magda Nowak-Skorupa, Karolina Bugała-Valim, Michalina Choda-Niespodziewany / fot. Barbara Fijał

– Udział w projekcie okazał się czymś więcej niż sesją zdjęciową i suchym wywiadem. „Kobiety Krakowa” pozwoliły mi spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Uświadomiłam sobie, że każda z nas ma na swoim koncie mniejsze lub większe sukcesy, których nie docenia. Poznałam mnóstwo fantastycznych, ambitnych kobiet – twierdzi Jolanta Korczak / fot. B. Bogacka
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kobiety Krakowa 5. edycja – współpraca zamiast konkurencji (fotorelacja)
Wszystkie informacje na temat naboru do VI. edycji Kobiet Krakowa znajdziesz TUTAJ.

Organizatorki projektu Kobiety Krakowa czekają na ciebie! / fot.Klaudia Bieńkowska
Uwaga. Liczba miejsc jest ograniczona. Nabór trwa do 10 kwietnia 2021 r. lub do wyczerpania miejsc. Informacji nt. projektu #KobietyKrakowa udzielamy pod adresem fundacja@miastokobiet.pl.