Thursday, May 30, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobiety Krakowa – siostrzeństwo w biznesie. Zobacz co robimy!

Kobiety Krakowa – siostrzeństwo w biznesie. Zobacz co robimy!

Kobiety Krakowa – kim jesteśmy, co robimy?

KObiety Krakowa, impreza w Hevre

#KobietyKrakowa, spotkanie na dobry początek roku, w Hevre / fot. Barbara Bogacka

Głównym elementem projektu Kobiety Krakowa (a zarazem jego kulminacją) jest profesjonalna sesja zdjęciowa, a następnie publikacja wywiadów w portalu www.miastokobiet.pl oraz ich promocja w naszych kanałach sociamediowych. Ale tym, co jak się okazało, kobiety cenią najbardziej, jest przynależność do grona kobiet, które współpracę cenią bardziej niż rywalizację.

Co zatem robimy potem, gdy już „zgasną światła kamer”, czyli po publikacji Waszych wywiadów i zdjęć? Kobiety Krakowa mają własną zamkniętą grupę na fb „Kobiety Krakowa przy kawie” służącą do komunikacji. A w szczegółach – spotykamy się w większej grupie i kameralnie, oficjalnie i nieoficjalnie, biznesowo i towarzysko, online i na żywo. Kierujemy się zasadą, że tyle jesteś w stanie wynieść z tego projektu, ile sama do niego wnosisz. Dlatego zachęcamy Kobiety do podejmowania różnych inicjatyw, aby lepiej mogły się poznać i wejść w relacje zarówno biznesowe jak i towarzyskie. Aby zobrazować, jak jest to urozmaicone, oto garść wybranych aktywności z tego roku:

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Nowa edycja projektu #KobietyKrakowa!

 

Jestem Kobietą Krakowa – spotkanie integracyjne dla #KobietKrakowa wszystkich edycji

„Jestem Kobietą Krakowa – spotkajmy się, poznajmy się, połączmy nasze talenty”. Pod takim hasłem 10 stycznia 2022 i 2023 roku zorganizowałyśmy w Hevre event dla #KK – biznesowy, towarzyski i… roboczy. Bardzo chcemy zorganizować festiwal Kobiet Krakowa, dlatego oprócz tego, że się poznawałyśmy, wykonałyśmy pracę projektową nad przyszłym festiwalem.

Kobiety Krakowa, spotkanie

#KobietyKrakowa, spotkanie w Hevre, fot. Barbara Bogacka

#KobietyKrakowa prowadzą warsztaty w czasie Klubu Miasta Kobiet

W styczniu i w marcu, dwie #KobietyKrakowa przeprowadziły warsztaty w czasie Klubu Miasta Kobiet (a wiele innych było obecych nas sali jako uczestniczki). Beata Michalska 26 styczniu opowiadała jak stworzyć plan B, a Agnieszka Szymańska 29 marca – jak przyjemność postawić przed obowiązkiem.
Klub Miasta Kobiet odbywa się raz na dwa miesiące i jego tradycją jest to, że oprócz Gościni (gościa) Specjalnej, występuje w drugiej części eventu, warsztatowej, zawsze Kobieta Krakowa.

Beata Michalska

Beata Michalska uczy jak stworzyć plan B. / fot. Andrzej Politowicz

 

Agnieszka Szymańska

Agnieszka Szymańska, warsztaty z przyjemności, fot. Barbara Bogacka

Warsztaty contentowe

Najpierw 9 lutego o tym, jak istotna jest strategia contentowa w budowie marki on line, koordynatorka Kobiet Krakowa, Agna Karasińska, rozmawiała z Anną Nowacką, jedną z #KK najnowszej edycji, działającą jako Managerwpracy (live na Ig). Efektem tego spotkania była decyzja o zorganizowaniu warsztatów contentowych (21 marca). Ania poprowadziła część dotyczącą kreowania marki osobistej w mediach społecznościowych (głównie Ig), a Agna część dotyczącą webwirtingu, czyli pisania w sieci tak, aby teksty pokochali ludzie, a także googlowskie boty.
Były to warsztaty stacjonarne, po których spłynęło mnóstwo zapytań, kiedy będą kolejne. I… planujemy kolejne. Gorące tematy, na które jest zapotrzebowanie to: jak robić rolki, jak ustawiać lejki sprzedażowe, jak w praktyce korzystać z narzędzi do SEO.

Warsztaty contentowe

Warsztaty contentowe, fot. Aneta Pondo

Krąg Kobiet Biznesu

15 marca usiadłyśmy w Kręgu, by pościągać maski, pozdejmować biznesowe zbroje i spotkać się w jakości autentyczności, zaufania i poczucia bycia wysłuchaną, bez oceny i bez etykiet. Za każdym razem Kobiety mówią, że tęsknią za taką formą bycia w codziennym życiu. Skutkiem ubocznym Kręgów Kobiet Biznesu jest przenoszenie kręgowego paradygmatu komunikacji do swoich środowisk. Krąg Kobiet Biznesu to spotkania cykliczne dla KK. Kolejne odbędą się w kwietniu, maju i czerwcu.

Krąg Kobiet

Krąg Kobiet Biznesu. fot. Aneta Pondo

Domówki i warsztaty u #KK

Ewelina Kubiszyn, jedna z #KK zaprasza inne #KK do swojego domu na spotkania pod hasłem: Poznajmy się, wymieńmy się energią, zainspirujmy się! Kilkanaście #KK było u Eweliny na świątecznym spotkani w grudniu, a najnowsze, Wielkanocne odbyło się 2 kwietnia. Z kolei w pracowni litograficzne Justyny Kiwer #KK 11 marca „drukowały” na talerzach.

Spotkanie Kobiet Krakowa

„Domówka” u Eweliny, fot. Aneta Pondo

Śniadanie #KobietKrakowa

5 kwietnia spotkałyśmy się na śniadaniu w restauracji AC Hotel by Marriott Krakow, aby porozmawiać co u nas, a także nagrać live o tym, kim jesteśmy i co nam dało projekt #KobietyKrakowa

TAGI

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ