Wednesday, June 19, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobiety Krakowa – ruszył nabór do VII. edycji projektu, który odmienia życie! [zakończony]

Kobiety Krakowa – ruszył nabór do VII. edycji projektu, który odmienia życie! [zakończony]

Naszą misją jest stworzenie społeczności kobiet wspierających się w myśl zasady, że współpraca ma większą wartość niż konkurencja

organizatorki projektu Kobiety Krakowa

od lewej: Agna Karasińska, Barbara Bogacka, Aneta Pondo i Barbara Fijał / fot. Paulina Maslich

Profesjonalna sesja zdjęciowa, publikacja wywiadu i dołączenie do krakowskiej bazy ekspertek – tak w wielkim skrócie można byłoby odpowiedzieć na pytanie „co zyskam, biorąc udział projekcie Kobiety Krakowa?”. Korzyści jest dużo więcej. Opowiadają o nich niektóre z ponad 150 uczestniczek projektu Kobiety Krakowa – pasjonatki, które odważyły się mówić o sobie dobrze. Rusza nabór do VII. edycji (24-27 września 2021) projektu, który zmienia życie. Dołącz do nas!

[aktualizacja] Nabór zamknięty

#KobietyKrakowa – na czym polega projekt?

Pomysł na zrzeszenie w jednym miejscu krakowskich ekspertek powstał w Fundacji Miasto Kobiet, której misją jest umacnianie potencjału kobiet. Kobiet inspirujących osobowością, pomysłem na biznes, swoją historią i siłą przebicia.

Przeprowadzamy z nimi wywiad, realizujemy sesję zdjęciową, tworzymy społeczność kobiet współpracujących ze sobą, wspierających się, podejmujących wspólne inicjatywy w myśl zasady, że współpraca ma większą wartość niż konkurencja.

– mówi Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet.

 

ZOBACZ: Efekty projektu Kobiety Krakowa

 

Wśród Kobiet Krakowa są stylistki, prawniczki, pisarki, trenerki, działaczki, projektantki, agentki, psycholożki. Właścicielki biznesów i kobiety, które spełniają się na etacie. Przedstawicielki branż kreatywnych i firm związanych z technologią, finansami czy nauką. Szeregi krakowskiej bazy ekspertek wypełniły nawet policjantka, hipnoterapeutka i… wiedźma. Dla większości Kobiet Krakowa, projekt okazał się trampoliną do świata mediów. Dzięki publikacji, uczestniczki zaczęły być zapraszane w roli ekspertek na łamy gazet, czy do programów telewizyjnych. Ich biznesy i one same stają się rozpoznawalne. Fotografie autorstwa Barbary Bogackiej, które powstały w ramach projektu nie trafiły wyłącznie do albumów rodzinnych. Zdjęcia Kobiet Krakowa są skutecznym narzędziem w budowaniu ich wizerunku w mediach społecznościowych, stronach, mediach – wszędzie tam, gdzie buduje się markę osobistą. Wiele Kobiet Krakowa mówi, że udział w akcji pozwolił wypłynąć na szerokie wody. W efekcie, niektóre z nich wydały własną książkę, poszerzyły działalność, skupiły się na rozwoju biznesu online.

 

CZYTAJ: Po co mi biznesowa sesja zdjęciowa? 

Marka osobista – czy to mi jest potrzebne?

– Już w dniu publikacji wywiadu ze mną pojawiły się nowe propozycje biznesowe, nowe zlecenia na artykuły czy oferty współpracy z przedsiębiorcami

– mówi uczestniczka I. edycji, Elżbieta Jachymczak– redaktorka naczelna Business Intelligence, autorka książki o przedsiębiorczości kobiet i publicystka ekonomiczna.

 

CZYTAJ: Jak wykorzystać projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?

 

Coachka i mediatorka sądowa Ewa Wogórka mówi, że zdjęcia, które powstały w ramach sesji pojawiły się dotąd w licznych publikacjach m.in. w Newsweeku czy Czasopiśmie Logistyka, i dodaje:

– Dzięki udziałowi w inicjatywie zaczęłam budować swoją markę, wartość i pewność siebie. Dzięki temu i wsparciu zespołu, pokazałam wiele swoich talentów, umiejętności a przede wszystkim siebie.

O konieczności wyjścia z ukrycia w kontekście prowadzenia własnej działalności mówiła parę lat temu też Aneta Pondo, kiedy startowałyśmy z pierwszą edycją projektu.

Kobiety Krakowa – nabór do jesiennej edycji

Mijają lata, a projekt cieszy się niesłabnącą popularnością. Na jesień (24-27.09.2021) rusza już siódma edycja #KobietKrakowa, która tym razem odbędzie się pod patronatem KBF w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

– Genialna atmosfera przygotowań i potem zainteresowanie bardzo wielu osób. To daje niecodzienną energię. Projekt Kobiety Krakowa to również możliwość dołączenia do grupy kobiet, które idą do przodu. Mają bardzo różnorodne pasje, ale wspólny kierunek: do przodu. Taka grupa niesie. Korzyści jest więcej. To możliwość wymiany doświadczeń, uchwycenia nowych perspektyw i „namnażania” neuronów. Różnorodność wzmacnia. Masz talent – szlifuj go i pokazuj

– zachęca Barbara Dolata, właścicielka firmy Wiem czego chcę, Ewa Czarnecka-Doniec czyli Kwantowa Wiedźma dodaje:

Piękna przygoda! Każdej kobiecie życzę możliwości i śmiałości podarowania sobie takiego doświadczenia.

Do VII. edycji Kobiet Krakowa zapraszamy panie, które chcą zacząć pokazywać siebie na wielką skale i mówić o sobie dobrze.

Kobiety Krakowa

Anna Sroka, Alicja Ortynecka, Dorota Łapa-Maik / fot. Barbara Fijał

kobiety krakowa – kolaż zdjęć

Kobiety Krakowa vol. 7, dzień 2 / fot. Barbara Fijał

Kobiety Krakowa

Kobiety Krakowa, 5. edycja. Barbara Bogacka, Magda Nowak-Skorupa, Karolina Bugała-Valim, Michalina Choda-Niespodziewany / fot. Barbara Fijał

kolaż zdjęć zza kulis projektu kobiety krakowa

Kobiety Krakowa, dzień 1 / fot. Barbara Fijał

kobiety krakowa

– Udział w projekcie okazał się czymś więcej niż sesją zdjęciową i suchym wywiadem. „Kobiety Krakowa” pozwoliły mi spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Uświadomiłam sobie, że każda z nas ma na swoim koncie mniejsze lub większe sukcesy, których nie docenia. Poznałam mnóstwo fantastycznych, ambitnych kobiet – twierdzi Jolanta Korczak / fot. B. Bogacka

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kobiety Krakowa 6. edycja – fotorelacja

Cztery organizatorki projektu Kobiety Krakowa siedzące na kanapie

Organizatorki projektu Kobiety Krakowa czekają na ciebie! / fot.Klaudia Bieńkowska

Wszystkie informacje na temat naboru do VII. edycji Kobiet Krakowa znajdziesz TUTAJ.

Uwaga. Liczba miejsc jest ograniczona. Nabór trwa do 3 września 2021 r. lub do wyczerpania miejsc. Informacji nt. projektu #KobietyKrakowa udzielamy pod adresem fundacja@miastokobiet.pl.

 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ