Kobiety Krakowa – rusza nabór do VIII. edycji!
Weź udział w 8. edycji projektu, który zmienia życie. Dołącz do projektu #KobietyKrakowa
Profesjonalna sesja zdjęciowa, publikacja wywiadu i dołączenie do krakowskiej bazy ekspertek – tak w wielkim skrócie można byłoby odpowiedzieć na pytanie „co zyskam, biorąc udział projekcie Kobiety Krakowa?”. Korzyści jest dużo więcej. Opowiadają o nich niektóre z niemal 200 uczestniczek projektu Kobiety Krakowa – pasjonatki, które odważyły się mówić o sobie dobrze. Rusza nabór do VIII. edycji (20-23 kwietnia 2022) projektu, który zmienia życie. Dołącz do nas!
#KobietyKrakowa – na czym polega projekt?
Pomysł na zrzeszenie w jednym miejscu krakowskich ekspertek powstał w Fundacji Miasto Kobiet, której misją jest umacnianie potencjału kobiet. Kobiet inspirujących osobowością, pomysłem na biznes, swoją historią i siłą przebicia.
Przeprowadzamy z nimi wywiad, realizujemy sesję zdjęciową, tworzymy społeczność kobiet współpracujących ze sobą, wspierających się, podejmujących wspólne inicjatywy w myśl zasady, że współpraca ma większą wartość niż konkurencja.
– mówi Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet i podkreśla:
– Szczególnie teraz, kobiety muszą poczuć swoją moc. Przyszłość zależy od kobiet, które mają odwagę zmieniać świat. Zmiana zawsze zaczyna się od swojego podwórka: rodziny, pracy, środowiska. Scilla Elworthy w książce: „Ostatni moment. Jak wspólnie możemy ocalić nasz świat” pisze, że konieczna jest zmiana systemu wartości, na którym opieramy nasze decyzje. I wśród tych wartości wymienia m.in. obecne w biznesie przekonanie, że niezbędne stałe dążenie do maksymalizacji zysków oraz przekonanie, że ponieważ przetrwają najsilniejsi, konkurencja jest siłą napędową gospodarki. A gdyby tak zamiast o wzrost zacząć dbać o jakość? A zamiast konkurencji jako wartość wprowadzić współpracę? To jest to, co staramy się robić w Kobietach Krakowa.
Zobacz:
Tak wyglądają Kobiety Krakowa
Wśród Kobiet Krakowa są stylistki, prawniczki, pisarki, trenerki, działaczki, projektantki, agentki, lekarki, psycholożki. Właścicielki biznesów i kobiety, które spełniają się na etacie. Przedstawicielki branż kreatywnych i firm związanych z technologią, finansami czy nauką. Szeregi krakowskiej bazy ekspertek wypełniły nawet policjantka, leśna przewodniczka, oligofrenopedagożka, hipnoterapeutka, autorka thrillerów psychologicznych i… wiedźma. Dla większości Kobiet Krakowa, projekt okazał się trampoliną do świata mediów. Dzięki publikacji, uczestniczki zaczęły być zapraszane w roli ekspertek na łamy gazet, czy do programów telewizyjnych. Ich biznesy i one same stają się rozpoznawalne. Fotografie autorstwa Barbary Bogackiej, które powstały w ramach projektu nie trafiły wyłącznie do albumów rodzinnych. Zdjęcia Kobiet Krakowa są skutecznym narzędziem w budowaniu ich wizerunku w mediach społecznościowych, stronach, mediach – wszędzie tam, gdzie buduje się markę osobistą. Wiele Kobiet Krakowa mówi, że udział w akcji pozwolił wypłynąć na szerokie wody. W efekcie, niektóre z nich wydały własną książkę, poszerzyły działalność, skupiły się na rozwoju biznesu online, nawiązały trwałe przyjaźnie.
Przeczytaj koniecznie:
Po co nam biznesowa sesja zdjęciowa?
Marka osobista – czy to mi jest potrzebne?
– Już w dniu publikacji wywiadu ze mną pojawiły się nowe propozycje biznesowe, nowe zlecenia na artykuły czy oferty współpracy z przedsiębiorcami
– mówi uczestniczka I. edycji, Elżbieta Jachymczak– redaktorka naczelna Business Intelligence, autorka książki o przedsiębiorczości kobiet i publicystka ekonomiczna.
Przekonaj się: Jak wykorzystać projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?
Coachka i mediatorka sądowa Ewa Wogórka mówi, że zdjęcia, które powstały w ramach sesji pojawiły się dotąd w licznych publikacjach m.in. w Newsweeku czy Czasopiśmie Logistyka, i dodaje:
– Dzięki udziałowi w inicjatywie zaczęłam budować swoją markę, wartość i pewność siebie. Dzięki temu i wsparciu zespołu, pokazałam wiele swoich talentów, umiejętności a przede wszystkim siebie.
O tym, czym jest projekt #KobietyKrakowa opowiadają jej uczestniczki i pomysłodawczyni – Aneta Pondo. Zobacz koniecznie!
Kobiety Krakowa – nabór do wiosennej edycji
Mijają lata, a projekt cieszy się niesłabnącą popularnością. Na wiosnę (20-23.04.2022) rusza już ósma edycja #KobietKrakowa, która tym razem odbędzie się pod w nowoczesnych przestrzeniach Teatru KTO
– Genialna atmosfera przygotowań i potem zainteresowanie bardzo wielu osób. To daje niecodzienną energię. Projekt Kobiety Krakowa to również możliwość dołączenia do grupy kobiet, które idą do przodu. Mają bardzo różnorodne pasje, ale wspólny kierunek: do przodu. Taka grupa niesie. Korzyści jest więcej. To możliwość wymiany doświadczeń, uchwycenia nowych perspektyw i „namnażania” neuronów. Różnorodność wzmacnia. Masz talent – szlifuj go i pokazuj
– zachęca Barbara Dolata, właścicielka firmy Wiem czego chcę, a Ewa Czarnecka-Doniec czyli Kwantowa Wiedźma dodaje:
Piękna przygoda! Każdej kobiecie życzę możliwości i śmiałości podarowania sobie takiego doświadczenia.
Do VIII. edycji Kobiet Krakowa zapraszamy panie, które chcą zacząć pokazywać siebie na wielką skale i mówić o sobie dobrze.
Zobacz jak było poprzednim razem: Kobiety Krakowa 7. edycja – fotorelacja
Uwaga. Liczba miejsc jest ograniczona. Nabór trwa do 10 kwietnia 2022 r. lub do wyczerpania miejsc. Informacji nt. projektu #KobietyKrakowa udzielamy pod adresem fundacja@miastokobiet.pl.
Anna Maria 14 marca, 2022
wspaniała inicjatywa!!!! SUPER, że jest kolejna edycja
Barbie 15 marca, 2022
super pakiet jest w ofercie – profesjonalna sesja zdjęciowa + publikacja wywiadu