Monday, May 20, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobiety Krakowa – rusza nabór do 10. edycji

Kobiety Krakowa – rusza nabór do 10. edycji

Do X. edycji Kobiet Krakowa zapraszamy panie, które chcą zacząć pokazywać siebie na wielką skale i mówić o sobie dobrze.

kobiety krakowa – organizatorki

Organizatorki projektu #KobietyKrakowa, od lewej: Basia Fijał, Agna Karasińska, Basia Bogacka i Aneta Pondo / fot. Bartłomiej Gatlik

Profesjonalna sesja zdjęciowa, publikacja wywiadu i dołączenie do krakowskiej bazy ekspertek – tak w wielkim skrócie można odpowiedzieć na pytanie „co zyskam, biorąc udział projekcie Kobiety Krakowa?”. Korzyści jest dużo więcej. Mówią o nich niektóre z ponad 200 uczestniczek projektu Kobiety Krakowa – pasjonatki, które odważyły się mówić o sobie dobrze. Rusza nabór do X. edycji (19-22 kwietnia 2023) projektu, który zmienia życie. Dołącz do nas!

 

 

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE TERAZ

 

#KobietyKrakowa – na czym polega projekt?

Pomysł na zrzeszenie w jednym miejscu krakowskich ekspertek powstał w Fundacji Miasto Kobiet, której misją jest umacnianie potencjału kobiet. Kobiet inspirujących osobowością, pomysłem na biznes, swoją historią i siłą przebicia.

Przeprowadzamy z nimi wywiad, realizujemy sesję zdjęciową, tworzymy społeczność kobiet współpracujących ze sobą, wspierających się, podejmujących wspólne inicjatywy w myśl zasady, że współpraca ma większą wartość niż konkurencja.

– mówi Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet i podkreśla:

– Szczególnie teraz, kobiety muszą poczuć swoją moc. Przyszłość zależy od kobiet, które mają odwagę zmieniać świat. Zmiana zawsze zaczyna się od swojego podwórka: rodziny, pracy, środowiska.  Scilla Elworthy w książce: „Ostatni moment. Jak wspólnie możemy ocalić nasz świat” pisze, że konieczna jest zmiana systemu wartości, na którym opieramy nasze decyzje. I wśród tych wartości wymienia m.in. obecne w biznesie przekonanie, że niezbędne stałe dążenie do maksymalizacji zysków oraz przekonanie, że ponieważ przetrwają najsilniejsi, konkurencja jest siłą napędową gospodarki. A gdyby tak zamiast o wzrost zacząć dbać o jakość? A zamiast konkurencji jako wartość wprowadzić współpracę? To jest to, co staramy się robić w Kobietach Krakowa.


Zobacz
: Tak wyglądają Kobiety Krakowa

 

Organizatorki i uczestniczki (od lewej): Agna Karasińska, Aga Siejka, Basia Fijał, Aneta Pondo, Aneta Joanna Kaniak / fot. Barbara Bogacka

Wśród Kobiet Krakowa są coachki, stylistki, prawniczki, pisarki, trenerki, działaczki, projektantki, agentki, lekarki, psycholożki. Właścicielki biznesów i kobiety, które spełniają się na etacie. Przedstawicielki branż kreatywnych i firm związanych z technologią, finansami czy nauką. Szeregi krakowskiej bazy ekspertek wypełniły nawet policjantka, leśna przewodniczka, oligofrenopedagożka, hipnoterapeutka, autorka thrillerów psychologicznych i… wiedźma. Dla większości Kobiet Krakowa, projekt okazał się trampoliną do świata mediów. Dzięki publikacji, uczestniczki zaczęły być zapraszane w roli ekspertek na łamy gazet, czy do programów telewizyjnych. Ich biznesy i one same stają się rozpoznawalne. Fotografie autorstwa Barbary Bogackiej, które powstały w ramach projektu nie trafiły wyłącznie do albumów rodzinnych. Zdjęcia Kobiet Krakowa są skutecznym narzędziem w budowaniu ich wizerunku w mediach społecznościowych, stronach, mediach – wszędzie tam, gdzie buduje się markę osobistą. Wiele Kobiet Krakowa mówi, że udział w akcji pozwolił wypłynąć na szerokie wody. W efekcie, niektóre z nich wydały własną książkę, poszerzyły działalność, skupiły się na rozwoju biznesu online, nawiązały trwałe przyjaźnie.


Przeczytaj koniecznie
:
Po co nam biznesowa sesja zdjęciowa?

 

Marka osobista – czy to mi jest potrzebne?

– Już w dniu publikacji wywiadu ze mną pojawiły się nowe propozycje biznesowe, nowe zlecenia na artykuły czy oferty współpracy z przedsiębiorcami

– mówi uczestniczka I. edycji, Elżbieta Jachymczak– redaktorka naczelna Business Intelligence, autorka książki o przedsiębiorczości kobiet i publicystka ekonomiczna.

Przekonaj się:
Jak wykorzystać projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?

 

Coachka i mediatorka sądowa Ewa Wogórka mówi, że zdjęcia, które powstały w ramach sesji pojawiły się dotąd w licznych publikacjach m.in. w Newsweeku czy Czasopiśmie Logistyka, i dodaje:

– Dzięki udziałowi w inicjatywie zaczęłam budować swoją markę, wartość i pewność siebie. Dzięki temu i wsparciu zespołu, pokazałam wiele swoich talentów, umiejętności a przede wszystkim siebie.

O tym, czym jest projekt #KobietyKrakowa opowiadają jej uczestniczki i pomysłodawczyni – Aneta Pondo. Zobacz koniecznie!

 

Kobiety Krakowa – nabór do wiosennej edycji

Mijają lata, a projekt cieszy się niesłabnącą popularnością. Na wiosnę (19-22.04.2023) rusza już dziesiąta edycja #KobietKrakowa, która ponownie odbędzie się w zachwycających przestrzeniach ACHotel by Marriott Kraków (al. 3 Maja).

– Genialna atmosfera przygotowań i potem zainteresowanie bardzo wielu osób. To daje niecodzienną energię. Projekt Kobiety Krakowa to również możliwość dołączenia do grupy kobiet, które idą do przodu. Mają bardzo różnorodne pasje, ale wspólny kierunek: do przodu. Taka grupa niesie. Korzyści jest więcej. To możliwość wymiany doświadczeń, uchwycenia nowych perspektyw i „namnażania” neuronów. Różnorodność wzmacnia. Masz talent – szlifuj go i pokazuj

– zachęca Barbara Dolata, właścicielka firmy Wiem czego chcę, Ewa Czarnecka-Doniec czyli Kwantowa Wiedźma dodaje:

Piękna przygoda! Każdej kobiecie życzę możliwości i śmiałości podarowania sobie takiego doświadczenia.

Do X. edycji Kobiet Krakowa zapraszamy panie, które chcą zacząć pokazywać siebie na wielką skale i mówić o sobie dobrze.

Zdjęcia zza kulis 9. edycji projektu #KobietyKrakowa / fot. Basia Fijał

Kobiety Krakowa na planie zdjęciowym w Teatrze KTO (8. edycja) / fot. B. Fijał

kobieta w kasku budowlanym i fotografka

Zdjęcia zza kulis na tarasie Sheratona robiła Barbara Fijał

Kobiety Krakowa

Anna Sroka, Alicja Ortynecka, Dorota Łapa-Maik / fot. Barbara Fijał

kobiety krakowa – kolaż zdjęć

Kobiety Krakowa vol. 7, dzień 2 / fot. Barbara Fijał

organizatorki siódmej edycji kobiet krakowa

Kobiety Krakowa vol. 7 – organizatorki / fot. Aga Siejka

Zdjęcia zza kulis 9. edycji Kobiet Krakowa

Zdjęcia zza kulis 9. edycji Kobiet Krakowa / fot. Barbara Fijał

Kobiety Krakowa

Kobiety Krakowa, 5. edycja. Barbara Bogacka, Magda Nowak-Skorupa, Karolina Bugała-Valim, Michalina Choda-Niespodziewany / fot. Barbara Fijał

kobieta pozująca na tle Wawelu

Taras Sheratona był wdzięczną scenerią do pozowania / fot. Barbara Fijał

kolaż zdjęć zza kulis projektu kobiety krakowa

Kobiety Krakowa, dzień 1 / fot. Barbara Fijał

kobiety krakowa

– Udział w projekcie okazał się czymś więcej niż sesją zdjęciową i suchym wywiadem. „Kobiety Krakowa” pozwoliły mi spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Uświadomiłam sobie, że każda z nas ma na swoim koncie mniejsze lub większe sukcesy, których nie docenia. Poznałam mnóstwo fantastycznych, ambitnych kobiet – twierdzi Jolanta Korczak / fot. B. Bogacka

 

Zobacz jak było poprzednim razem: 
Kobiety Krakowa 9. edycja – fotorelacja

Kobiety Krakowa twórczynie

To my, twórczynie projektu #KobietyKrakowa. Z tyłu od lewej: Barbara Fijał, Agna Karasińska, Barbara Bogacka. Z przodu Aneta Pondo

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE TERAZ

Uwaga. Liczba miejsc jest ograniczona. Nabór trwa do 12 kwietnia 2023 r. lub do wyczerpania miejsc. Informacji nt. projektu #KobietyKrakowa udzielamy pod adresem fundacja@miastokobiet.pl.

kobiety krakowa

Dołącz do projektu #KobietyKrakowa!

TAGI

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
4 komentarze
 • Bolek 18 marca, 2023

  Świetna inicjatywa, popieram!

 • Anna Maria 24 marca, 2023

  #KobietyKrakowa – to już 10. jubileuszowa edycja
  Tym razem sesje zdjęciowe będą w przepięknych wnętrzach AC Hotel by Marriott Krakow!!!

  Będzie się działo!!!

 • Marta Wloska 7 kwietnia, 2023

  Dobry artykuł

 • Piotr 11 sierpnia, 2023

  Feministki, zróbcie coś dla facetów, bez nich Was by nie było…

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ