Sunday, May 26, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobiety Krakowa: relacja z III edycji

Kobiety Krakowa: relacja z III edycji

Co edycja, to lepiej!

Kobiety Krakowa

Chwila na wspomnienia / fot. redakcja

Słyszałyście już mit, jakoby panie radziły sobie w biznesie gorzej od mężczyzn? Z całą pewnością. A czy wiecie o tym, że Polska znajduje się w czołówce, jeżeli chodzi o procentowy udział kobiet w biznesie, a także pań sprawujących stanowiska kierownicze? No właśnie. Misją Projektu #KobietyKrakowa jest to, by wszystkie te kobiety pokazać szerszej publiczności, zjednoczyć i zmotywować pozostałe do odważnego chwalenia się swoimi osiągnięciami

 

Za nami 3. edycja Projektu. Emocje jeszcze do końca nie opadły. Pierwsza edycja była wielką niewiadomą, do drugiej też podeszłyśmy z dozą niepewności, ale – jak to mówią – do trzech razy sztuka. Za trzecim razem po prostu byłyśmy pewne, że to, co robimy jest dobre, a kobiety, które biorą w akcji udział będą zadowolone. Z dumą spoglądałyśmy na nawiązujące się relacje i na to, że realizujemy coś bardzo istotnego dla kobiet: dajemy im przestrzeń na bycie ze sobą, której potrzebują mimo, że nie zawsze są skłonne się do tego przyznać. Niewiele jest dla nas cenniejszych doświadczeń od spędzenia czasu z inną kobietą czy kobietami. Ta niesamowita energia unosiła się w murach Metaformy Cafe od samego początku.

 

Jak było? Zaczęłyśmy od rytuałów beauty. Fantastyczne wizażystki ze szkoły Artystyczna Alternatywa w składzie: Beata Kamińska, Agnieszka Czarny, Martyna Kaleta, Małgorzata Braś, Emilia Roszig oraz Nina Skiba sprawiły, że każda z uczestniczek mogła poczuć się zaopiekowana i wyjątkowa. Biznesowe, ale kobiece makijaże, dobrane indywidualnie do każdej z nich dodały dziewczynom pewności siebie, by bez stresu mogły oddać się pod ostrzał obiektywu Basi Bogackiej. Początki nigdy nie są łatwe. Każdy, kto dotychczas nie brał udziału w sesji zdjęciowej, przed aparatem czuje się nieco skrępowany, przynajmniej przez pierwsze kilkanaście minut. Nie inaczej było z naszymi Kobietami Krakowa, ale od czego mamy Basię? Ta, swoim ciepłym i pełnym wyrozumiałości podejściem sprawiła, że każda z nich już po chwili się wyluzowała. Bieżące przeglądanie kadrów pozwoliło im zaufać, że są w dobrych rękach, a efekty będą zachwycające; trzeba tylko odrobiny współpracy ; )

 

Udział wzięły 22 kobiety z przeróżnych dziedzin. Były kobiety biznesu, finansistki, psycholożki, coachki, projektantki, artystki, sportsmenki… Na dowód tego, jak szerokie jest spectrum zainteresowań i kobiecych talentów. Jak studnia bez dna! Już za chwilę na łamach portalu będziecie mogli poznać historię każdej z nich. Droga do sukcesu zwykle nie jest usłana różami i wymaga ciężkiej pracy i potykania się o własne nogi, ale naszą misją jest pokazać, że mimo to można i – przedstawiając opowieści 22 kobiet, którym się udało – zmotywować każdą z Was do działania, przekraczania własnych, zakorzenionych w głowie barier, strachów i kompleksów. Kobieta sukcesu to nie tylko elegancka babeczka w garsonce i z telefonem w ręku. Kobieta sukcesu to ta, która ma pasję, działa w zgodzie ze sobą i ma odwagę tą drogą przejść przez życie! 

 

Być może w następnej edycji zostaniesz nią Ty? 

 

A tak było 12, 13 i 14 kwietnia: 

Elżbieta Jachymczak

Przepyszny tort dla uczestniczek 3. edycji przygotowała Kobieta Krakowa, Ela Jachymczak

 

kobiety krakowa

Dać kobietom coś słodkiego i od razu dzień staje się piękniejszy! / fot. redakcja

 

Artystyczna Alternatywa

Młode talenty z Artystycznej Alternatywy w akcji! / fot. redakcja

 

kapelusze

Jedna z uczestniczek, Karolina Kasza (pierwsza od lewej) projektuje takie świetne kapelusze! / fot. redakcja

 

Barbara Bogacka

Barbara Bogacka podczas pracy to kwintesencja skupienia i profesjonalizmu 😉 / fot. redakcja

 

fotografia biznesowa

Efekty pracy oglądałyśmy na bieżąco! / fot. redakcja

 

make up

I jeszcze odrobina piękna / fot. redakcja

 

Barbara Bogacka

Nasza wspaniała pani fotograf, Basia Bogacka poczuła wiosnę! / fot. redakcja

 

sesja zdjęciowa

Efekty wymagają poświęceń / fot. redakcja

 

Kobiety Krakowa

Uśmiechy nie schodziły z twarzy! / fot. redakcja

 

makijaż

Makijaż do sesji zdjęciowej to trudna sztuka / fot. redakcja

 

Aneta Pondo

Redaktor naczelna i Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, Aneta Pondo z uczestniczką projektu, Iloną Przetacznik / fot. redakcja

 

sesja foto

Dzień drugi / fot. redakcja

 

Kreatorka wirtualnej rzeczywistości w realu. Orędowniczka życia w wersji fast, stylu fit i pro eko. Jej działki: psychologia, seks, troszeczkę medycyny estetycznej, kontrowersyjne sprawy, insta life. Ekspertka ds. „jak zrobić fejm” acz sama najbardziej kocha siedzieć z słuchawkami i pisać w otchłani samotności. Prowadzi też Beauty Test, zabawia się z Pijarem a w wolnej chwili, również, z panami z okładek.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ