Wednesday, May 29, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobiety Krakowa 5. edycja – współpraca zamiast konkurencji (fotorelacja)

Kobiety Krakowa 5. edycja – współpraca zamiast konkurencji (fotorelacja)

5. edycja, 5 dni zdjęciowych, 33 nowe #KobietyKrakowa. Zobacz zdjęcia i relację z projektu

Kobiety Krakowa

Kobiety Krakowa, 5. edycja. Barbara Bogacka, Magda Nowak-Skorupa, Karolina Bugała-Valim, Michalina Choda-Niespodziewany / fot. Barbara Fijał

Trafiłyśmy z tą edycją projektu #KobietyKrakowa w sam środek armagedonu! W drugim dniu sesji zdjęciowych Trybunał Konstytucyjny swoim wyrokiem rozpętał aktualną rewolucję październikową, czyli Strajk Kobiet. W trzecim dniu sesji premier rządu ogłosił częściowy lockdown, czyli czerwoną strefę w całej Polsce i zamknięcie gastronomii.

Znalazłyśmy się z naszym projektem na pograniczu dwóch rzeczywistości. W ciągu dnia z radością karmiłyśmy się atmosferą poznawania mocnych kobiet, nowych uczestniczek projektu, a wieczorem biegłyśmy protestować przeciw próbom ograniczania tej właśnie mocy i wolności kobiet.
Ta edycja #KobietKrakowa przejdzie do historii także z powodu ogromnego zainteresowania. 5. edycja, 5 dni sesji zdjęciowych, 33 nowe #KobietKrakowa!

dokumentacja sesji

Dokumentacja to podstawa. Na zdjęciu: Barbara Bogacka i Katarzyna Tyrka fotografowana przez Klaudię Bieńkowską, która jest fotografowaną przez Anetę Pondo, która jest fotografowana przez Agnę Karasińską, które wszystkie są fotografowane przez Barbarę Fijał

Skąd się wzięły Kobiety Krakowa

Kobiety Krakowa to projekt Fundacji Miasto Kobiet, którego głównym celem jest budowanie społeczności kobiet przedsiębiorczych, ekspertek, które wierzą, że przyszłość zależy od nich i że współpraca ma większą wartość niż rywalizacja.

Co pół roku w ramach nowego naboru do społeczności, która w tej chwili, po 5. edycjach liczy dokładnie 128 osób, dołączają kolejne kobiety. Robimy im sesje zdjęciowe, przeprowadzamy wywiady, który publikujemy w naszym portalu. Mamy na fb prywatną grupę, po każdej edycji spotykamy się, by poznać się i zawiązać nowe współprace, a czasem nawet przyjaźnie. Zdarzają się też większe inicjatywy, jak ubiegłoroczna wystawa zdjęć oraz wernisaż z mowami mocy.

Kobiety Krakowa

Odwiedziły nas Kobiety Krakowa poprzednich edycji: Elżbieta Jachymczak i Ludmiła Petrenko / fot. Barbara Fijał

Barbara Bogacka – specka od biznesowych portretów

Zdjęcia robiła jak zawsze Barbara Bogacka, fotografka, z którą współtworzymy ten projekt od początku (zobacz: Kobiety Krakowa – początek). Basia ma niezwykły talent do pokazywania prawdziwego piękna kobiet, tego wewnętrznego i zewnętrznego.
„Było takie zainteresowanie projektem, że zrobiłyśmy aż 5 dni zdjęciowych. Dla mnie super. Byłam w swoim żywiole. Uwielbiam pracę z ludźmi! Uwielbiam czas sesji, poznawanie się, odkrywanie, ośmielanie i wymianę energii. Cudowne kobiety, nowe wyzwania (głównie oświetleniowe), a także komunikacyjne (poziom master ), kreatywne poszukiwanie rozwiązań, sprawdzone sposoby pracy.

Niby schemat podobny dla każdej z pań, a dzięki temu, że każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna, za każdym razem inny efekt. Ja też ciągle się rozwijam i mam na myśli pogłębianie samoświadomości i pracę z energią, co bardzo się przydaje na sesji. Tak pięknie potrafimy być różne, a równocześnie mamy tyle wspólnego!”

Barbara Bogacka

Nie ma takiej pozycji, której nie przyjęłaby Basia Bogacka, żeby zrobić dobre zdjęcie / fot. Barbara Fijał

Pudełko ze skarbami

Zorganizowałyśmy projekt #KobietyKrakowa z dbałością o atmosferę, komfort i szczegóły. Profesjonalny make up w wykonaniu dwóch wizażystek (też Kobiet Krakowa) Beaty Kamińskiej i Małgorzaty Braś, sprawił, że kobiety czuły się przed obiektywem najlepszą wersją siebie.
Każda z Pań otrzymała od nas na powitanie pudełko pełne niespodzianek, a w nim znalazła się przede wszystkim słynna czarna koszulka ze złotym napisem #KobietaKrakowa, a także pakiet prezentów dla ciała i umysłu: kosmetyki od firmy BioDermic i Gehwol oraz dwie książki: „Mocne rozmowy”, Anety Pondo (z wywiadami motywującymi do podążania w życiu własną biznesową i rozwojową ścieżką POBIERZ FRAGMENT) oraz „Cyfrodziewczyny” Karoliny Wasilewskiej (wyd. Krytyka Polityczna), czyli herstorie kobiet zasłużonych dla polskiej informatyki. [PRZECZYTAJ FRAGMENT]

wizazystki

Małgorzata Braś i Beata Kamińska przygotowały makijaż #KobietKrakowa, na zdjęciach malowane są Małgorzata Słota i Anna Bajorek-Dołba / fot. Barbara Fijał

W co się ubrać na sesję biznesową?

Ponieważ przy każdej edycji wiele kobiet pyta, jak mają się ubrać na sesję, Basia Bogacka nagrała dla nich film na temat za dużych, czarnych marynarek (odradzamy na sesje biznesowe), a dodatkowo skierowałyśmy uczestniczki, te, które miały na to ochotę, na konsultacje do stylistek, które mamy wśród Kobiet Krakowa, do Alicji Michalskiej, Beaty Syktus i Ewy Szczech.

– Na pytanie: w co ubrać się do biznesowej sesji zdjęciowej odpowiedzieć można w 3 punktach i tak właśnie doradzałam dzwoniącym do mnie Kobietom Krakowa – mówi Alicja Michalska. – Po pierwsze, zastanów się czym jest Twój biznes i jak chcesz go komunikować, bo Twój strój nie musi, a może nawet nie powinien być formalny. Jeśli np. zajmujesz się jogą twarzy, masażem, kosmetyką, różnymi dziedzinami sztuki, jeśli najważniejsze w Twojej branży są różne miękkie kompetencje, to żakiet czy garnitur zwyczajnie nie będą pasowały, bo w takim stroju nie pracujesz. Po drugie, wybierz ubrania, które faktycznie lubisz i nosisz. Jeśli na co dzień chodzisz w sukienkach, nie szukaj uparcie stylizacji w spodniach (i odwrotnie), bo na sesji nie będziesz czuć się swobodnie. Po trzecie, zrób sobie zdjęcia przed lustrem w wybranych gotowych stylizacjach. Zobaczysz wtedy, czy dobrze prezentują się w kadrze. Możesz też od razu uzupełnić je o wszystkie dodatki i przygotować zestaw tak, aby w dniu sesji, czegoś nie pominąć lub nie pomylić, gdy dopadnie cię trema przed obiektywem.

w co sie ubrać na sesję biznesową

Kobiety przynosiły na sesję po 2-3 różne stylizacje. na zdjęciu Orianna Chuda-Rakowska / fot. Barbara Fijał

Przestrzeń Pełna Czasu i #KobietKrakowa

Zachwyt #KobietKrakowa wzbudziło miejsce, które wybrałyśmy na plan zdjęciowy. Była to nowootwarta Przestrzeń Pełna Czasu (kawiarnia, biblioteka, sklep, przestrzeń coworkingowa), w którwej już samo przebywanie podnosiło poziom krążenia energii w ciele. Sufit prawie do nieba, ogromna przestrzeń, miękkie kanapy, poduchy full kolor i dżungla zieleni. Przestrzeń Pełną Czasu (ul. Wawrzyńca 19, ten adres warto znać) założyła Ola Budzyńska, Pani Swojego Czasu, która doradza kobietom jak organizować czas i jak prowadzić biznes on-line. Ola stworzyła też wiele pięknych produktów, planerów, kalendarzy, kreatywnych szkicowników, które można kupić już nie tylko online, ale właśnie oglądając, dotykając, wąchając je przy ul. Wawrzyńca.

Ola Budzyńska jest też jedną z Ambasadorek #KobietKrakowa. 

Ola Budzynska i Przestrzem Pełna Czasu

Ola Budzyńska stworzyła Przestrzeń Pełną Czasu / fot. Barbara Fijał

Miasto Kobiet team i Ola Budzynska

Sesje do #KobietKrakowa odbyły się w Przestrzeni Pełnej Czasu. Na zdjęciu: Agna Karasińska, Barbara Bogacka, Ola Budzyńska, Aneta Pondo, Barbara Fijał / fot. Klaudia Bieńkowska

Kim są Kobiety Krakowa 5. edycji

Ekspertki od kryzysów, wypaleń zawodowych, depresji – to ten cięższy kaliber. Od sztuki, spacerów po lesie, wizażu, masażu, słodkich wypieków, pięknych ubrań – to bardziej dla złapania relaksu. Psycholożki, coachki, mentorki, strateżki, wykładowczynie, naukowczynie. Zajmujące się w pracy dobrostanem dzieci i dorosłych. Rozwijające własne biznesy i pomagające innym przedsiębiorcom i pracownikom we wzroście ich kompetencji oraz biznesów.
Zanim zaczniemy publikację wywiadów z nimi i zdjęć z sesji, które będą dostępne od końca listopada w zakładce Kobiety Krakowa) przedstawiamy pełną listę #KobietKrakowa 5. edycji (w takiej kolejności, w jakiej były fotografowane):

1. Katarzyna Stafińska, po raz drugi bierze udział w projekcie w związku z całkowitym rebrandingiem swojej marki osobistej: Kasia Stafińska Magia Zdrowej Pielęgnacji.
2. Beata Kamińska, wizażystka, która zadbała o makijaże #KobietKrakowa, właścicielka Scrap memories, gdzie projektuje i wykonuje albumy na zdjęcia, zaproszenia, pudełka i kartki okolicznościowe.
3. 4. 5. Sylwia Poradzisz, Diana Kurkowska, Paulina Oczkoś – mikorbiolożki, naukowczynie, ekspertki w dziedzinie probiotyków. W ramach start-up-u BioTeam tworzą innowacyjną linię kosmetyków probiotycznych.

Bioteam

Mikrobiolożki z Bioteam, Sylwia Poradzisz, Paulina Oczkoś, Diana Kurkowska wystąpiły we wspólnej sesji / fot. Barbara Fijał

Kobiety Krakowa, Siejka, Stafinska

Aga Siejka (u góry) i Katarzyna Stafinska / fot. Aneta Pondo i Barbara Bogacka

Kobiety Krakowa Marzanna Nikliborc

Podłoga okazała się świetnym miejscem do pozowania dla Marzanny Nikliborc / fot. Barbara Fijał

6. Agnieszka Siejka, soul coachka, team-liderka, miejska ogrodniczka, tworząca zieloną oazę wśród betonowej dżungli.
7. Marzann Nikliborc, life mentorka, we współpracy z Centrum Pomocy Kobiet prowadzi bezpłatne warsztaty z zarządzania pieniędzmi.
8. Orianna Chuda-Rakowska, wizażystka i stylistka fryzur, prowadzi indywidualne i grupowe lekcje makijażu.
9. Anna Sroka, trenerka biznesu, założycielka firmy konsultingowej The Female Enterprise, szkoli menedżerów i przywódców.

Kobiety Krakowa

Anna Sroka, Alicja Ortynecka, Dorota Łapa-Maik / fot. Barbara Fijał

10. Gabriela Zalejska-Trzepla, specjalistka od rekrutacji, CEO Workwill.
11. Dorota Łapa-Maik, artystka malarka, tworząc obrazy przywiązuje dużą wagę do improwizacji i swobodnej ekspresji
12. Dorota Stobiecka, leśniczka, edukatorka przyrodnicza, uczy ludzi odkrywania lasu, rozwija Zmysły w Lesie

Kobiety Krakowa Dorota Stobecka

Dorota Stobecka lepiej się czuje w lesie niż zamkniętej przestrzeni, dlatego wyszłyśmy z nią w plener / fot. Barbara Fijał

13. Magda Nowak-Skorupa, właścicielka pracowni ceramicznej i jubilerskiej Mano
14. Paulina Łasek-Ponikło, psycholożka, seksuolożka, edukatorka okołoporodowa, prowadzi szkołę rodzenia Groszki.
15. Michalina Choda-Niespodziewany, coachka i mentorka kryzysowa; prowadzi Przestrzeń Naturalnej Bliskości Zagrody 19.
16. Karolina Bugala-Valim, specka od kursów on-line, autorka MamaAcademy – akademii online do nauki biznesu, dedykowanej mamom.
17. Hanna Knapik,  liderka i przedsiębiorczyni z 30-letnim polsko-francusko-rosyjskim doświadczeniem, coachka grupowa, w swojej pracy stosuje Ajurwedę (pod marką AmourVeda), jako główny filar wszechstronnego rozwoju własnego i organizacyjnego.

kobiety krakowa - podglądanie kadrów

Podglądanie kadrów to ulubione zajęcie w czasie sesji. Na zdjęciach Basia Bogacka i Hanna Knapik ( u góry), Paulina Łasak-Ponikło na dole), Dorota Wojtuń (z boku) / fot. Barbara Fijał

18. Anna Bajorek-Dołba, łączy coaching z hipnoterapią i pracą z emocjami; prowadzi 9-tygodniowy program Holistycznej Hipnoterapii Online dla Kobiet HONA.
19. Alicja Ortynecka, kreatorka marek, tworzy strategie marketingowe, identyfikacji i komunikacji. Uczy, jak przeprowadzać skuteczne kampanie promocyjne.
20. Aleksandra Błaszczyk, trenerka zrównoważonego rozwoju i coachka kryzysowa, specjalistka od wypaleń zawodowych.
21. Beata Morsztyn, trenerka, coachka, edukatorka zdrowego stylu życia.

Kobiety Krakowa

Gabriela Zalejska i Beata Morsztyn / fot. Barbara Fijał

22. Dominika Jarosz, psycholożka, coachka, trenerka rozwoju osobistego i komunikacji transformującej.
23. Kinga Rutyna, Krakowska Torciara, czyli ekspertka od dosładzania życia
24. Dominika Igielski, terapeutka integracji sensorycznej, założycielka Centrum Rozwoju Dziecka Kołysanka.

Kobiety Krakowa relacja

Od góry: Dominika Jarosz, Ewa Kawałko, Dominika Igielski, Aleksandra Błaszczyk, Sabina Gagaczowska, Kinga Rutyna / fot. Barbara Fijał

25. Małgorzata Słota, fizjoterapeutka, dba o zdrowie przemęczonych i bolących kręgosłupów.
26. Katarzyna Tyrka, kosmetolożka, stylistka paznokci, projektantka odzieży ochronnej dla branży beauty.
27. Ewa Kawałko, marszandka sztuki, współwłaścicielka galerii Kolekcjoner, prezeska fundacji Promocji Sztuki PoKawałku
28. Dorota Wojtuń, projektantka garniturów, właściciela pracowni krawieckiej Vratelli, szkoli w zakresie wizerunku, dress codu, psychologii ubioru.
29. Ewa Kruszyńska, właścicielka sieci prywatnych żłobków BeBaby.

Kobiety Krakowa Ewa Kruszynska

Ewa Kruszyńska, założycielka BeBaby / fot. Barbara Fijał

30. Sabina Gagaczowska, psycholożka, psychoterapeutka Gestalt in spe
Na sesje czekają jeszcze:
31. Iza Garbarz, fotografka
32. Agnieszka Gulczyńska, stylistka
33. Małgorzata Braś, wizażystka

Bezsenności i ekscytacja, czyli opinie uczestniczek o projekcie Kobiety Krakowa 

Mówiłyście nam, że to dla Was przygoda życia, że Basia Bogacka cudowna i zaangażowana, że czułyście się podekscytowane, że świetnie się bawiłyście i że pragniecie doświadczać bliskości kobiet (więc czekamy aż będziemy mogły się spotkać w realu z kobietami wszystkich edycji). Robiłyście zdjęcia w nowych t-shirtach, kręciłyście instastory, pisałyście posty i dałyście nam dużo pozytywnego feedbacku.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wczoraj zaserwowałam sobie emocji ponad stan ? ?Po pierwsze biorę udział w projekcie #KobietyKrakowa i właśnie wczoraj w pięknej Przestrzeni Pełnej Czasu Oli Budzyńskiej miałam spotkanie i sesję zdjęciową. Dużo opowiadałam o swojej pracy jako hipnoterapeutka i coach holistyczna. Jednak na dwa dni przed sesją nie mogłam spać w nocy z nadmiaru ekscytacji. ?Po drugie wczoraj zakończyła się sprzedaż 9-tyg. programu Holistycznej Hipnoterapii online Hona dla kobiet, które zapisały się na listę VIP, więc trzymałam rękę na pulsie do g. 22.00. Są już pierwsze uczestniczki programu na pokładzie.❤️ Ciąg dalszy sprzedaży nastąpi.? ?W środę i czwartek w przyszłym tygodniu lecimy z Master Class o emocjach. Bardzo praktycznym i bardzo potrzebnym, nawet na bieżące emocje związane z obecną sytuacją wokół nas. Ten warsztat będzie organizowany online. ➡️Dołącz, jeśli chcesz nauczyć się uwalniać trudne emocje za pomocą bardzo skutecznej techniki. ❗Link do zapisu w BIO. #kobietakrakowa #miastokobiet #kobieta #kobietapoczterdziestce #kobietaniezalezna #kobiecybiznes #kobietapotrzydziestce #równowaga #balance #worklifebalance #womanpower #kraków #slowlife #kochamswojaprace #emocje #zdrowie #holistyczna #rodzina #zdrowieznatury #hona #hipnoterapia #terapia #lęk #naturelover #natura #zdrowienaturalnie #holistichealth #jesień #październik

Post udostępniony przez Hipnoterapeutka&HolisticCoach (@hipnobabka)

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Poniedziałek w zeszłym tygodniu był dla mnie dniem pełnym emocji. @miastokobiet_mk organizuje V. już edycję #kobietykrakowa – mam ten zaszczyt być jedną z nich! ? To ogromne wyróżnienie za co bardzo dziękuję! Jestem związana z Krakowem od urodzenia, tu żyję, mieszkam, pracuję i wspieram lokalne firmy oraz fundację. W miniony poniedziałek miałam tę przyjemność mieć sesję zdjęciową z utalentowaną @bogackafoto Dziękuję! Nie mogę doczekać się efektów 🙂 #miastokobiet #kobietykrakowa #kobietakrakowa #krakow #przestrzeńpełnaczasu #ktyrka #stylowefartuszki #praca #działam #work #sesja #photoshoot #beauty #branżabeauty #stylizacjapaznokci #fartuszki #rozwoj #rozwój

Post udostępniony przez K.Tyrka stylowe fartuszki (@k.tyrka)

 

Kiedy kolejna edycja Kobiet Krakowa? 

Dziękujemy wszystkim Kobietom Krakowa za zaufanie, zaangażowanie i tworzenie społeczności wspierających się kobiet. Dziękujemy obsłudze Przestrzeni Pełnej Czasu za stworzenie nam doskonałych warunków do pracy, za świetną kawę i sernik pistacjowy.

Doceniamy też siebie, czyli całą ekipę Miasta Kobiet zaangażowaną w organizację projektu w składzie: Aneta Pondo, Agna Karasińska, Barbara Fijał.

Podziwiamy Barbarę Bogacką za jej uważność, empatię, talent oraz… formę fizyczną. Dziękujemy Beacie Kamińskiej i Małgorzacie Braś za makijaże. Dodatkowe podziękowania składamy na ręce Marty Ślęzak (też #KobietyKrakowa, oczywiście). Marta po poprzedniej edycji wykonała dla nas audyt projektu, który zainspirował nas do wprowadzenia ważnych zmian przy organizacji tej edycji. 
Dziękujemy też wydawnictwu Krytyka Polityczna za książkę „Cyfrodziewczyny” dla #KobietKrakowa.

Już nas pytacie o kolejną edycję, więc informujemy, że będzie wiosną 2021. Możesz zostawić nam swój adres [VI. EDYCJA KOBIET KRAKOWA – NABÓR], damy Ci znać, gdy ruszą zapisy.

organizatorki Kobiet Krakowa

To my, organizatorki #KobietKrakowa: Agna Karasińska (koordynatorka), Aneta Pondo (naczelna Miasta Kobiet), Barbara Bogacka (fotografka), Barbara Fijał (wszechogarniająca przestrzeń i dokumentująca wydarzenie) / fot. Klaudia Bieńkowska

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ