Sunday, July 21, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobiety Krakowa piszą książki i chodzą po lesie

Kobiety Krakowa piszą książki i chodzą po lesie

Kąpiel leśna, pisanie książki, prowadzenie biznesu – wśród Kobiet Krakowa różne obszary życia pozostają w równowadze

kapiel leśna, Kobiety Krakowa

Kąpiel leśna w Lesie Tynieckim (od lewej: Ula Miklasiewicz, Aga Siejka, Marta Czapla-Bystrowska) / fot. Aneta Pondo

Pandemia zaburzyła to, co najważniejsze dla psychicznego zdrowia – relacje między ludźmi. Dlatego w społeczności tworzonej przez #KobietyKrakowa, czyli kobiety zgromadzone wokół projektu Fundacji Miasto Kobiet, rodzą się inicjatywy, które wbrew warunkom zewnętrznym te relacje budują.

Co robią Kobiety Krakowa

Kobiety Krakowa to społeczność kobiet, ekspertek, które wierzą, że współpraca ma większą wartość niż konkurencja. Na co dzień budują swoje biznesy w branżach zarówno powszechnie rozpoznawalnych, jak i całkowicie niszowych. Współpracują ze sobą przy własnych inicjatywach, a także spotykają się w niewielkich grupach, by integrować się w kontakcie z naturą.

Żeby dobrze prowadzić własny biznes, konieczny jest regularny detoks psychiczny i fizyczny, dlatego w lutym Kobiety Krakowa morsowały, a marzec zaczęły od spaceru po lesie.

Leśna kąpiel

W ramach projektu Kobiety Krakowa staramy się, by inicjatywy rodziły się oddolnie. Pomysł spaceru po lesie, wyszedł od Doroty Stobieckiej, która na co dzień w ramach swojej firmy „Zmysły w lesie” organizuje leśne kąpiele i tematyczne wycieczki oraz leśne warsztaty. Na wspólnym spacerze po Lesie Tynieckim otwierałyśmy wszystkie nasze zmysły, by las nie tylko zobaczyć, ale usłyszeć i poczuć.

Jeśli masz ochotę doświadczyć tego, co my, proponuję ćwiczenie: stań w lesie (możesz się oprzeć się o drzewo), zamknij oczy i nasłuchuj. Spróbuj wyłapać 10 różnych dźwięków. Daj sobie na to tyle czasu, ile będzie konieczne. Potem otwórz oczy i poczuj, co się zmieniło.

Dzięki takim praktykom, uważności, obecności, kontaktu z naturą, kobiety biznesu mają więcej energii, aby podejmować zawodowe wyzwania i wchodzić w nowe obszary działania, np. w pisanie książek.

Las Tyniecki, martwe drzewo, Kobiety Krakowa

Martwe drzewo daje życie wielu innym istnieniom. Na zdjęciu od lewej: Aga Siejka, Dorota Stobiecka, Marta Czapla-Bystrowska / fot. Aneta Pondo

 

Kobiety Krakowa piszą książki

Jednym z narzędzi, którym Kobiety Krakowa budują swoja markę są książki i ebooki. W marcu i kwietniu pojawią się aż 3 nowe pozycje Kobiet Krakowa, nad którymi Miasto Kobiet objęło patronat. Napiszemy o nich dokładniej, gdy będą miały swoja premierą, ale już teraz zapowiadamy książki i ebooki:
Beaty Syktus o budowaniu stylu, samoakceptacji i kobietach sukcesu;
Tamary Góreckiej-Werońskiej o bikefittingu
Marzanny Nikliborc o budowaniu biznesu w oparciu o wartości.

 

W marcu, lada dzień rozpoczniemy nabór do 6. edycji naszego projektu Kobiety Krakowa. O jego idei możesz przeczytać tutaj: Kobiety Krakowa – początek

#IdziemyDoLasu – zdjęcia z kąpieli leśnej Kobiet Krakowa w Lesie Tynieckim

lesne kapiele, imaginator

Imaginator to narzędzie, które zaprojektowała Dorota Sobiecka, by fokusować zmysły na wybranych elementach lasu / fot. Aneta Pondo

czarcia miotła, Miasto Kobiet

Czarcia miotła, czyli narośl na buku, przyciągnęła Kasię Stafińską / fot. Aneta Pondo

dzieci w lesie

Do lasu zabrałyśmy nasze dzieci / fot. Aneta Pondo

Kobiety Krakowa, leśna kąpiel

Kobiety Krakowa w lesie. O d lewej: Kasia Stafińska, Dominika Igielski, Ula Mikłasiewicz, Aneta Pondo, Beata Meinguer-Jedlińska, Marta czapla-Bystrowska, Aga Siejka, Dorota Stobiecka / fot. Mia Meinguer

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Barbie 8 marca, 2021

    cudownie, uwielbiam spacery po lesie

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ