Saturday, March 2, 2024
Home / Akcje Miasta Kobiet  / Wciąż siedzisz w kącie i czekasz, aż cię znajdą? Wyjdź z ukrycia i dołącz do projektu #KobietyKrakowa

Wciąż siedzisz w kącie i czekasz, aż cię znajdą? Wyjdź z ukrycia i dołącz do projektu #KobietyKrakowa

Czekamy na Twoje zgłoszenie do V. edycji projektu #KobietyKrakowa do 15 października 2020 r (lub UWAGA – wyczerpania miejsc).

kobiety krakowa nabór do 5 edycji

Kulisy powstawania sesji zdjęciowych podczas projektu Kobiety Krakowa / fot. B. Bogacka

Profesjonalna sesja zdjęciowa, publikacja wywiadu i dołączenie do krakowskiej bazy ekspertek – tak w wielkim skrócie można byłoby odpowiedzieć na pytanie „co mi da udział w projekcie Kobiety Krakowa?”. Korzyści jest dużo więcej. Opowiadają o nich niektóre z niemal stu uczestniczek projektu Kobiety Krakowa – pasjonatki, które odważyły się mówić o sobie dobrze. Rusza nabór do V. edycji (22-24 października) projektu [po szczegóły kliknij TUTAJ], który zmienia życie. Dołącz do nas!

 

#KobietyKrakowa – na czym polega projekt?

Pomysł na zrzeszenie w jednym miejscu krakowskich ekspertek powstał w Fundacji Miasto Kobiet, której misją jest umacnianie potencjału kobiet. Kobiet inspirujących osobowością, pomysłem na biznes, swoją historią i siłą przebicia.

– Przeprowadzamy z nimi wywiad, realizujemy sesję zdjęciową, tworzymy społeczność – dodaje Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet.

ZOBACZ: Efekty projektu Kobiety Krakowa

Wśród Kobiet Krakowa są stylistki, prawniczki, pisarki, trenerki, działaczki, projektantki, agentki, psycholożki. Właścicielki biznesów i kobiety, które spełniają się na etacie. Przedstawicielki branż kreatywnych i firm związanych z technologią, finansami czy nauką. Dla większości Kobiet Krakowa, projekt okazał się trampoliną do świata mediów. Dzięki publikacji, uczestniczki zaczęły być zapraszane w roli ekspertek na łamy gazet, czy do programów telewizyjnych. Ich biznesy i one same stają się rozpoznawalne. Fotografie autorstwa Barbary Bogackiej, które powstały w ramach projektu nie trafiły wyłącznie do albumów rodzinnych. Zdjęcia Kobiet Krakowa są skutecznym narzędziem w budowaniu ich wizerunku w mediach społecznościowych, stronach, mediach – wszędzie tam, gdzie buduje się markę osobistą. Wiele Kobiet Krakowa mówi, że udział w akcji pozwolił wypłynąć na szerokie wody. W efekcie, niektóre z nich wydały własną książkę, poszerzyły działalność, skupiły się na rozwoju biznesu online.

CZYTAJ: Po co nam biznesowa sesja zdjęciowa? 

Marka osobista – czy to mi jest potrzebne?

– Już w dniu publikacji wywiadu ze mną pojawiły się nowe propozycje biznesowe, nowe zlecenia na artykuły czy oferty współpracy z przedsiębiorcami

– mówi uczestniczka I. edycji, Elżbieta Jachymczak– redaktorka naczelna Business Intelligence, autorka książki o przedsiębiorczości kobiet i publicystka ekonomiczna.

CZYTAJ: Jak wykorzystać projekt Kobiety Krakowa do budowania marki osobistej?

Coachka i mediatorka sądowa Ewa Wogórka mówi, że zdjęcia, które powstały w ramach sesji pojawiły się dotąd w licznych publikacjach m.in. w Newsweeku czy Czasopiśmie Logistyka, i dodaje:

– Dzięki udziałowi w inicjatywie zaczęłam budować swoją markę, wartość i pewność siebie. Dzięki temu i wsparciu zespołu, pokazałam wiele swoich talentów, umiejętności a przede wszystkim siebie.

O konieczności wyjścia z ukrycia w kontekście prowadzenia własnej działalności mówiła parę lat temu też Aneta Pondo, kiedy startowałyśmy z pierwszą edycją projektu.

Mijają lata, a projekt cieszy się niesłabnącą popularnością. W październiku (22-24.10.2020) rusza już piąta edycja #KobietKrakowa.

– Genialna atmosfera przygotowań i potem zainteresowanie bardzo wielu osób. To daje niecodzienną energię. Projekt Kobiety Krakowa to również możliwość dołączenia do grupy kobiet, które idą do przodu. Mają bardzo różnorodne pasje, ale wspólny kierunek: do przodu. Taka grupa niesie. Korzyści jest więcej. To możliwość wymiany doświadczeń, uchwycenia nowych perspektyw i „namnażania” neuronów. Różnorodność wzmacnia. Masz talent – szlifuj go i pokazuj

– zachęca Barbara Dolata, właścicielka firmy Wiem czego chce.

Zapraszamy do niej wszystkie panie, które chcą zacząć pokazywać siebie na wielką skale i mówić o sobie dobrze.

kobiety krakowa

– Udział w projekcie okazał się czymś więcej niż sesją zdjęciową i suchym wywiadem. „Kobiety Krakowa” pozwoliły mi spojrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Uświadomiłam sobie, że każda z nas ma na swoim koncie mniejsze lub większe sukcesy, których nie docenia. Poznałam mnóstwo fantastycznych, ambitnych kobiet – twierdzi Jolanta Korczak / fot. B. Bogacka

Wszystkie informacje na temat V. edycji Kobiet Krakowa znajdziesz TUTAJ.

Uwaga. Liczba miejsc jest ograniczona. Nabór trwa do 15 października 2020 r. Informacji nt. projektu #KobietyKrakowa udzielamy pod adresem fundacja@miastokobiet.pl.

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • poradnia-harmonia.pl 19 października, 2020

    Pewność siebie to ważna cecha. Należy dążyć do tego aby nie być zupełnie zamkniętą. Czasami warto udać się nawet do poradni psychologicznej aby poradzić sobie z tym problemem.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ