Wednesday, May 29, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobiety Krakowa: Marzanna Nikliborc

Kobiety Krakowa: Marzanna Nikliborc

Life Mentoring ‒ wiecie, co to takiego?

marzanna-nikliborc-miasto-kobiet

Marzanna Nikliborc / fot. Barbara Bogacka

Charyzmatyczny przewodnik, który we właściwym momencie wskaże kierunek, jest nie do przecenienia. Ta opowieść jest m. in. o tym, oraz o spełnionych ambicjach, by samej stać się taką przewodniczką ‒ prowadzić kobiety do wolności osobistej, wydobywając z nich wszystko, co najlepsze

Kim jesteś i czym się zawodowo zajmujesz?

Jestem Life Mentorką, pracującą w oparciu o wartości, które stosuję w życiu – uczciwość, pomoc i skuteczność. Nastawiłam się na pomaganie kobietom, które pragną zmian. Współpracuję z Centrum Pomocy Kobiet w Krakowie, dla którego prowadzę cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu zarządzania pieniędzmi. Na co dzień prowadzę firmę szkoleniową www.profesjonalneszkolenie.pl, ale akurat Life Mentoring uruchomiłam z potrzeby serca, aby dzielić się osobistym doświadczeniem, gdyż sama przeszłam wcześniej drogę, jaką idą kobiety, którym pomagam. Mam za sobą wiele życiowych zmian, od zmiany pracy, wyjścia z zadłużenia, aż po szczęśliwe zakończenie, czyli założenie firmy, którą prowadzę od 12 lat. Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji, popartej wieloma sukcesami zawodowymi. Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej, kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, gdzie ukończyłam coaching.

Jaką drogę przebyłaś, by dotrzeć do punktu, w którym jesteś?

Droga była trudna i wyboista ,ale jednocześnie fascynująca. Ale pokonałam ją i oto jestem.

Wydarzenia, które Cię zmieniły?

Pierwsze wydarzenie to spotkanie na mojej drodze trenerki, która przyjechała poprowadzić szkolenie rozwojowe w firmie, w której pracowałam. To było kilkanaście lat temu. Rozbudziła we mnie apetyt na to, aby również zostać trenerką prowadzącą szkolenia. I ten pomysł zrealizowałam. W 2008 roku otworzyłam własną firmę szkoleniową i zostałam trenerką. Firmę prowadzę do dziś i cały czas się rozwija. Została oparta na wartościach takich jak uczciwość, pomaganie i skuteczność. Drugie wydarzenie to udział w szkoleniu Umysł Milionera, gdzie zobaczyłam, jak wiele negatywnych przekonań mam na temat siebie i pieniędzy, i poznałam sposoby, aby je zmienić. Natomiast trzecie to rozwód (rok temu).To wydarzenie zmieniło mój sposób myślenia na temat strachu przed samotnością i porażką. Na początku odczuwałam ogromny strach, że sobie nie poradzę sama, ale jednak działanie krok po kroczku pokazało mi, że wszystko jest możliwe. Dałam sobie radę i nadal dobrze sobie radzę z trudnymi wyzwaniami. To wydarzenie napełniło mnie siłą i pewnością siebie.

Co uznajesz za swój największy sukces?

Mój największy sukces to możliwość dawania kobietom przykładu i inspirowanie ich do zmian. Jako przykład tego działania mogę podać Annę Chorążak, moją przyjaciółkę i trenerkę, z która współpracuję na co dzień. Kiedy ją poznałam parę lat temu, była uczestniczką szkolenia, które prowadziłam. Pracowała na etacie w nielubianej firmie. Dzisiaj prowadzi dwa biznesy, jest niezależną trenerką, współwłaścicielką sklepu i myśli już o kolejnym biznesie ‒ swoim własnym ośrodku jeździeckim. Właściwe już go ma ,ale chce go rozbudować. To jest mój sukces. Cudownie jest widzieć, jak rozkwitła, nabrała pewności siebie i zmieniła przekonania na temat siebie, pieniędzy i wartości w życiu.

nikliborc-miasto-kobiet

Marzanna Nikliborc / fot. Barbara Bogacka

Co najbardziej w sobie lubisz?

Lubię w sobie to, że jestem piękną, mądrą, wykształconą, inteligentną, przebojową, odpowiedzialna kobietą ‒ Polką, która działa pomimo strachu i konsekwentnie realizuje swoje pomysły. Także to, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych oraz to, że jestem otwarta na rady tych, którzy są tam, gdzie ja chcę być. Lubię też w sobie to, że umiem przyjąć krytykę i wyciągnąć z niej wnioski dla siebie. W czym jesteś dobra? W dawaniu świadectwa zmian w życiu oraz prowadzeniu kobiet krok po kroczku do wolności osobistej, miłości do siebie; jestem dobra w wydobywaniu z ludzi tego, co w nich najlepsze, w motywowaniu do działania, osiągania celów.

Jakie Twoje cechy pomagają Ci w biznesie i życiu? Jakie Ci je utrudniają?

Pomaga mi odwaga, prawdomówność, determinacja, uczciwość, pewność siebie, charyzma, a także to, że jestem konkretna, zdecydowana i wiem czego chcę. Przeszkadza natomiast perfekcjonizm, indywidualizm, fakt, że jestem bardzo wymagająca dla siebie i innych, czasem włącza mi się też „EGO” co komplikuje moje relacje z innymi.

Najlepsza i najgorsza rada, jaką w życiu dostałaś?

Najlepsze ‒ „Bój się i rób”, „Nigdy się nie poddawaj” oraz „Zawsze należy mieć plan B”. Najgorsza ‒ „Wróć na etat, tam jest bezpiecznie”.

Masz jakieś swoje patenty lub rady ułatwiające życie, którymi chciałabyś się podzielić z innymi kobietami?

„Rób zawsze więcej, niż to, za co ci płacą” oraz „Pracuj tak, jakby patrzyli, nawet jak nie patrzą”.

Twoja najlepsza i najtrudniejsza decyzja, jakie podjęłaś w życiu?

Najlepszą podjęłam w czerwcu 2008 roku, kiedy otwarłam własną firmę pod nazwą Marzanna Nikliborc ‒ profesjonalne szkolenia, kolejną w maju 2020, kiedy to uruchomiłam projekt Life Mentoring z Marzanną.
Natomiast najtrudniejszą była decyzja o rozwodzie po 29 latach małżeństwa.

Co Cię kręci lub motywuje?

Nowi ludzie, nowe wyzwania, podróże w nieznane.

A co Cię irytuje?

Ludzie, którzy nie grają win-win, chcą tylko korzyści dla siebie i są w tym bezwzględni.

Kto Cię inspiruje?

Łukasz Milewski ‒ Milewski Grow.

Co ostatnio usłyszałaś na swój temat?

Że mam w sobie niesamowitą energię, która emanuje na zewnątrz.

Co powiedziałabyś 15-letniej sobie?

Kochana Marzanko, jesteś piękną, mądrą, inteligentną dziewczynką i trzymaj się tego, a daleko zajdziesz. To nic, że nazywają cię filozofką czy Aleksandrem ze Smerfów – uczyń z tego swój atut a zobaczysz, jak wspaniała czeka cię przyszłość – może napiszesz książkę, której tytuł będzie zaczynał się „Filozofka” . To nic, że nosisz okulary i nazywają cię okularnicą – to kolejna rzecz, która pomoże ci osiągnąć wszystko, czego zapragniesz. Wiedz, że twoja mama i tata cię wspierają pomimo, że nie wyrażają tego tak, jakbyś chciała. To dodaje ci siły. Kocham cię na zawsze Marzanko.

marzanna-nikliborc-2-miasto-kobiet

Marzanna Nikliborc / fot. Barbara Bogacka

Z czego jesteś dumna?

Z syna Kamila i przyszłej synowej Beaty.

Co zawsze masz przy sobie? Co nosisz w torebce?

W torebce nic ciekawego ‒ portfel i dokumenty. Ale zawsze mam na ręce czerwony zegarek.

Na co przeznaczyłabyś dużą sumę, gdyby spadła Ci z nieba?

Marzę o własnym małym drewnianym domku pod lasem, z kominkiem jak z filmu „Nigdy w życiu”.

Gdybyś miała taką możliwość, z kim zamieniłabyś się życiem na jeden dzień?

Z królową Elżbietą II.

Czego o Tobie nikt nie wie?

Że podjadam w nocy słodycze (to pewnie teraz już będą wiedzieć wszyscy?).

Czego chciałabyś się jeszcze nauczyć?

Chcę nauczyć się języka angielskiego, znam tylko rosyjski. Nauka angielskiego idzie mi trudno, wiele razy zaczynałam , byłam nawet na Malcie w szkole językowej, ale nadal nie piszę ani nie mówię w tym języku. Mam jednak nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Niedawno poznałam wspaniałą kobietę, która mieszka w Anglii i zaprosiła mnie do siebie, abym pobyła tam trochę. Obecna sytuacja pokrzyżowała mi plany, ale jestem pewna, że wkrótce się poprawi i pojadę uczyć się języka.

Gdzie Cię znajdziemy?

https://nikliborc.pl/
tel. 511 072 832

 

Projekt: #KobietyKrakowa

Organizator: Fundacja Miasto Kobiet

Zdjęcia: Barbara Bogacka

Makijaż: Małgorzata Braś

Miejsce: Przestrzeń Pełna Czasu 

kobiety-krk-baner

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Kobiety-Krakowa-Marzanna-Nikliborc
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ