Thursday, May 30, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobiety Krakowa: Małgorzata Wrzak

Kobiety Krakowa: Małgorzata Wrzak

Z pasji do zdrowia

Małgorzata Wrzak w obiektywie Barbary Bogackiej

Małgorzata Wrzak w obiektywie Barbary Bogackiej

Pojęcie „ścieżka zdrowia” ma wiele znaczeń, ale dla Małgorzaty Wrzak kluczowe jest, by obierając jakąkolwiek drogę w swoim życiu, nie zapominać o naszym ciele. A zdrowe ciało, to przede wszystkim dobrze odżywione ciało. W swojej codziennej pracy pomaga ludziom odzyskać i utrzymać zdrowie poprzez zmianę nawyków żywieniowych, ale ma też misję, by przypominać o tym i nauczać. Wszak z pozoru oczywiste rzeczy często są przez nas zapominane

 

Kim jesteś i czym się zajmujesz zawodowo? Opisz swój biznes.

Jestem dietetyczką. W tym kierunku skończyłam studia wyższe. Pomagam ludziom wspierać zdrowie poprzez odżywianie. Stworzyłam markę Holistyczne Odżywianie, to mój gabinet dietetyczny, a razem z moimi dwiema córkami Agnieszką i Natalią – markę Proszę Zdrowie. Proszę Zdrowie to katering rewitalizująco-oczyszczająco-leczniczy metodą dr Ewy Dąbrowskiej, obecnie realizowany na terenie Krakowa, Warszawy i Śląska. Jako jeden z trzech kateringów w Polsce otrzymałyśmy od dr Ewy Dąbrowskiej licencję na posługiwanie się jej nazwą i metodą. Proszę Zdrowie to również wyjazdy oczyszczające. Bardzo lubię uczyć i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prowadzę liczne warsztaty, wykłady, na YouTube uruchomiłam kanał edukacyjny „Proszę Zdrowie”.

 

Skąd pomysł na biznes?

Doradztwo dietetyczne i prowadzenie gabinetu Holistyczne Odżywianie wynikły w sposób naturalny z kierunku studiów, które skończyłam. Mam bardzo dobrą intuicję i zrozumienie człowieka, dlatego potrafię pomóc, znajdując najlepsze na ten moment rozwiązanie. Zmiany w odżywianiu rozumiem jako element rozwoju osobistego, nie jedyny – ważne są: serce, umysł, ruch i odżywianie. Wszystkie one rozwijane w równowadze, dają pełnie zdrowia. Stąd nazwa Holistyczne Odżywianie. I o tym toczą się rozmowy w moim gabinecie – o odżywianiu ciała, duszy, o stresie, relaksie i oddechu, którego świadomość może zmienić wszystko. Proszę Zdrowie to inicjatywa mojej córki, Natalii. Jest naturalną konsekwencją powstania Holistycznego Odżywiania i powstało jako odpowiedz na potrzeby moich klientów.

 

Jaką drogę przebyłaś, by dotrzeć do punktu, w którym jesteś?

Wspaniałą, choć nie łatwą. Życie rozwija się przede mną jak nitka z kłębka. Nie robię nic na siłę, podążam za tym, co mi się pokazuje i jest zgodne ze mną. Nie zawsze tak było, od pewnego czasu działam tylko tak. To daje poczucie, że to co robię jest tym, po co jestem na Ziemi. Fakt, że mogę współtworzyć firmę z moimi córkami Natalią i Agnieszką, przynosi mi dużą radość.

 

Czy praca to też twoja pasja?

Tak. W moim domu kuchnia to najważniejsze pomieszczenie. Duży, solidny stół to bardzo ważny mebel. Wierzę w to, że wspólne gotowanie i posiłki są elementem szczęśliwego życia. Lubię i umiem gotować. Moja pasją jest kuchnia roślinna. Rozumiem, jak pokarm wpływa na zdrowie i dlaczego błędy żywieniowe są przyczyną wielu chorób.
Moja praca to bycie przewodniczką i nauczycielką dla tych, którzy w obecnych czasach nadmiaru informacji mają trudność w zdobyciu rozeznania, jak zadbać o swój organizm.

 

Małgorzata Wrzak w obiektywie Barbary Bogackiej

Małgorzata Wrzak w obiektywie Barbary Bogackiej

 

Co uznajesz za swój największy sukces (zawodowy i nie tylko)?

Sukcesem jest to, że zrozumiałam, że życie przynosi mi tylko dobro, bez względu na to, jak to w danym momencie wygląda. Nauczyłam się nie utożsamiać z czyimiś ocenami i bez żalu pozwalam odejść temu, co ma już odejść. Wiem, że na miejsce starego zawsze przyjdzie wspaniałe nowe.

 

Kto cię inspiruje?

Moja rodzina, ludzie których spotykam, książki, które czytam, wydarzenia, które się toczą… Życie.

 

Jakie są twoje super moce (albo w czym uważasz, że jesteś po prostu dobra)?

Jestem mistrzynią upraszczania, nie komplikuję, widzę rozwiązania, a nie problemy.

 

Najlepsza rada biznesowa jaką otrzymałaś i przekazałabyś dalej?

Słuchać siebie i umieć prosić o pomoc, jeżeli jest potrzeba.

 

Ciemne strony biznesu?

Biurokracja i setki dokumentów. Uwielbiam być z ludźmi, a nie z papierkami.

 

Jako „Miasto Kobiet” realizujemy wiele projektów, mających za zadanie aktywizować kobiety i dawać im siłę do działania. Które z nich spodobały ci się najbardziej i czego, jako kobieta sukcesu, mogłabyś nauczyć nas i nasze czytelniczki?

Biznes to relacje, poznawanie ludzi, inspirowanie się, wymiana doświadczeń. „Miasto Kobiet” to wspaniała przestrzeń, aby się poznać. Gratuluję inicjatywy!

 

Małgorzata Wrzak w obiektywie Barbary Bogackiej

Małgorzata Wrzak w obiektywie Barbary Bogackiej

 

Gdzie Cię znajdziemy? Podziel się z nami swoimi adresami strony internetowej, bloga, kanałów społecznościowych lub stacjonarnym.

www.proszezdrowie.pl
FB/holistyczne odzywianie
FB/proszę zdrowie
Kanał YouToube: Proszę Zdrowie

 


Projekt #KobietyKrakowa

Chcesz zostać #KobietąKrakowa? Napisz patrycjapuszczewicz@miastokobiet.pl

Fotografia: Barbara Bogacka

Wizaż, fryzury: Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa

Wnętrza sesji zdjęciowych: Metaforma Cafe 

Kreatorka wirtualnej rzeczywistości w realu. Orędowniczka życia w wersji fast, stylu fit i pro eko. Jej działki: psychologia, seks, troszeczkę medycyny estetycznej, kontrowersyjne sprawy, insta life. Ekspertka ds. „jak zrobić fejm” acz sama najbardziej kocha siedzieć z słuchawkami i pisać w otchłani samotności. Prowadzi też Beauty Test, zabawia się z Pijarem a w wolnej chwili, również, z panami z okładek.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ