Thursday, April 25, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa: Karolina Gorczyca

Kobiety Krakowa: Karolina Gorczyca

Planujecie wesele? Ona może sprawić, że ten dzień będzie wyjątkowy!

Dla wielu osób ślub to jedno z piękniejszych wydarzeń w życiu, któremu niewątpliwie towarzyszy ogrom emocji. XXI wiek to jednak wyzwanie dla młodej pary, ponieważ w gąszczu dostępnych pomysłów na organizację tego dnia, nie trudno się zagubić. Na szczęście, są osoby, które mogą pomóc sprawić, by wszystko poszło zgodnie z planem, a nazywa się ich „wedding plannerami”. Jeśli do tego ów planer ma organizowanie przyjęć we krwi i kocha to, co robi – cudowne wspomnienia gwarantowane! Poznajcie Karolinę Gorczycę, która na co dzień pomaga młodym spełniać marzenia

wedding planner, ślub, sesja biznes, bogacka, efektownie

Karolina Gorczyca w obiektywie Barbary Bogackiej

Kim jesteś i czym się zajmujesz zawodowo? Opisz swój biznes.

Karolina, rodowita krakowianka. Kochająca organizować wszystko, co tylko można. Zawodowo zajmuję się natomiast organizacją ślubów, wesel i innych uroczystości. Jestem konsultantką ślubną, czyli wsparciem państwa młodych w przygotowaniu – według wielu z nich – najpiękniejszego dnia życia.

Skąd pomysł na biznes?

Pomysł na biznes długo we mnie dojrzewał, aż wreszcie wykiełkował. Zawsze uwielbiałam organizować spotkania: te rodzinne czy wśród znajomych. Każdy w moim otoczeniu wiedział, że jeśli trzeba coś podobnego zrobić, to ja na pewno z chęcią się tym zajmę. Jeszcze wcześniej zawodowo organizowałam szkolenia i konferencję.  2016 i 2017 były dla mnie czasem ogromnych zmian. Dlaczego nie iść za ciosem? – pytałam siebie. Skoro od dziecka wiedziałam, że planowanie i organizowanie jest moją pasją, to czemu nie spróbować? Dodam, że organizacja własnego wesela była dodatkową iskrą, by wzniecić ogień i zacząć robić to profesjonalnie. Szkolenie dla wedding plannera tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że to słuszna droga.

Jaką drogę przebyłaś, by dotrzeć do punktu, w którym jesteś?

Myślę, że nadal za krótką, jednak czuję, że to jest właściwa droga i idę nią tak, jak podpowiada mi serce.

Czy praca to też Twoja pasja?

Zdecydowanie. Robię to, co najbardziej lubię.

Wydarzenia, które cię zmieniły.

Zdecydowanie urodzenie dziecka. Maluch, który w swojej mamie widzi silną kobietę inspiruje mnie każdego dnia. To magiczne, ale jeśli dasz życie, to potem czujesz, że możesz przenosić góry.

Najlepsza rada biznesowa jaką otrzymałaś i przekazałabyś dalej?

Przestań się bać i rób swoje!

Ulubione miejsca w Krakowie (np. do jedzenia/ spotkań/ na spacer)?

Krakowski Kazimierz. Nie ma jednej restauracji czy kawiarni, gdzie uwielbiam spędzać czas. Cały Kazimierz jest dla mnie kwintesencją Krakowa. Jeśli gdzieś mogę poczuć prawdziwy klimat miasta, to właśnie tam.

WESELE MArzeń, make up, kobiety biznesu

Karolina Gorczyca w obiektywie Barbary Bogackiej

Co daje Ci daje energię, radość, chęć życia?

Mąż i synek. Dla takiego teamu chce się działać na najwyższych obrotach. Poza tym,
zadowolenie ludzi, dla których pracuję. Ich radość dodaje energii. Konsultant przy całym procesie organizacji staje się twoją przyjaciółką, z którą omawiasz wszystko. To jest piękne, a tym bardziej cenne, jeśli doceniają cię klienci wymagający.

Jakie Twoje cechy pomagają Ci w biznesie i życiu, a jakie Ci je utrudniają?

Perfekcjonizm na pewno utrudnia, bo czasem przywiązuję wagę do zbyt wielu szczegółów. A co pomaga? To, że jestem osobą zorganizowaną. To jest bardzo przydatne i w tej branży i w całym życiu. To moja ulubiona cecha.

Masz jakieś swoje triki/rady ułatwiające życie, którymi chciałabyś się podzielić z innymi kobietami?

Traktujcie porażki jako kolejną lekcje, a nie powód, by wszystko rzucić. Jak mówią: „Dopóki się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.” Dla mnie to prawda.

Czy wierzysz w to, co robisz? Dlaczego?

Oczywiście, że wierzę! Gdybym nie wierzyła, nie byłoby mnie tutaj. Dlaczego wierzę?
Wierzę, że w mojej pracy zawierają się dwa – dla mnie – najważniejsze aspekty życia: szeroko pojęte organizowanie i emocje. A ślub budzi jedne z najpiękniejszych emocji, jakie mogą pojawić się w życiu. Praca konsultanta ślubnego łączy te dwie rzeczy, więc wiem, że to moje miejsce.

Co pomogło ci rozwinąć biznes? Co dodawało otuchy i było motywacją?

Otuchy zawsze dodawał mi mąż. Nie wiem, czy istnieje druga osoba, która by we mnie tak wierzyła. Czasem wydaje mi się, że on wierzy we mnie mocniej niż ja sama, to motywujące. Wciąż utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam rozpoczynając taką pracę.

Najtrudniejsza decyzja biznesowa?
Zacząć czy nie?

Ciemne strony biznesu?

Kiedyś nie dowierzałam słysząc, że biznes to praca 24 godziny na dobę. Przecież wychodzisz z biura, a jeśli pracujesz z domu, to po prostu wyłączasz laptop i już. Nie zawsze jest tak kolorowo. Chcąc nie chcąc bywa, że jesteś cały czas w pracy. Dbasz o coś swojego, więc tutaj ciężko się choć na chwilę „wyłączyć”.

organizacja imprez, fotografia, biznes

Karolina Gorczyca w obiektywie Barbary Bogackiej

Gdzie Cię znajdziemy? Podziel się z nami swoim adresem strony internetowej, bloga, kanałów społecznościowych lub tym stacjonarnym.

Jeśli chcecie zobaczyć jak pracuję to doskonale pokaże Wam to Fan Page: Efektownie – wedding & event planner.

Instagram @efektownie.pl najczęściej jest inspiracją. Zobaczycie skąd ją czerpię.

Natomiast jeśli właśnie jesteście przed Waszym weselem, ważnym przyjęciem, konferencją czy innym spotkaniem biznesowym, a potrzebujecie organizacyjnego wsparcia w tym zakresie to zapraszam na www.efektownie.pl byście mogły zapoznać się z całą ofertą.

______________________________________________________________

Projekt #KobietyKrakowa

Chcesz zostać #KobietąKrakowa? Napisz patrycjapuszczewicz@miastokobiet.pl

Fotografia: Barbara Bogacka

Wizaż, fryzury: Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa

Wnętrza sesji zdjęciowych: Metaforma Cafe 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ