Saturday, April 20, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa 9. edycja – fotorelacja

Kobiety Krakowa 9. edycja – fotorelacja

Zobacz, kim są najnowszej Kobiety Krakowa

kobiety krakowa – organizatorki

Organizatorki projektu #KobietyKrakowa, od lewej: Basia Fijał, Agna Karasińska, Basia Bogacka i Aneta Pondo / fot. Bartłomiej Gatlik

– Jesteśmy pod wrażeniem bogactwa osobowości osób, które pojawiły się w 9. edycji. Czujemy, że w naszej potrzebie przynależności do grupy kobiet o podobnych wartościach, jest zalążek tworzenia lepszego świata. I my, #KobietyKrakowa, nie czekamy na wyimaginowanego zbawcę z zewnątrz, tylko same wykonujemy tę pracę w naszych środowiskach

– powiedziała Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet, na zakończenie trwających cztery dni sesji zdjęciowych, które po raz drugi odbyły się we wnętrzach i ogrodzie Teatru KTO

 

Zdjęcia do jesiennej edycji projektu #KobietyKrakowa odbywały się od 19 do 22 października 2022 r. w budynku, który może poszczycić się tytułem „Modernizacja Roku 2021”.

– Nasz dom, czyli scenę Teatru KTO, otwieramy dla wszystkich. Tym bardziej dla ludzi z ogromną pasją i doświadczeniem. Dla kobiet, które od życia chcą czegoś więcej 

– mówi w wypowiedzi dla telewizji Play Kraków News Faustyna Ostróżka – specjalistka ds. promocji Teatru KTO, który na cztery dni stał się scenerią fotografii Barbary Bogackiej. To na nich w rolach głównych wystąpiły 23 uczestniczki w makijażach wykonanych przez Małgorzatę Braś. Projekt zorganizowały członkinie Fundacji Miasto Kobiet w składzie: Aneta Pondo, Barbara Fijał i Agna Karasińska

– Skończyłyśmy intensywne dni sesji zdjęciowych, czyli drugi etap projektu (pierwszym był nabór nowych uczestniczek). Czeka nas jeszcze obróbka zdjęć, redagowanie i publikacja wywiadów oraz promocja poszczególnych bohaterek projektu. To, co pokazujemy przez jeden tydzień, jest w rzeczywistości kilkumiesięczną pracą kilku osób. Ale większość tej pracy odbywa się w zaciszu, przy własnych biurkach, a tylko tydzień sesji zdjęciowych jest w świetle jupiterów 

– wyjaśnia kulisy powstawania #KobietKrakowa Aneta Pondo.

Zdjęcia zza kuli 9. edycji projektu #KobietyKrakowa / fot. Basia Fijał

Jesteś ciekawa, kim są najnowszej Kobiety Krakowa? 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

 

#KobietaKrakowa. Sama o sobie samej

Jako Fundacja Miasto Kobiet ośmielamy kobiety do myślenia i mówienia o sobie dobrze. Stąd pomysł na #KobietyKrakowa, który polega na wykonaniu profesjonalnej sesji zdjęciowej, zrobieniu wywiadu i publikacji go w portalu www.miastokobiet.pl oraz dołączeniu do bazy krakowskich ekspertek. Pierwszym kokiem, jaki bohaterki muszą wykonać, aby wziąć udział w projekcie, jest napisanie o sobie.

– Kobiety bardzo często mają opory przed „wyjściem przed szereg”. Lubią chwalić partnera, dzieci, bliskich, ale czują zażenowanie w pokazywaniu się i reklamowaniu swojej działalności. Może dlatego, kiedy w zgłoszeniu rekrutacyjnym trzeba napisać o sobie, większość osób odpada w przedbiegach. Jako dziennikarki zauważyłyśmy, że kobietom brakuje dobrych zdjęć, co często nie wpływa dobrze na profesjonalizm i spójność ich wizerunku. To również niewykorzystane szanse na zaistnienie w mediach 

– mówi koordynatorka Kobiet Krakowa, Agna Karasińska, a Barbara Fijał dodaje:

– Kobiety nie mają gdzie promować swoich biznesów. Wiemy, że robią świetne rzeczy, o których poza najbliższymi często nikt nie wie. Dostrzegamy, zwłaszcza w postpandemicznej rzeczywistości, że kobiety prowadzą firmy w samotności i brakuje im spotkań na żywo.

Z tej wiedzy zrodził się pomysł na projekt, który od 2018 roku do tej pory, zgromadził już ponad 200 przebojowych kobiet z różnorodnych obszarów biznesu, dla których współpraca ma większą wartość niż konkurencja. 

 

Zobacz, jak zaczęły się #KobietyKrakowa:
Kobiety Krakowa – początek

 

Wspólną cechą kobiet, które decydują się na udział w projekcie jest odwaga.

– W ostatnim dniu, na plan zdjęciowy zaprosiłyśmy telewizję Play Kraków News. Dzięki temu miałam okazję zaobserwować z jaką śmiałością niektóre z kobiet, mimo iż po raz pierwszy, stają przed kamerą i mówią o tym, co dla nich ważne

– mówi Aneta Pondo. Podobnego zdania jest Barbara Bogacka, fotografka, która ma niezwykły dar do rozluźniania atmosfery przed obiektywem:

– 9. edycja była wyjątkowa pod względem pewności siebie jej uczestniczek. Cieszę się, że coraz częściej kobiety rezygnują z mówienia o swoich kompleksach, a w zamian skupiają się na swoich dokonaniach. To ogromnie inspirujące! Podobnie jak pomysły na biznes Kobiet Krakowa. Zauważyłam, że panie, które dołączają do społeczności, mają doskonałe wyczucie rynku.  

 

 

 

Kim są uczestniczki 9. edycji #KobietKrakowa?

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

Prezeski, coachki, kobiety z korporacji i właścicielki jednoosobowych firm. Przedstawicielki tzw. twardych branż i takie, które po latach robienia kariery i/lub macierzyństwa postawiły na siebie i pracę na własnych zasadach. Kobiety Krakowa vol. 9 są inżynierkami, terapeutkami, mentorkami, artystkami, prowadzą zajęcia, piszą, doradzają w co inwestować, konstruują, upiększają, słuchają, ubierają, konsultują, uczą, zatrudniają, projektują piękne przedmioty i technologie, rządzą i zarządzają. 9. edycja projektu zgromadziła kobiety z różnorodnych światów i biznesów.

– Kobiety przychodzą do nas z zaufaniem, że trafiają w dobre miejsce, a my wierzymy w nie i w to, co robią, często o wiele bardziej niż one same. W naszym projekcie chodzi o to, żeby nie oceniać, kto odniósł większy sukces i nie mierzyć go stanowiskami i liczbą zer na koncie. Szczególnie, że żadna z nas nie ma pojęcia, jaką cenę za to płaci ta osoba. Wspieramy różnorodność w biznesie i bogactwo ścieżek, jakimi podążają kobiety. Podczas spotkań korzystamy z mocy, jaką wspólnie generujemy

– wyjaśnia Aneta Pondo.

 

Kolejna edycja Kobiet Krakowa – wiosna 2023!
Wypełnij formularz, jeśli jesteś zainteresowana wzięciem udziału!

 

Zdjęcia zza kulis 9. edycji Kobiet Krakowa

Zdjęcia zza kulis 9. edycji Kobiet Krakowa / fot. Barbara Fijał

Zanim zaczniemy publikację wywiadów z nimi i zdjęć z sesji, które będą dostępne od przełomu listopada/grudnia 2022 (w zakładce Kobiety Krakowa) przedstawiamy pełną listę Kobiet Krakowa 9. edycji (w takiej kolejności, w jakiej były fotografowane): 

  1. Beata Michalska – trenerka kariery równoległej, szkoli w zakresie tworzenia „planu B”. Pomaga wykreować swoją drugą dochodową działalność, aby zawsze mieć wybór (Plan B).
  2. Magdalena Hosiawa – coachka i trenerka rachunkowości, specjalizuje się w szkoleniach z rachunkowości dla księgowych i przedsiębiorców. W podcaście #księgowość po ludzku odczarowuje cyferki i rozbraja przepisy (Profesjonalne Kursy Rachunkowości Mentoris).
  3. Katarzyna Faliszek – specjalizuje się w indywidualnych ubezpieczeniach oraz tych na życie, dla firm, nieruchomości. Szydełkuje, plecie makramy, organizuje warsztaty rękodzieła. Wspiera i edukuje inne kobiety, które też chciałyby sprzedawać swoje prace (Faliszek Ubezpieczenia / I am unique)
  4. Magdalena Bałabańska – dietetyczka kliniczna i psychodietetyczka.
  5. Wioletta Kolasa – kosmetolożka, wykładowczyni PMU (Instytut Urody i Makijażu Permanentnego).
  6. Justyna Mazur-Kiwer – prowadzi pokazy i warsztaty o najstarszych technikach druku. Swoją pracownię przy ul. Stolarskiej 6 (Litograf Studio).
  7. Edyta Kozak-Hamala – radczyni prawna, doktora nauk prawnych z zakresu prawa gospodarczego, stała mediatorka sądowa oraz założycielka i współwłaścicielka kancelarii (Kozak-Hamala Maciejowski Radcowie Prawni).
  8. Agata Paulewicz-Strzempek – konstruktorka odzieży. Tworzy wykroje odzieżowe dla firm modowych. Prowadzi sklep internetowy z gotowymi wykrojami do pobrania (P.S. Agata Biuro konstrukcji odzieży).
  9. Aleksandra Budzińska – właścicielka aparthoteli (Krakow My Place).
  10. Anna Nowacka – Brand Managerka, zajmuje się rozwijaniem marek osobistych oraz firmowych w świecie online (Agencja Brandingowa Managerwpracy / Agencja Digitalowa White Tiger Digital).
  11. Halina Czubała – coachka życia i kariery, trenerka, psycholożka (Beingdoing Halina Czubała).
  12. Olga Haller – psycholożka, pracuje jako counsellorka i psychoterapeutka Gestalt. Pomaga osobom, które z rozmaitych powodów i splotów okoliczności życiowych szukają pomocy – pragną ulgi od cierpienia, uwolnienia, nadziei, rozwiązania, rozwoju, zmiany, zrozumienia, poprawy jakości życia (Centrum Counsellingu Gestalt).
  13. Patrycja Ostrogórska-Gonszewska –  położna. Pracuje w szpitalu, gdzie opiekuje się dziećmi i ich rodzicami na intensywnej terapii noworodka, oraz na uczelni, gdzie uczy zawodu.
  14. Aleksandra Słuszniak – dyrektorka w firmie IT, coachka i mentorka (Czas Działać).
  15. Jolanta Valentin – inwestorka, coachka pieniędzy. Pomaga kobietom zdobyć kontrolę nad finansami (Jolanta Valentin Strategy Call).
  16. Amelia Pietryka – specjalistka medycyny funkcjonalnej. Kreuje zdrowie kobiet stosując medycynę funkcjonalną i analizując wyniki badań. Wie jak przywrócić równowagę hormonalną, pożegnać trądzik, przedwczesne zmarszczki, zmęczenie i niskie libido (Agently Sp. z o.o.).
  17. Aleksandra Kuklińska-Nir – ubiera kobiety na najważniejsze uroczystości w ich życiu, przede wszystkim Mamy Pary Młodej (Kuklińska DK Fashion).
  18. Ilona Kowalska – kosmetyczka, linergistka, manicurzystka. Kosmetyka naturalna jest dla niej źródłem inspiracji. Specjalizuje się w pielęgnacji skóry problematycznej. Kocha wykonywać bardzo subtelne makijaże permanentne (Spa beauty room Ilona Kowalska).
  19. Anna Ryś – robi startupy i aplikacje, autorka powieści „Dobrze zagrane”.
  20. Angelika Ciecierska – jako zewnętrzna audytorka bezpieczeństwa maszyn zajmuje się oceną ryzyka. Odwiedza fabryki, ogląda procesy produkcyjne i projektuje koncepcje zabezpieczenia maszyn. Jest współtwórczynią społeczności, w której uczy tradingu i inwestowania w kryptowaluty, a także metale szlachetne, złoto i srebro (TESMA Angelika Ciecierska / Crypto Ladies Club).
  21. Faustyna Ostróżka – PR Managerka, specjalistka ds. promocji (Teatr KTO).
  22. Iryna Stakhur – reformatorka edukacji, coachka nauczycieli, twórczyni programów nauczania (Mama po Harvardzie).
  23. Monika Molas-Wołos – wicekanclerka prywatnej uczelni, organizatorka imprez, ekspertka ds. marketingu (Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki).

 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

TAGI
top

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ