Thursday, June 20, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa 11. edycja – fotorelacja

Kobiety Krakowa 11. edycja – fotorelacja

Poznaj bohaterki 11. edycji projektu #KobietyKrakowa

Część zespołu organizacyjnego projekt Kobiety Krakowa: Od lewej: Agna Karasińska, Basia Fijał, Basia Bogacka i Gosia Braś / fot. Maciek Pstryka

20+ i 70+. Krewetki, konie, ośmiornica i kocur Snowy. Kolorowe garnitury, jedwabne sukienki i bose stopy. Brudny, polski hip-hop, włoskie ballady, pieśni patriotyczne i reggaetton. Było dużo rozmów, śmiechu, dmuchania w skrzydła i odkryć, że wszystkie drogi prowadzą do Krakowa, ale przez Chrzanów. Ale oprócz tego, były przede wszystkim one – bohaterki 11. edycji projektu #KobietyKrakowa, które stanęły przed obiektywem Barbary Bogackiej. Już niebawem na łamach portalu miastokobiet.pl, opowiedzą swoje historie

 

– Życzę wam, abyście w projekcie #KobietyKrakowa nie tylko pokazały swoje moce i powiedziały o swoich marzeniach, ale też nawiązały relacje i to nie tylko biznesowe

– powiedziała Aneta Pondo, prezeska Fundacji Miasto Kobiet, na rozpoczęcie trwających cztery dni sesji zdjęciowych. Po raz drugi, Kobiety Krakowa gościł AC Hotel by Marriot. Pogoda rozpieszczała ciepłym powietrzem, restauracja Sobre Mesa pysznymi przekąskami, a z pobliskich Błoni dochodził dźwięk… ułańskich piosenek.

Zdjęcia do jesiennej edycji projektu odbywały się od 18 do 21 października 2023 r.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

 

– Czas sesji zdjęciowych, które tak barwnie pokazujemy w naszych mediach społecznościowych, to zaledwie cztery dni całego procesu, który trwa ponad cztery miesiące, i w który zaangażowanych jest sześć osób
– wyjaśnia kulisy powstawania projektu Aneta Pondo.

W 11. edycji akcji #KobietyKrakowa udział wzięło 29 uczestniczek w makijażach wykonanych przez Małgorzatę Braś. Projekt zorganizowały członkinie Fundacji Miasto Kobiet w składzie: Aneta Pondo, Barbara Fijał i Agna Karasińska, a za finałowy kształt publikacji odpowiada Andrzej Politowicz.

Fotorelacja z planu zdjęciowego 11. edycji Kobiet Krakowa / fot. B. Fijał

– To co robimy, to nie są zwykłe foto-pstryki. Przychodzą do nas osoby z różnymi przekonaniami na swój temat. Staramy się je rozbroić, przy tym dobrze się bawiąc i poznając się

– mówi Barbara Bogacka, fotografka z darem do otwierania kobiet przed obiektywem.

– Jako Fundacja Miasto Kobiet ośmielamy kobiety do myślenia i mówienia o sobie dobrze. Stąd pomysł na #KobietyKrakowa, który polega na wykonaniu profesjonalnej sesji zdjęciowej, zrobieniu wywiadu i publikacji go w portalu www.miastokobiet.pl oraz dołączeniu do bazy krakowskich ekspertek, w której zawiązują się relacje, biznesowe i towarzyskie

– tłumaczyła koordynatorka projektu, Agna Karasińska, w wywiadzie dla Play Kraków. Telewizja odwiedziła plan zdjęciowy, by sprawdzić, na czym w praktyce polega projekt.

Fotorelacja z planu zdjęciowego 11. edycji Kobiet Krakowa / fot. B. Fijał

Pierwszym krokiem, jaki bohaterki muszą wykonać, aby wziąć udział w projekcie, jest napisanie o sobie. Motywując chęć udziału, przyszłe Kobiety Krakowa pisały o potrzebie zdefiniowania swojej ścieżki zawodowej na nowo, wyjścia z ukrycia, o odwadze do zmian, o przełomowym momencie w życiu, o chęci współdzielenie doświadczeń z innymi przedsiębiorczymi kobietami.

– Kobiety przychodzą do projektu z różnymi oczekiwaniami. Wierzę, że każda z nich znajdzie to, co jest jej na tym konkretnym etapie rozwoju biznesu potrzebne

– mówi Aneta Pondo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

 

Kim są uczestniczki 11. edycji projektu #KobietyKrakowa?

Fotorelacja z planu zdjęciowego 11. edycji Kobiet Krakowa / fot. B. Fijał

#KobietyKrakowa vol. 11 reprezentują wspaniałą różnorodność zawodów i pasji. W bieżącej edycji poznamy m.in.: geolożkę, instruktorkę tańca dla kobiet 40+, czy twórczynię społecznościowej aplikacji mobilnej dla kobiet świata biznesu. Zanim zaczniemy publikację wywiadów z nimi i zdjęć z sesji, które będą dostępne od przełomu listopada/grudnia 2023 (w zakładce Kobiety Krakowa), przedstawiamy pełną listę Kobiet Krakowa 11. edycji (w takiej kolejności, w jakiej były fotografowane):

1. Agata Kwasek – psycholożka, psycholożka dziecięca, seksuolożka, certyfikowana diagnosta autyzmu ADOS 2.
2. Marta Kijanko – psychoterapeutka, psycholożka, coachka, superwizorka, współprowadzi Dobre Miejsce.
3. Marta Hejnar – certyfikowana terapeutka Gestalt, seksuolożka praktyczna. Pracuje z osobami dorosłymi indywidualnie i z parami, prowadzi warsztaty dla par metodą EFT oraz warsztaty edukacji seksuologicznej dla dorosłych.
4. Aldona Stach – właścicielka salonu kosmetyki profesjonalnej Na Nowo.
5. Kinga Stach – współprowadzi gabinet Na Nowo, instruktorka i stylistka brwi i rzęs, prowadzi Maluszkowe Przedszkole czyli dom tymczasowy dla szczeniąt I kociąt.
6. Malwina Łuczyńska – akredytowana coachka International Coaching Federation, certyfikowana nauczycielką jogi RYT200 w RYTTC w Indiach, liderka biznesu, założycielka i pomysłodawczynią projektu SI AMAR.
7. Blanka Bożena Społowicz – skincoachka i kosmetolożka.
8. Anna Sierka – psychoterapeutka, która pracuje z osobami dorosłymi oraz z parami, coachka. Jest założycielką Strefy Life, Centrum Psychoterapii i Rozwoju.
9. Urszula Maurer – logopedka, prowadzi gabinet logopedyczny PROSTE.
10. Aga Misiewicz – zajmuje się kulturą dla ciała i ducha, instruktorka nordic walking, prowadzi poranne treningi dla kobiet.
11. Lucyna Grochowina – geolożka, przewodniczka po Krakowie.
12. Agnieszka Molek-Rusin – właścicielka salonów fryzjerskich Kataluna i sklepów Luna.
13. Patrycja Ewa Syc – dietetyczka, skutecznie zajmuje się osobami, które mimo licznych prób nie potrafią i nie mogą schudnąć.
14. Anna Długosz – samorządowczyni, pracuje w administracji publicznej.
15. Bogumiła Potaczek – terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, dyrektorka okręgu i managerka Vorwerk.
16. Zuzanna Wach-Skrabel – psycholożka pracująca metodą TSR, managerka w korpo, psychodietetyczka w trakcie szkolenia.
17. Iza Kłodzińska – coachka, pomaga mamom wrócić na rynek pracy po przerwie macierzyńskiej.
18. Joanna Gruszeczka – facylitatorka metody Spectrum of CreationⓇ, nauczycielka jogi twarzy.
19. Renata Furman – przedsiębiorczyni, trenerka programów lojalnościowych, project managerka w obszarze IT.
20. Marzena Zaziąbł – Agile Coach, trenerka, facylitatorka, konsultantka procesów w branży IT.
21. Ewa Piekarz – prowadzi żłobek i przedszkole Malowany Konik.
22. Dorota Kopta – właścicielka firmy budowlanej, niezależna konsultantka kosmetyczna Mary Kay.
23. Dorota Gwiazdowska-Bartosik – lektorka języka hiszpańskiego online, prowadzi Hiszpański Praktycznie.
24. Katarzyna Nyga-Zbroja – założycielka marki DCONCEPT – firmy rozwojowej, która poza prowadzeniem szkoleń, facylitacji czy coachingów, buduje świadomość dotyczącą efektywnego rozwoju w biznesie.
25. Agnieszka Kucza – Change Managerka, coachka, mentorka. Skupia się na coachingu menedżerskim, kariery, ale też life coachingu i mentoringu.
26. Iwona Szara – instruktorka i animatorka tańca nowoczesnego dla kobiet 40+. Promuje style tańca tj.: hiphop, reggaeton, dancehall, afro wśród kobiet, które chcą rozpocząć lub kontynuować naukę tańca po przerwie, ale blokuje je poczucie wstydu i obawy przed oceną innych.
27. Eliza Sobuta-Wajdi – psychterapeutka, health&life coach oraz terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wspiera innych w pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Prowadzi w Krakowie Centrum Promocji Zdrowia Almedica.
28. Marta Burzyńska – niezależna ekspertka finansowa. Prowadzi firmę, która pomaga realizować marzenia innych, pozyskując na nie pieniądze. Samorządowczyni, aktywistka społeczna.
29. Ewa Rejdak – właścicielka firmy Blue Light.

 

Zobacz, jak było poprzedniej edycji:
Kobiety Krakowa 10. edycja – fotorelacja

Fotorelacja z planu zdjęciowego 11. edycji Kobiet Krakowa / fot. B. Fijał

– Jedną z wartości społeczności #KobietKrakowa jest jej różnorodność. Dzięki tej odmienności ścieżek biznesowych, rozwojowych, osobistych doświadczeń, tworzymy niezwykłą mozaikę osobowości

– uważa Aneta Pondo, a Barbara Fijał dodaje:

– 29 kobiet z 11 edycji, wniosło do naszej społeczności olbrzymią dawkę energii i inspiracji która daje moc. Odniosłam wrażenie, że wszystkie te kobiety biznesu są w zgodzie ze sobą. To piękny czas kobiet, bo w końcu „przyszłość zależy od kobiet”. Już nie mogę doczekać się wywiadów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

Kolejna, 12. edycja Kobiet Krakowa planowana jest na wiosnę 2024 r. Zanim jednak o przyszłości, już teraz, szczególne podziękowania składamy na ręce Agnieszki Tinc Marketing Manager Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele oraz Agnieszki Dąbrowskiej, prezeski AC Hotel by Marriott Krakow. Dzięki wsparciu ich i całego zespołu mogłyśmy zrealizować sesje zdjęciowe w przyjaznych i luksusowych przestrzeniach nowoczesnego hotelu.

Fotorelacja z planu zdjęciowego 11. edycji Kobiet Krakowa / fot. B. Fijał

Dziękujemy restauracji Sobre Mesa za przygotowanie królewskiego poczęstunku oraz firmie Sylveco, Vianek i Lirene za obdarowanie uczestniczek 11. edycji projektu Kobiety Krakowa.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

TAGI
top

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ