Friday, July 19, 2024
Home / Ludzie  / Seks, pieniądze i strach – sekretne życie kobiet Donalda Trumpa

Seks, pieniądze i strach – sekretne życie kobiet Donalda Trumpa

Zmarli nie mogą mówić. Żywi w większości przestrzegają umów poufności, które podpisali.

Donal Trump na transparentach z napisem less gun more glitter

Kobiety Donalda Trumpa to prowokacyjna i obszerna książka o kobietach z najbliższego otoczenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. / fot. John Cameron / Unsplash

W jawny sposób zdradzał swoje żony, pożerał wzrokiem własną córkę, a dzięki stwierdzeniu „łapanie za cipki” stał się bohaterem afery Pussygate. Czy którykolwiek prezydent w historii Stanów Zjednoczonych miał bardziej napięte relacje z kobietami niż Donald Trump? Kobiety Donalda Trumpa to prowokacyjna i obszerna książka o kobietach z najbliższego otoczenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Premiera już 3 kwietnia 2019 r.

Kobiety w życiu Trumpa

Nina Burleigh, dziennikarka i polityczna korespondentka amerykańskiego „Newsweeka” w swojej książce opowiada fascynujące historie kobiet, które miały lub w dalszym ciągu mają wpływ na jedną z najpotężniejszych osób na świecie. Wspomina o babci Elizabeth – niemieckiej emigrantce, założycielce Trump Organization, która miała silny wpływ na wnuka, rozbudzając w nim obsesję na punkcie czystości i przekonania, że ludzie o niemieckim pochodzeniu są schludniejsi od innych. Pisze o matce Mary Anne, po której Donald odziedziczył upodobanie do królewskich luksusów. Przedstawia sylwetki trzech żon Trumpa: Ivany, Marli i Melanii. Burleigh opowiada również o Ivance, która już od najmłodszych lat przygotowuje się do przejęcia rodzinnej marki, oraz o często pomijanej córce Tiffany. Nie sposób również nie wspomnieć o jego współpracownicach i kobietach, które zarzucały mu molestowanie seksualne i zostały przez Trumpa nazwane „kłamczuchami”.

Kobiety Donalda Trumpa

Książka Kobiety Donalda Trumpa to wnikliwa i momentami szokująca opowieść o podejściu obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych do płci przeciwnej. Głównymi bohaterkami są kobiety z fascynującymi życiorysami pełnymi zawstydzających sekretów, prywatnych konfliktów i wielkich pieniędzy.

Kobiety opanowały jedną z najwspanialszych sztuczek w historii. Te najsprytniejsze spośród nich zachowują się w niezwykle kobiecy sposób i udają, że potrzebują pomocy. W środku są jednak prawdziwymi zabójczyniami

– Donald Trump, Trump: The Art of the Comeback

Nina Burleigh o swojej książce

„Kobiety Donalda Trumpa. Życie w złotych kajdankach”, Nina Burleigh

„Kobiety Donalda Trumpa. Życie w złotych kajdankach”, Nina Burleigh / fot. Wydawnictwo Kobiece

– Podczas pisania tej książki postanowiłam pominąć wiele nieobyczajnych plotek i zamiast tego oprzeć się na opublikowanych materiałach, archiwalnych dokumentach i wywiadach z żyjącymi ludźmi, którzy dysponują informacjami na temat interesujących mnie zagadnień. Po części wynika to z tego, że Trump jest kapryśny i skłonny do pieniactwa, a na dodatek ma do dyspozycji prawników, którzy dostają od niego dożywotnie wynagrodzenie i używają prawa jako pałki do uciszania lub zastraszania ludzi.

Starałam się w neutralny sposób pisać o kobietach pojawiających się w tej książce, ale w niektórych miejscach otwarcie wyrażam swoje opinie na temat Trumpa.

Gdy pracowałam nad tą publikacją, ludzie czasami pytali mnie: „Czy według ciebie Donald naprawdę uprawia seks z Melanią?”. Nie znajdziecie tu odpowiedzi na to pytanie. Moim zdaniem nie jesteśmy w stanie odkryć, co dzieje się wewnątrz jakiegokolwiek małżeństwa. Nie jesteśmy również w stanie precyzyjnie określić, w jaki sposób uczucia matki wobec dziecka zmieniają się za sprawą tęsknoty za ojczyzną, pragnień, braku miłości (albo miłości do butów projektowanych przez Christiana Louboutina), złamanego serca, porzuconych marzeń, samotności, choroby, depresji i ekonomicznej sytuacji kobiet.
Zmarli nie mogą mówić. Żywi w większości przestrzegają umów poufności, które podpisali.

Fragment książki
Tytuł: Kobiety Donalda Trumpa. Życie w złotych kajdankach
Autorka: Nina Burleigh
Data premiery: 03.04.2019
Wydawnictwo Kobiece

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / Kobiety Donalda Trumpa
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ