Sunday, April 21, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Kobiety 2016 roku

Kobiety 2016 roku

Znasz najbardziej wpływowe kobiety 2016 ?

To właśnie one szokowały, intrygowały i zadziwiały. Piękne, silne, mądre. Przedstawiamy kobiety 2016 roku. I tylko nam nie mów, że ich nie znasz!

Natalia Przybysz

Źródło: YouTube/Natalia Przybysz

Piosenkarka i autorka tekstów w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” otwarcie przyznała się do dokonania aborcji. „Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych, w pieluchach” – szczerze wyznała. W czasie gdy kobiety w naszym kraju ciężko walczyły o swoje prawa i narażone były na ogromną falę nienawiści i krytyki Przybysz dolała przysłowiowej „oliwy” do ognia. Jej wyznanie zaszokowało wszystkich. Niektórzy chwalili ją za odwagę, a inni potwornie krytykowali. Natalia nagrała piosenkę opowiadającą tę historię. Kawałek nosi nazwę „Przez sen”. Miał znaleźć się na najnowszym albumie wokalistki, ale ostatecznie ujrzał światło dzienne w dniu Czarnego Protestu.

#dziewuchydziewychom #popieramdziewuchy

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Przybysz (@natalia_przybysz_official)

Kate Middleton

Ikona stylu, obraz klasy i elegancji, a do tego niewymuszona skromność. To jej cechy charakterystyczne. Obdarzona niezwykłą urodą i ogromnym sercem. Kate daleko do księżniczek, które tylko leżą i pachną. Od lat angażuje się w działania charytatywne. Wspiera między innymi East Anglia’s Children’s Hospice, Action on Addiction. Przyznajemy, że uwielbiamy oglądać zdjęcia ze wszystkich wydarzeń, na których się pojawia.

#Repost @theroyalfamily Tune in tonight to ITV at 9pm to watch 'When Phillip met Prince Philip: 60 years of The Duke of Edinburgh’s Award’. As well as speaking to The Duke of Edinburgh about the awards, tonight’s programme also includes special contributions from #DofE Gold Award holders The Duchess of Cambridge and The Earl of Wessex, Bronze Award Holder Paralympian Hannah Cockroft, and The Countess of Wessex talking about her #DofE Diamond Challenge.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Susan Wojcicki

Córka pochodzącego z Polski fizyka oraz rosyjskiej dziennikarki ukończyła Harvard.
Swoją karierę zaczynała od pracy dla Intel. Od 1999 kierowała marketingiem Google, a potem została wiceprezesem. To ona wprowadziła do realizacji Google Images, Google Books, Google Video. Zarządzane przez Susan produkty reklamowe przyniosły w 2010 roku 28,2 miliardów dolarów przychodów. Jest pomysłodawcą zmiany loga wyszukiwarki Google z okazji świąt, rocznic, czy urodzin sławnych osób. Obecnie jest prezesem Youtube.

Martyna Wojciechowska

Imponuje nam jej siła. To, że potrafi wyznaczać sobie coraz to nowe cele i do nich dążyć. Jej program „Kobieta na krańcu świata” porusza ważne, dla nas kobiet, kwestie. Mimo swojej odwagi, nikt nie jest niezniszczalny. Był to dla niej ciężki i wyczerpujący rok. Po jednej ze swoich dalekich eskapad poważnie zachorowała. Leczyła się w Polsce i Niemczech. Kiedy wydawało się, że najgorsze już za nią zmarł Jerzy Błaszczak- jej były partner i ojciec córki Marysi. Mimo tych wszystkich niepowodzeń, ciężkich chwil Martyna Wojciechowska się nie załamała. A co więcej, nie zrobiła ze swojej choroby sensacji. Utrzymała swoją prywatność, zajęła się córką. Wycofała się na chwilę ze sztucznego światka mediów. I właśnie za to należą jej się gromkie brawa.

Jak Wam się podoba nasze zdjęcie do @kalendarzdzentelmeni ? M.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Martyna Wojciechowska (@martyna.official)

Taylor Swift

Piosenkarka, według czerwcowego zestawienia miesięcznika Forbes jest najlepiej zarabiającą celebrytką. Swift tworzy hit za hitem. Kto nie zna Blank space czy Shake it off. Skąd taki sukces? Autorka w swoich tekstach jest szczera do bólu. Śmiała, silna kobieta nie boi się śpiewać o najskrytszych pragnieniach czy opowiadać o nieudanych związkach. Publiczność ceni sobie prawdę. Swift docenili także twórcy filmu Fifty Shades darker, gdzie wykorzystano jej dwie piosenki.

?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Taylor Swift (@taylorswift)

Hillary Clinton

Kobieta, która pnie się po szczeblach politycznej kariery z prędkością światła. Zaczynała jako pierwsza dama potem przez wiele lat pełniła funkcję sekretarza stanu. W  wyborach   w 2016 kandydowała na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia demokratów. Gdyby w listopadzie pokonała Trumpa, po raz pierwszy w historii Ameryki, głową państwa zostałaby kobieta.

„I often quote Marian when she says that service is the rent we pay for living. Well, you don’t get to stop paying rent just because things don’t go your way. I know many of you are deeply disappointed about the results of the election. I am too, more than I can ever express. But as I said last week, our campaign was never about one person or even one election. It was about the country we love and about building an America that is hopeful, inclusive, and bighearted.” —Hillary with Children’s Defense Fund founder Marian Wright Edelman

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hillary Clinton (@hillaryclinton)

Madonna

Piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, tancerka, aktorka…. i chyba można by tak w nieskończoność. Słowem kobieta, która naprawdę inspiruje, a na każdy sukces bardzo ciężko pracowała. Nic dziwnego, że magazyn Billboard wybrał ją na Kobietę Roku 2016. Właśnie swoim przemówieniem podczas gali, udowodniła, że w pełni zasługuje na ten tytuł.

„Dziękuję za docenienie mojej zdolności do kontynuowania kariery od 34 lat w obliczu rażącego seksizmu, mizoginii, ciągłego zastraszania i nieustających nadużyć ”– podziękowała Madonna zebranej widowni.

„Jeśli jesteś dziewczyną, musisz grać w grę. Masz prawo być ładna, słodka i seksowna. Ale nie zachowuj się zbyt mądrze. Nie miej opinii, która wykracza poza przyjęte granice status quo. Masz prawo być traktowana przez mężczyzn jako obiekt i ubierać się jak zdzira, ale zdzirowatość nie należy do ciebie. I nigdy, powtarzam, nie dziel się ze światem swoimi seksualnymi fantazjami. Bądź tym, kim mężczyźni chcą, żebyś była, bądź taka, by inne kobiety czuły się komfortowo, gdy jesteś w towarzystwie innych facetów. I na koniec, nie starzej się. Wiek jest grzechem. Będziesz krytykowana i oczerniana – i zdecydowanie nie będą grać twoich utworów w radiu” – ironizowała bez ogródek. Brawa dla Kobiety Roku 2016.

Paula Jochymek&Klaudia Oleksińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ