Friday, July 23, 2021
Home / Inne  / Fotogaleria  / Kobiety 2016 roku

Kobiety 2016 roku

Znasz najbardziej wpływowe kobiety 2016 ?

To właśnie one szokowały, intrygowały i zadziwiały. Piękne, silne, mądre. Przedstawiamy kobiety 2016 roku. I tylko nam nie mów, że ich nie znasz!

Natalia Przybysz

Źródło: YouTube/Natalia Przybysz

Piosenkarka i autorka tekstów w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” otwarcie przyznała się do dokonania aborcji. „Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych, w pieluchach” – szczerze wyznała. W czasie gdy kobiety w naszym kraju ciężko walczyły o swoje prawa i narażone były na ogromną falę nienawiści i krytyki Przybysz dolała przysłowiowej „oliwy” do ognia. Jej wyznanie zaszokowało wszystkich. Niektórzy chwalili ją za odwagę, a inni potwornie krytykowali. Natalia nagrała piosenkę opowiadającą tę historię. Kawałek nosi nazwę „Przez sen”. Miał znaleźć się na najnowszym albumie wokalistki, ale ostatecznie ujrzał światło dzienne w dniu Czarnego Protestu.

#dziewuchydziewychom #popieramdziewuchy

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Przybysz (@natalia_przybysz_official)

Kate Middleton

Ikona stylu, obraz klasy i elegancji, a do tego niewymuszona skromność. To jej cechy charakterystyczne. Obdarzona niezwykłą urodą i ogromnym sercem. Kate daleko do księżniczek, które tylko leżą i pachną. Od lat angażuje się w działania charytatywne. Wspiera między innymi East Anglia’s Children’s Hospice, Action on Addiction. Przyznajemy, że uwielbiamy oglądać zdjęcia ze wszystkich wydarzeń, na których się pojawia.

Susan Wojcicki

Córka pochodzącego z Polski fizyka oraz rosyjskiej dziennikarki ukończyła Harvard.
Swoją karierę zaczynała od pracy dla Intel. Od 1999 kierowała marketingiem Google, a potem została wiceprezesem. To ona wprowadziła do realizacji Google Images, Google Books, Google Video. Zarządzane przez Susan produkty reklamowe przyniosły w 2010 roku 28,2 miliardów dolarów przychodów. Jest pomysłodawcą zmiany loga wyszukiwarki Google z okazji świąt, rocznic, czy urodzin sławnych osób. Obecnie jest prezesem Youtube.

Martyna Wojciechowska

Imponuje nam jej siła. To, że potrafi wyznaczać sobie coraz to nowe cele i do nich dążyć. Jej program „Kobieta na krańcu świata” porusza ważne, dla nas kobiet, kwestie. Mimo swojej odwagi, nikt nie jest niezniszczalny. Był to dla niej ciężki i wyczerpujący rok. Po jednej ze swoich dalekich eskapad poważnie zachorowała. Leczyła się w Polsce i Niemczech. Kiedy wydawało się, że najgorsze już za nią zmarł Jerzy Błaszczak- jej były partner i ojciec córki Marysi. Mimo tych wszystkich niepowodzeń, ciężkich chwil Martyna Wojciechowska się nie załamała. A co więcej, nie zrobiła ze swojej choroby sensacji. Utrzymała swoją prywatność, zajęła się córką. Wycofała się na chwilę ze sztucznego światka mediów. I właśnie za to należą jej się gromkie brawa.

Jak Wam się podoba nasze zdjęcie do @kalendarzdzentelmeni ? M.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Martyna Wojciechowska (@martyna.official)

Taylor Swift

Piosenkarka, według czerwcowego zestawienia miesięcznika Forbes jest najlepiej zarabiającą celebrytką. Swift tworzy hit za hitem. Kto nie zna Blank space czy Shake it off. Skąd taki sukces? Autorka w swoich tekstach jest szczera do bólu. Śmiała, silna kobieta nie boi się śpiewać o najskrytszych pragnieniach czy opowiadać o nieudanych związkach. Publiczność ceni sobie prawdę. Swift docenili także twórcy filmu Fifty Shades darker, gdzie wykorzystano jej dwie piosenki.

?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Taylor Swift (@taylorswift)

Hillary Clinton

Kobieta, która pnie się po szczeblach politycznej kariery z prędkością światła. Zaczynała jako pierwsza dama potem przez wiele lat pełniła funkcję sekretarza stanu. W  wyborach   w 2016 kandydowała na prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia demokratów. Gdyby w listopadzie pokonała Trumpa, po raz pierwszy w historii Ameryki, głową państwa zostałaby kobieta.

Madonna

Piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, tancerka, aktorka…. i chyba można by tak w nieskończoność. Słowem kobieta, która naprawdę inspiruje, a na każdy sukces bardzo ciężko pracowała. Nic dziwnego, że magazyn Billboard wybrał ją na Kobietę Roku 2016. Właśnie swoim przemówieniem podczas gali, udowodniła, że w pełni zasługuje na ten tytuł.

„Dziękuję za docenienie mojej zdolności do kontynuowania kariery od 34 lat w obliczu rażącego seksizmu, mizoginii, ciągłego zastraszania i nieustających nadużyć ”– podziękowała Madonna zebranej widowni.

„Jeśli jesteś dziewczyną, musisz grać w grę. Masz prawo być ładna, słodka i seksowna. Ale nie zachowuj się zbyt mądrze. Nie miej opinii, która wykracza poza przyjęte granice status quo. Masz prawo być traktowana przez mężczyzn jako obiekt i ubierać się jak zdzira, ale zdzirowatość nie należy do ciebie. I nigdy, powtarzam, nie dziel się ze światem swoimi seksualnymi fantazjami. Bądź tym, kim mężczyźni chcą, żebyś była, bądź taka, by inne kobiety czuły się komfortowo, gdy jesteś w towarzystwie innych facetów. I na koniec, nie starzej się. Wiek jest grzechem. Będziesz krytykowana i oczerniana – i zdecydowanie nie będą grać twoich utworów w radiu” – ironizowała bez ogródek. Brawa dla Kobiety Roku 2016.

Paula Jochymek&Klaudia Oleksińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach