Wednesday, February 21, 2024
Home / Uroda  / Testy i recenzje  / Reset ciała i umysłu – test pakietu Kobieta Zadbana w Vanilla SPA

Reset ciała i umysłu – test pakietu Kobieta Zadbana w Vanilla SPA

Jeśli jest coś, co nigdy mi się nie znudzi, to zdecydowanie jest to Vanilla SPA

kobieta w turbanie i pareo w rękach masażystki

Kobieto, zadbaj o siebie – test pakietu Kobieta Zadbana w Vanilla SPA / fot. Wiktoria Milewska

Ostatni raz na relaksacyjne zabiegi wzięły mnie przyjaciółki rok temu. Do tej pory zachodzę w głowę, dlaczego ja i pewnie miliony innych kobiet nie potrafią same „zabrać się” do SPA. Leżąc wczoraj w tej krainie ciepła i rozkoszy, zamiast o urwanej kilka minut wcześniej klamce samochodu, wyłączyłam się i pozwoliłam chwili trwać. Czy nie o to w SPA właśnie chodzi?

 

Vanilla SPA w Krakowie

Umysł zrelaksowany, to szczęśliwe ciało. I na odwrót. Tylko podczas odpoczynku przychodzą genialne pomysły. Vanilla SPA na krakowskim Salwatorze nigdy mnie nie zawiodło. To kameralne miejsce w tropikalnym klimacie odwiedzane jest zarówno przez gości hotelu Niebieski i krakusów, którzy raz zaznając efektów zabiegów pielęgnacyjnych, chcą wrócić. Ale przecież nie dla samego miejsca. W szare zimowe przedpołudnie oddałam się w czułe dłonie fizjoterapeutki. Pani Dominika po kilku chwilach rozmowy, zaproponowała mi pakiet Zadbana Kobieta, czyli relaks w pigułce od stóp do głów.
W jego skład wchodzą:

  • tropikalny seans w strefie relaksu,
  • odprężająca kąpiel stóp z wygładzającym peelingiem,
  • dowolny masaż 55 minutowy z oferty Spa,
  • relaksujący masaż głowy i/lub karku,
  • pielęgnacja twarzy dobrana do potrzeb cery, seria + (diagnoza, oczyszczanie, serum, masaż, maska),
  • energetyzujący masaż dłoni.
Strefa Relaksu Vanilla SPA

Strefa Relaksu Vanilla SPA / fot. Andrzej Wiśniowski

Pakiet Kobieta Zadbana – przebieg zabiegu

Pierwszy etap zabiegów to odwiedziny sauny suchej i/lub parowej. Po wypiciu filiżanki herbaty przychodzi czas na cytrusową kąpiel stóp z mocznikiem i peeling solny z olejkiem migdałowym i wiśniowym. Pachną obłędnie! Stopy w trakcie sesji nie tylko odpoczywają, ale stają się miękkie i jakby o… rozmiar mniejsze. Czas na masaż. Drugi etap zabiegów odbywa się w gabinecie wypełnionymi świecami i kojącymi dźwiękami mis tybetańskich. Wszystko tu jest idealne: od temperatury po moc ucisku dłoni masażystki. Masażowi towarzyszy aromat olejku migdałowego, który wprowadza w stan głębokiej relaksacji. Można rozmawiać, można spać. Przedostatni etap Kobiety Zadbanej to zabieg na twarz. Pani Dominika zaczyna od diagnostyki skóry i doboru kosmetyków do jej potrzeb. W moim przypadku zdecydowałyśmy się na kurację dolce cenioną przez fanki naturalnej pielęgnacji hipoalergiczną marką Bioline do cery naczynkowej. Demakijaż, peeling, serum, płatki pod oczy i maska. Wszystko to zwieńczone terapeutycznym masażem karku i rąk. Nagrodę główną zgarnia głowa. Finał trzygodzinnej sesji to energetyzujące przemasowanie skalpu i cebulek włosów, po którym niespiesznie wracamy do lepszej rzeczywistości.

Zobacz też: Karmel, witaminy i Vanilla SPA – test zabiegu BIOLINE

Pakiet Kobieta Zadbana docenią wszystkie kobiety, które na co dzień zapominają o potrzebach ciała i ducha, a codziennym pośpiechu zdarza im się niewiele znacząca stłuczka. Wizyta w dobrym SPA to zawsze dobra inwestycja w siebie lub w ukochaną osobę. Wieczór panieński, Dzień Kobiet, imieniny… Albo sama stwórz sobie okazję i zrób coś tylko dla siebie!

masazystka masuje nogę

Umysł zrelaksowany, to szczęśliwe ciało. I na odwrót / fot. Wiktoria Milewska

Całą ofertę Vanilla SPA znajdziesz pod adresem: www.vanillaspa.pl
ul. Flisacka 3 (ul. Kościuszki), 30-114 Kraków
tel. +48 12 297-40-04 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ