Home / Seks  / Kobieta przejmuje Playboya! Kim jest nowa redaktorka naczelna, Anna Mierzejewska?

Kobieta przejmuje Playboya! Kim jest nowa redaktorka naczelna, Anna Mierzejewska?

Czy facetom spodoba się kobieta na tym stanowisku?

Anna Mierzejewska została pierwszą w 27-letniej historii redaktor naczelną polskiej edycji magazynu Playboy. Już jutro ukaże się pierwszy numer zrealizowany pod jej kierownictwem.

Anna Mierzejewska została pierwszą w 27-letniej historii redaktor naczelną polskiej edycji magazynu Playboy. Już jutro ukaże się pierwszy numer zrealizowany pod jej kierownictwem / fot. materiały prasowe

Playboy Polska właśnie przedstawił swoją pierwszą redaktorkę naczelną w 27-letniej historii magazynu. Anna Mierzejewska przejmie stery już od lipcowego numeru. Jak sama mówi, Playboy od zawsze kojarzył się z siłą wprowadzającą zmiany. Kobieta na stanowisku naczelnej tego tytułu jest więc naturalną koleją rzeczy. Czy taka zmiana spodoba się mężczyznom?

 

 

Kim jest nowa redaktor?

Anna Mierzejewska to pierwsza w historii redaktorka naczelna polskiej edycji magazynu Playboy. Funkcję objęła w wieku 27 lat, czyli dokładnie w tym samym, w którym Hugh Hefner stworzył ten kultowy magazyn w USA. Olsztynianka, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Jako dziennikarka pracowała m.in. w drukowanych oraz internetowych wydaniach magazynów Cosmopolitan i Joy. Pracę łączy z edukacją w Polskiej Szkole Reportażu. Uwielbia góry, zwłaszcza Tatry. Codzienności nie wyobraża sobie bez dawki rock’n’rolla i zwierząt.

 

„Playboy to magazyn, w którym twórcy nie boją się kontrowersyjnych tematów, przełamujących tabu. Nigdy nie brakowało również zmysłowych zdjęć kobiet, które reprezentują coraz szerszą i bardziej zróżnicowaną grupę odbiorców. Media społecznościowe stwarzają możliwość coraz większej interakcji z czytelników, a co za tym idzie ukształtowania Playboya jako miejsca ciekawej i wartościowej dyskusji.

Należy pamiętać, że współczesny świat, również ten widziany z męskiej perspektywy, nie może istnieć bez silnego, kobiecego głosu.”

– mówi Anna Mierzejewska.

 

 

SEKS.MISJA

Motywem przewodnim Playboya pod kierownictwem nowej redaktor naczelnej stanie się hasło SEKS.MISJA. Pierwszy człon motywu – Seks – odnosi się do erotyzmu, który cały czas będzie nieodłącznym elementem pisma, natomiast drugi – Misja – przekazuje obietnicę poruszania na łamach magazynu tematów ważnych i potrzebnych.

 

Bijan Khezri, Prezes Zarządu Marquard Media Polska, CEO Marquard Media Group, opisuje zmianę na stanowisku redaktor naczelnej jako „bezpośrednie nawiązanie do misji wydawnictwa, któremu od początku istnienia Marquard Media Group, założonemu w Szwajcarii na początku lat 60-tych przez Jürga Marquarda, przyświecał jeden cel – być czynnikiem popychającym do zmian, wzmacniającym pojawiające się na rynku trendy tworząc jednocześnie platformę do dyskusji oraz budowania tożsamości.

 

Playboy od zawsze tworzył wyjątkową przestrzeń medialną adresowaną do osób o otwartych umysłach, wypełnioną kobiecym pięknem i przyjemnościami życia.

 

I choć ta przestrzeń wciąż istnieje, wymaga modyfikacji. Zapraszamy tym samym naszych czytelników do wzięcia aktywnego udziału w kreowaniu nowej przestrzeni, gdzie – dotychczas wyłącznie męski świat Playboya – jest otwarty również na kobiety – wykraczając poza strefę wyłącznie wizualną.”

 

 

Kto na okładce?

Pierwszy numer Playboya prowadzony przez nową redaktor naczelną ukaże się 12 czerwca. Na okładce i w głównej sesji zdjęciowej w środku pojawi się aktorka Michalina Olszańska-Rozbicka, w obiektywie Piotra Stokłosy, fotografa mieszkającego na co dzień w Paryżu i związanego z agencją Warsaw Creatives. W magazynie znajdą się także m.in. wywiady z Martinem Lewandowskim, Tomaszem Organkiem i Tomaszem Raczkiem (pierwszym naczelnym polskiej edycji Playboya) oraz opowiadanie autorstwa Piotra Fiedlera.

 

 

 

 

Oceń artykuł
3 komentarze
 • Avatar
  Marek 6 października, 2019

  Proponuję Pudzianowskiego na redaktora naczelnego Wysokich obcasów.

  • Avatar
   Olga 27 listopada, 2019

   Proponuję nauczyć się korzystać z internetu i sprawdzić czy faceci nie byli nigdy redaktorami naczelnymi magazynóww typowo dla kobiet 🙂

 • Avatar
  Tomasz 13 grudnia, 2019

  Miał być kobiecy głoś w męskim magazynie i … już jest po wszystkim 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach