Sunday, July 14, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobieta Krakowa: Magdalena Bogucka

Kobieta Krakowa: Magdalena Bogucka

czyli pochwała samodzielnego myślenia

Magdalena Bogucka

Magdalena Bogucka / fot. Barbara Bogacka

Magdalena Bogucka: Inspiruje mnie każda kobieta, która w swoim czasie, w swoim środowisku, zrobiła coś jako pierwsza. Na przykład kobiety, które po raz pierwszy w historii danego państwa stawały na jego czele. W Europie taki przełom nastąpił w 1979 roku, kiedy premierem Wielkiej Brytanii została Margaret Thatcher

 

Kim jesteś i czym się zawodowo zajmujesz?

Magdalena Bogucka: Jestem kobietą, żoną, mamą, prawniczką, prezeską zarządu dużej firmy farmaceutycznej. Jestem też sportsmenką amatorką – lubię aktywnie spędzać wolny czas, a gdy już się zmęczę totalnie, czytam. Uwielbiam się dowiadywać nowych rzeczy.

Wydarzenia, które Cię zmieniły?

To, że zostałam mamą. Moje dzieci uczą mnie cierpliwości i uważności.

Co uznajesz za swój największy sukces?

Konsekwentne realizowanie wyznaczonych celów i łącznie wielu ról życiowych. Ciągle prowadzę własny proces doskonalenia zawodowego, kształcę się oraz zarządzam dużą organizacją, buduję jej strategię, misję, jestem wizjonerką. Czasem nawet zajmuję się przewidywaniem przyszłości 🙂

Magdalena Bogucka

Magdalena Bogucka / fot. Barbara Bogacka

Jakie są Twoje super moce?

Moje supermoce? To właśnie chyba ten upór w dążeniu do celu, niepoddawanie się przy drobnych niepowodzeniach. Optymizm, obiektywizm, uśmiech, radość, wiara w pomyślność.

Najlepsza/najgorsza rada, jaką w życiu dostałaś?

Miałam to szczęście, że zarówno moi rodzicie, jak i doświadczeni menedżerowie, którzy wprowadzali mnie w świat biznesu, w tym mój teść, którego misję niejako kontynuuję, nie „częstowali” mnie radami, a raczej starali się mnie nakierować poprzez opowiadanie o motywach podejmowanych przez siebie decyzji. Nie mówili „zrób tak”, tylko pozwalali mi wyrobić sobie własne zdanie na dany temat, samej poszukać argumentów za i przeciw. Z tego samego powodu staram się unikać dawania rad komukolwiek. Jeżeli nawet ktoś mnie o to poprosi, odwołuję się do znanego mi przykładu lub sytuacji ze swojego życia. Uważam, że nie ma uniwersalnych zaleceń czy wskazówek i nie można niczego generalizować. Każda sytuacja jest inna, każdy musi „przepracować” swój kontekst. Pewnie z tego powodu moim ulubionym cytatem jest ten: „Najodważniejszym ze wszystkich czynów pozostaje samodzielne myślenie. Na głos.” Coco Chanel.

Masz jakieś swoje patenty/rady ułatwiające życie, którymi chciałabyś się podzielić z innymi kobietami?

Myślę pozytywnie, a w głowie zawsze mam alternatywny plan.

Co Cię kręci, motywuje, irytuje?

Kręci mnie wynik, realizacja, wykonanie. Motywuje działanie. Irytuje bierność.

Kto Cię inspiruje?

Inspiruje mnie każda kobieta, która w swoim czasie, w swoim środowisku zrobiła coś jako pierwsza. Na przykład. kobiety, które coś odkryły, wynalazły, zdobyły lub po raz pierwszy w historii danego państwa czy kontynentu stawały na jego czele. W Europie taki przełom nastąpił w 1979 roku, kiedy premierem Wielkiej Brytanii została Margaret Thatcher. Miała odwagę przeprowadzić wiele kontrowersyjnych reform, żelazną ręką rządziła przez 11 lat. Podobnie Zuzana Čaputová, pierwsza w historii Słowacji kobieta, sprawująca urząd prezydenta – prawniczka, która stanęła na czele państwa w 2019 roku. Inspiruje mnie też każda kobieta, która łączy życie rodzinne z zawodowym, która stoi nie tylko na czele państwa, ale także organizacji, prowadzi swój mniejszy lub większy biznes. Każda, która coś osiągnęła i z tego powodu jest z siebie dumna. A w swoich twierdzeniach inspiruje mnie Jim Collins, Peter F. Drucker i Paweł Motyl.

Magdalena Bogucka

Magdalena Bogucka / fot. Barbara Bogacka

Co zawsze masz przy sobie? Co nosisz w torebce?

Zegarek, szminkę, telefon.

Czego o Tobie nikt nie wie?

Teraz też się tego nie dowie 🙂

Ulubione miejsca w Krakowie?

Pimiento – uwielbiam steki, a tam po prostu są najlepsze. Poza tym Błonia, Las Wolski, bulwary wiślane, czyli miejsca w których przyjemnie się biega, jeździ na rowerze, spaceruje. I oczywiście Amara na krakowskim Bieżanowie, gdzie pracuję, ale też po prostu lubię być, tworzyć, analizować, myśleć, ukierunkowywać, przebywać wśród wspaniałych, uśmiechniętych, ambitnych, pracowitych ludzi. Tam spędzam znakomitą większość czasu.

Gdzie Cię znajdziemy?

Najczęściej o mnie i mojej działalności można poczytać na stronie firmy Amara ‒ www.amara.pl oraz na jej profilach w mediach społecznościowych: www.facebook.com/amara i https://www.linkedin.com/company/zak%C5%82ad-farmaceutyczny-amara/?viewAsMember=true.
Można się ze mną skontaktować, pisząc na adres mailowy amara@amara.pl, do czego serdecznie zachęcam.

 


Projekt #KobietyKrakowa

Fotografia: Barbara Bogacka

Wizaż: Małgorzata Braś

Wnętrza sesji zdjęciowych: Centrum Kongresowe ICE Kraków

Chcesz zostać #KobietąKrakowa? Kobiety Krakowa

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ