Friday, June 21, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobieta Krakowa: Joanna Hakluk

Kobieta Krakowa: Joanna Hakluk

Prawo da się oswoić

Joanna Hakluk

Joanna Hakluk / fot. Barbara Bogacka

Joanna Hakluk: Lubię rozmawiać, łączyć kropki ‒ łączyć ludzi i kreować pomysły. Prawo daje niesamowitą możliwość korzystania z tego zasobu, budując fundament w postaci ram prawnych, logicznego myślenia, umiejętności szukania rozwiązań i komunikacji. Bycie coachem daje sposobność do zadawania pytań, które znaczą i mogą ważyć, a wszystko by się rozwijać

 

Kim jesteś i czym się zawodowo zajmujesz?

Joanna Hakluk: Jestem adwokatką, zajmującą się spółkami, umowami gospodarczymi oraz nieruchomościami. Pomagam przedsiębiorcom oszczędzać ich czas i pieniądze, tworząc dla nich rozwiązania prawne, dające im komfort działania i bezpieczeństwo prawne. Zakładam dla moich klientów spółki, obsługuję je, układam, optymalizuję, obsługuję procesy związane z dokapitalizowaniem, sprzedażą, wejściem inwestora, reorganizacją czy restrukturyzacją.
Aktualnie tworzę swoje miejsce online dla wszystkich, którzy myślą lub już działają w ramach spółki – #SPRAWNASPOLKA, w ramach której chcę edukować i mówić o spółkach i prowadzeniu działalności z ich wykorzystaniem. Także w ramach platformy oferuję szkolenia i warsztaty, oraz sklep z produktami online, skrojonymi dla spółek. Zapraszam Was serdecznie do mojej przestrzeni online dla przedsiębiorców. Chcę tam oswajać prawo, mówić o nim ludzkim językiem, dawać proste, gotowe rozwiązania, a wszystko po to, by stworzyć ramy prawne dla Waszych biznesów.

Działam także na rynku nieruchomości. Łączę inwestorów i właścicieli, daję wsparcie prawne, układam transakcję, by była zoptymalizowana, a wszystko w duchu kompleksowego wsparcia mojego klienta.
Z biznesem i prawem gospodarczym jestem związana od czasów moich studiów. Miałam swój wkład w pierwsze w Polsce łączenie towarzystw funduszy inwestycyjnych, sprzedaż znanych portali internetowych na rzecz inwestorów, byłam zaangażowana w wiele transakcji związanych z wchodzeniem inwestorów do spółek i zabezpieczaniem albo samych inwestorów albo założycieli spółek. Te doświadczenia były ważne i znaczące w rozwoju mojej ścieżki zawodowej.

 

Z uwagi na moje prywatne doświadczenia i obserwacje, chcę wspierać kobiety w myśleniu i budowaniu ich odwagi i wolności finansowej. „Dostajesz w życiu to, o co masz odwagę poprosić” – zgodnie z tym założeniem jako coach chcę wpierać kobiety rozpoczynające myślenie o swoim biznesie, bądź prowadzące już biznes, lub takie na rozdrożu, które podejmują decyzję, co dalej, pracując z nimi nad ich przekonaniami, zasobami, odwagą i marzeniami.

 

Niby takie proste, a tak trudne czasem do wdrożenia. Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to łatwe, a kluczem jest to, jak myślimy, bo to kreuje nasze emocje, a te przekładają się na nasze czyny. Ja chcę mówić i wierzyć, że jeśli czegoś chcesz i skupisz na tym swoją energię, to wszystko się poukłada w najlepszy możliwy scenariusz, także w biznesie. Ważne tylko, aby odpowiedzieć sobie na pytanie „czego tak naprawdę chcesz w życiu?”

Joanna Hakluk

Joanna Hakluk / fot. Barbara Bogacka

Jaką drogę przebyłaś, by dotrzeć do punktu, w którym jesteś?

Prawo pojawiło się u mnie jako jeden z pierwszych wyborów, jeszcze w czasie szkoły średniej. Było to od razu prawo związane z biznesem, liczbami, rachunkowością. Od samego początku związana jestem i doradzam osobom prowadzącym swój biznes. W szkole średniej miałam także pomysł, by zostać filozofką lub historyczką sztuki. Ostatecznie, nie bez powodu, prawo stało się moją ścieżką zawodową i moim zasobem, z którego z chęcią korzystam, a sztuka stała się moją pasją i ścieżką duszy. A ponieważ jestem prawniczką, z wielką przyjemnością łączę także (już w ramach pasji) prawo i sztukę, wspierając twórców oraz artystów w prawnych aspektach funkcjonowania rynku sztuki.

 

Prawo dało mi ramy i fundament do kreatywnego myślenia o biznesie. Stąd pojawił się pomysł przeniesienia mojej działalności do przestrzeni online ‒ do tworzenia kursów i warsztatów, które łączą aspekty prawne i biznesowe oraz rozwojowe. Temu też służy kolejna cegiełka, czyli przestrzeń online dla właścicieli biznesów i właścicieli spółek SPRAWNA SPÓŁKA, oraz coaching skoncentrowany na aspektach związanych z prowadzeniem biznesu, strategią, kreatywnością. Lubię łączyć kropki ‒ łączyć ludzi i kreować pomysły. Prawo daje niesamowitą możliwość korzystania z tego zasobu, budując fundament w postaci ram prawnych, logicznego myślenia, umiejętności szukania rozwiązań i komunikacji.

Wydarzenia, które Cię zmieniły?

Pojawienie się na świecie moich dzieci było dla mnie ważne, bo inaczej rozłożyło priorytety i ustaliło balans w życiu. Otworzyło mnie także na inną wrażliwość. Prywatnie było to dla mnie ważne.
Dużą rolę odegrały także różne sytuacje zdrowotne, które zdarzyły się w życiu moim i moich bliskich. Pokazały, że niczego nie możemy zaplanować, nic nie jest nam dane raz na zawsze, lepiej nie odkładać życia na później.

Mimo, że to były trudne doświadczenia, to jednak lekcja z nich, że liczy się to, co tu i teraz, jest dla mnie bardzo cenna. Żyję więc w zdecydowanie większej uważności i wrażliwości na to, co wokół mnie. Z kolei wiele innych sytuacji w życiu prywatnym pokazało mi, że nic nie muszę, a wiele mogę.

 

Zawodowo myślę, że jestem w procesie ciągłej zmiany, choć z satysfakcją stwierdzam, że mam bogaty bagaż doświadczeń zawodowych, z których z ochotą czerpię i które dają mi poczucie sprawczości i wewnętrznej mocy. Pasjonuje mnie zmiana i rozwój, dlatego też chcę nadal rozwijać i zmienić model swojego działania jako prawniczka, uwalniając swój czas i skalując biznes. Stąd pojawił się pomysł na platformę online SPRAWNASPOLKA.PL ze sklepem i usługami prawnymi, warsztatami i szkoleniami nie tylko prawnymi – także biznesowymi, dotyczącymi budowania świadomego marki online, i z zakresu rozwoju. Jeśli myślicie o swoim biznesie i jego rozwoju, zapraszam Was na moją stronę www.

Co uznajesz za swój największy sukces?

Joanna Hakluk

Joanna Hakluk / fot. Barbara Bogacka

Jestem wdzięczna za to, co do tej pory udało mi się uzyskać. Jednak zbudowanie stabilnego biznesu prawno-rozwojowego, działającego głównie w przestrzeni online, jest dla mnie wyzwaniem, które dopiero stoi przede mną.

Jakie są Twoje supermoce?

Jak wspomniałam, uwielbiam łączyć kropki, zarówno biznesowo jak i w tematach prawnych. Jestem wizjonerką, dla której ważne są relacje z ludźmi. Łączę logiczne i analityczne prawnicze myślenie z moją intuicją i kreatywnością. Widząc problem mojego klienta od razu dostrzegam rozwiązania. Możliwość kreowania jest dla mnie ważna; jest tym, co bardzo lubię.
Dodatkowo uwielbiam rozmawiać z ludźmi, rożnymi i z różnych branż, interesuje mnie ich punkt widzenia, ich motywacja, i te rozmowy zawsze schodzą gdzieś na meta poziom, niosąc z sobą olbrzymi zasób dobrej energii. Duża ciekawość ludzi oraz własne doświadczenia życiowe skłoniły mnie, by potraktować to jako mój zasób i rozpocząć działania prowadzące mnie do tego, że mogę pracować jako coach.

Kto Cię inspiruje?

Inspirują mnie osoby, które wychodzą poza swoją strefę komfortu i działają mimo przeciwności. Także osoby, które podejmują wyzwania w życiu, przesuwają swój horyzont i podążają za swoją pasją. Ludzie z pasją ‒ to ich lubię najbardziej. Z takimi ludźmi chcę rozmawiać w swoim podcaście „Sztuka życia – więcej niż biznes, więcej niż prawo”, który powstaje z potrzeby serca. Interesuje mnie, co motywuje ludzi do wychodzenia poza własne ograniczenia. Chciałabym porozmawiać z nimi o tym momencie w życiu, gdy podejmujemy decyzję, że chcę, że mogę, że podejmuję działanie. Bo w życiu tak naprawdę chodzi o życie. W biznesie również. To będzie więc podcast pomiędzy i ponad, nie dosłowny, bo nie chodzi mi o rozmowy stricte biznesowe (choć i te będą), ale o sprawdzenie i dotknięcie tego, co było tym breake even point. Ruszamy we wrześniu. Rozmawiać będę z biznesmanami, artystami, ludźmi gór, pasjonatami, coachami, prawnikami, inwestorami ‒ przekrój będzie różny. Chodzi o to co było dla nich tym momentem ze zostali na swojej drodze lub na nią weszli.
A w biznesie inspiruje mnie wizjonerstwo, odwaga i strategia działania.

Co jest dla Ciebie ważne?

Ważne jest dla mnie stałe i świadome trzymanie się swoich granic, stanie przy sobie, realizowanie swoich planów i pasji. Dbanie o własną energię to temat aktualnie bardzo mi bliski. Ważne dla mnie jest także, żeby robić w życiu to, co jest moją pasją i powołaniem.

Jaka jest najcenniejsza rzecz, jaką posiadasz?

Nie przykładam wagi do rzeczy. Kolekcjonuję za to z wielką radością doświadczenia i małe rzeczy, które nie ważą wiele, ale znaczą wiele. Zbieram dobre chwile, które zapisuję w sercu i które niosą mnie przez życie. Najcenniejsze dla mnie są osoby wokół mnie – rodzina, najbliżsi, oraz pasja i radość z tego, co wydarza się w życiu zawodowym. A dzieje się u mnie wiele. Cała reszta jest tylko uzupełnieniem.

Czego o Tobie nikt nie wie?

Marzę o swojej galerii sztuki online oraz o podróży dookoła świata. Marzę także o domu blisko lasu, z widokiem na góry.

Gdzie Cię znajdziemy?

Zapraszam na www.joannahakluk.pl
www.sprawnaspolka.pl
FB adw. Joanna Hakluk – sprawna spółka
IG joanna_hakluk
Zapraszam Was też do mojego miejsca na krakowskim Kazimierzu, ul. Meiselsa 20/5, tuż obok HEVRE i Mleczarni. To miejsce nazwałyśmy Kobieca Przestrzeń Rozwoju. Mamy salę na małe szkolenia i warsztaty w kobiecej energii (Fb: Kobieca Przestrzeń Rozwoju).

 


Projekt #KobietyKrakowa

Fotografia: Barbara Bogacka

Wizaż: Małgorzata Braś

Wnętrza sesji zdjęciowych: AC Hotel Kraków

Chcesz zostać #KobietąKrakowa? Kobiety Krakowa

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ