Tuesday, July 23, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Kobieta Krakowa: Irena Mielnik-Madej

Kobieta Krakowa: Irena Mielnik-Madej

Wszechstronna w psychologii

Irena Mielnik-Madej

Irena Mielnik-Madej / fot. Barbara Bogacka

Irena Mielnik-Madej: Warto dowiedzieć się o sobie jak najwięcej. Ważne umieć być dla siebie dobrą i „aksamitnie miłą w dotyku”. Zapraszać do codzienności jak najwięcej tańca, śmiechu, śpiewu i medytacji

 

Kim jesteś i czym się zawodowo zajmujesz?

Irena Mielnik-Madej: Jestem psychologiem, coachem, trenerem w zakresie rozwoju osobowości, a wszystko to w jednej osobie. Urodziłam się sześćdziesiąt lat temu. Pracuję holistycznie (umysł, ciało, dusza, relacje międzyludzkie, sfera osobista, zawodowa). Łączę wiedzę, doświadczenie, umiejętności z różnych paradygmatów terapeutycznych, zasilając kreatywną inteligencją. Stawiam na interdyscyplinarność i wielowymiarowość, gdyż postrzegam każdego Człowieka w sposób holistyczny, jako całość. Moje ponad 35-letnie doświadczenie zawodowe w pracy z Ludźmi nauczyło mnie, że znajomość wielu narzędzi wykorzystywanych w terapii ‒ coachingu, mentoringu, konsultingu ‒ jest kwintesencją skuteczności w pomaganiu innym w rozwiązywaniu problemów, w poprawie jakości życia. Pracuję z osobami dorosłymi oraz z parami w dwóch prywatnych gabinetach w Krakowie. Pracuję również online z osobami z różnych części świata. Daję głos tym osobom, którym ten głos kiedyś zabrano… Pomagam moim Pacjentom zamieniać łzy w perły.

 

Jestem psychologiem zajmującym się także obszarami, wykraczającymi poza psychologię akademicką. Jako Ekspert Polecany Zaangażowany i Zaufany, odpowiadam na pytania Pacjentów na unikatowej i nowatorskiej Platformie ABC Zdrowie, łączącej Pacjentów z wiedzą oraz doświadczeniem lekarzy i psychologów. Dotychczas udzieliłam online ponad 5 tys. specjalistycznych konsultacji i porad psychologicznych. Publikuję i autoryzuję artykuły branżowe na WP abc Zdrowie.

Jestem laureatką Plebiscytu Orły Medycyny w latach 2018, 2019, 2020 i 2021. Uzyskałam Certyfikat Znany Lekarz Najwyższa Jakość w latach 2018, 2019, 2020 i 2021. To wyróżnienia za najlepszą jakość opieki medycznej.

Jaką drogę przebyłaś, by dotrzeć do punktu, w którym jesteś?

Była ona różnorodna, wielozadaniowa ‒ od pracy w ogrodnictwie w wieku 13 lat, po własną firmę. Początkowo wiązałam swoją przyszłość z zawodem lekarskim, ale poczułam, że moją drogą jest pomaganie ludziom w innej formie… Mam za sobą edukację akademicką, szkolenia, warsztaty, kursy, seminaria, sesje indywidualne, grupowe z trenerami, coachami, mentorami, setki przeczytanych książek. Jednym zdaniem ‒ ponad 35 lat nieustającej pracy nad sobą i ze sobą.

Irena Mielnik-Madej

Irena Mielnik-Madej / fot. Barbara Bogacka

Wydarzenia, które Cię zmieniły?

Wejście w role żony, mamy, córki, teściowej, babci i przedsiębiorcy. Spoglądając za siebie widzę, że właśnie te wydarzenia były i są tak naprawdę wielkie. Bez nich nie byłabym tu, gdzie jestem. To one nadały wielki sens…

Co uznajesz za swój największy sukces?

To moja praca psychologiczno-terapeutyczno-rozwojowa z Klientami, z różnych grup zawodowych. Często słyszę, od osób, które do mnie przychodzą, że dopiero u mnie poczuli się na tyle dobrze, że po raz pierwszy podzielili się swoimi najskrytszymi historiami (pomimo, że mieli wcześniejszy kontakt ze specjalistami). Wysłuchiwanie tych historii to dla mnie wielki przywilej. Kluczowe w pracy z drugim człowiekiem jest relacja, poczucie realnej obecności. Pracuję z dużą pokorą i poszanowaniem każdej historii osobistej kobiet i mężczyzn.

Jakie są Twoje super moce?

Odkąd pamiętam, moje postrzeganie było wielowymiarowe, głębsze, szersze. Empatia i rozumienie.

Najlepsza rada, jaką w życiu dostałaś?

Miło było słyszeć od najbliższych, aby otworzyć swoją firmę, bo mam wszystko to, co mi potrzebne.

 

Masz jakieś swoje patenty lub rady ułatwiające życie, którymi chciałabyś się podzielić z innymi kobietami?

Warto jest dowiedzieć się o sobie jak najwięcej. Ważne umieć być dla siebie dobrą i „aksamitnie miłą w dotyku”. Zapraszać do codzienności jak najwięcej tańca, śmiechu, śpiewu i medytacji.

Irena Mielnik-Madej

Irena Mielnik-Madej / fot. Barbara Bogacka

Najlepsza i najtrudniejsza decyzja, jaką podjęłaś w życiu?

To najlepsza, a zarazem najtrudniejsza decyzja o podążaniu w nowe obszary zawodowe.

Ciemne strony biznesu?

Mocne strony przewyższają te słabe.

Co Cię motywuje?

Godzina piąta rano, medytacja i cisza.

Kto Cię inspiruje?

Świat i ludzie mówią do mnie codziennie i nieustannie mnie inspirują.

Co powiedziałabyś 15-letniej sobie?

Gdybym znała ten cytat Elisabeth Kubbler-Ross, kiedy miałam 15 lat, byłby on adekwatny na tamten czas. Fajnie, że pojawił się po latach:

Najpiękniejsi ludzie, których znam, to ci, którzy znają smak porażki, poznali cierpienie, walkę, stratę, poznali swoją drogę na wyjście z otchłani. Ci ludzie mają wrażliwość i zrozumienie życia, które wypełniają ich współczuciem, łagodnością i głęboką kochającą troską. Piękni ludzie nie biorą się znikąd.

Co jest dla Ciebie ważne?

Satysfakcjonujące relacje z Najbliższymi.

Najcenniejsza rzecz, jaką posiadasz?

To, czego się nauczyłam.

Na co przeznaczyłabyś dużą sumę, gdyby spadła Ci z nieba?

Podróże mnie rozwijają, więc wybrałabym się w podróż dookoła świata, w naturalny sposób edukując się w języku angielskim.

Gdybyś miała taką możliwość, z kim zamieniłabyś się życiem na jeden dzień?

Brak u mnie takiego pragnienia. Mam cudowne życie, które mogę tylko upiększać.

Czego o Tobie nikt nie wie?

Że jestem chińskim Tygrysem, który łączy w sobie wrażliwość i siłę.

Czego chciałabyś się jeszcze nauczyć?

Jeszcze skuteczniej komunikować z Ludźmi. Oraz sprawniej zarządzać odwagą.

Kiedy się uśmiechasz?

Uśmiecham się, kiedy życie rzeźbi moje ciało i duszę.

Ulubione miejsca w Krakowie?

Błonia, Las Wolski, Park Jordana, okolice ul. Grottgera, gdzie o szóstej rano uwielbiam biegać boso po zroszonej trawie. Lubię też nieśpieszną kawę oraz lekki posiłek w Loży przy Rynku Głównym.

Gdzie Cię znajdziemy?

https://www.znanylekarz.pl/irena-mielnik-madej/psycholog-terapeuta/krakow
https://ranking.abczdrowie.pl/d/irena-mielnik-madej-psycholog-krakow-74699
https://www.facebook.com/irena.mielnik.madej.psycholog/
https://dobrypsycholog.pl/psycholog/irena-mielnik-madej

 


Projekt #KobietyKrakowa

Fotografia: Barbara Bogacka

Wizaż: Małgorzata Braś

Wnętrza sesji zdjęciowych: Teatr KTO

Chcesz zostać #KobietąKrakowa? Kobiety Krakowa

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ