Saturday, June 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Kobieta 45+: plusy i minusy

Kobieta 45+: plusy i minusy

Przede wszystkim plusy, a jak minusy, to też dodatnie

45+

fot. materiał Partnera

Kiedy zaczynamy zauważać, że nasze ciało się starzeje… to warto poświęcić mu więcej uwagi. Zarówno okres dojrzewania, czas połogu jak i menopauza jest nadal tematem tabu. Mało o tym wiemy, a jeszcze mniej o tym mówimy. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze, że za cały ten bałagan odpowiadają zmiany hormonów płciowych

 

W konsekwencji możesz czuć uderzenia gorąca, nocne poty, zmiany nastrojów, zaburzenia koncentracji, kołatanie serca, a do tego zazwyczaj dochodzą kłopoty ze snem lub uczucie przewlekłego zmęczenia. Kolejne schody w związku z brakiem estrogenów pojawiają się w strefie intymnej. Głównie chodzi o zmiany atroficzne błony śluzowej pochwy, warg sromowych, łechtaczki, cewki jak i pęcherza. Idą za tym zmiany pH pochwy, suchość, a kończy się to często po prostu nietrzymaniem moczu, bolesnymi stosunkami czy powracającymi infekcjami intymnymi. Ważne jest jednak, aby o wieku dojrzałym myśleć nie tylko w kategorii problemów. Nie jest też regułą, że z wiekiem pojawią się one u Ciebie.

fot. Anna Shvets / Pexels

Jak możesz zadbać i docenić swoją intymność w dojrzałym wieku?

Na co dzień dbaj o:
•  dobre nawyki toaletowe
• ćwiczenia mięśni dna miednicy
• dobrą postawę i dużo naturalnego ruchu

Wiek 45+ to czas, kiedy w końcu możesz skoncentrować się na sobie, znasz swoje ciało i potrzeby. To czas, kiedy możesz w pełni korzystać z bagażu własnych doświadczeń, a także możesz poczuć rozkwit w sferze seksualności. I nawet jeżeli pojawiają się trudności podczas współżycia to ze wsparciem medycyny, możesz poradzić sobie z tymi problemami.

fot. materiał Partnera

Żele intymne, kwas hialuronowy, osocze ‒ świetnie wpływają na nawilżenie śluzówki. Ćwiczenia i prawidłowe nawyki toaletowe poprawiają funkcjonowanie pęcherza, a terapia i masaż ‒ zwiększają satysfakcję z życia seksualnego. Medycyna estetyczna specjalizująca się w ginekologii także oferuje pełną paletę wsparcia dla kobiet. Nie warto uciekać przed dojrzałością, tylko ją w pełni przeżywać!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ