Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Kobieca rewolucja na dwóch kółkach: jak rower zmienia życie każdej kobiety

Kobieca rewolucja na dwóch kółkach: jak rower zmienia życie każdej kobiety

Kiedy, jak nie wiosną?

Rowery

fot. Soloviova Liudmyla / Adobe Stock

Jazda na rowerze to doskonała rozrywka dla każdego, bez względu na wiek i płeć. Bardzo chętnie po rower sięgają kobiety, które pragną jednocześnie zadbać o swoje ciało i dobre samopoczucie. Dlaczego warto regularnie jeździć na rowerze? Jakie korzyści zauważają panie, które uwielbiają taką formę aktywności?

 

Rowery damskie

Tak szeroka oferta damskich rowerów na rynku sprawia, że nawet najbardziej wymagająca kobieta znajdzie idealny model dla siebie. Podczas wyboru najważniejsze jest to, aby kierować się głównie swoimi oczekiwaniami. Jednoślad powinien nam służyć bez problemu przez długie lata, dlatego stawiajmy na sprawdzone marki i bardzo dobrą jakość wykonania! Oczywiście kobiety zwracają także uwagę na design roweru, który powinien pasować do stylu i charakteru użytkowniczki.

Korzyści z jazdy na rowerze

Jakie korzyści daje kobietom jazda na rowerze? Plusów jest całe mnóstwo – od poprawy nastroju, po dotlenienie organizmu i pobudzenie układu nerwowego. Podczas jazdy na rowerze wydzielane są hormony szczęścia, dzięki czemu możemy zredukować troski i zmartwienia dnia codziennego.

 

Kolejna kwestia to lepsze samopoczucie. Jazda na jednośladzie oddziałuje na lepsze spalanie kalorii, jest zdrowa dla stawów kolanowych i kręgosłupa. Nie bez znaczenia jest dotlenienie organizmu, zwiększenie pojemności płuc i zmniejszenie tętna spoczynkowego! Regularny wysiłek na świeżym powietrzu szybko sprawia, że zauważymy u siebie znaczne lepsze samopoczucie na co dzień. Poza tym docenić trzeba następujące korzyści:

 

• smuklejsza sylwetka
• więcej energii do życia
• lepsza wydajność organizmu
• lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne
• wspomaganie odchudzania

 

Z pewnością jazda na rowerze wspomaga proces odchudzania. Pamiętajmy o tym, że w trakcie godzinnej jazdy można spalić od 300 do 800 kcal, jednakże jest to zależne głównie od tempa jazdy, masy i składu ciała, warunków pogodowych, typu roweru, czy też profilu trasy rowerowej. Do tego warto zastosować zdrową i zbilansowaną dietę, tak aby móc cieszyć się smukłą sylwetką w każdym wieku.

Wymarzona sylwetka

Każda kobieta marzy o szczupłym, zdrowym i silnym ciele. Aby to uzyskać, powinniśmy połączyć codzienną aktywność fizyczną ze zdrową dietą. Z pomocą przychodzi jazda na rowerze, która bez wątpienia pozwala lepiej zarysować mięśnie i wysmuklić całą sylwetkę! Co ciekawe, w tym przypadku najszybciej rozwijają się pośladki, mięśnie czworogłowe ud i trójgłowe łydek. Czy jazda na rowerze pomoże nam odchudzić brzuch? Oczywiście, że tak! Ta partia ciała także zaprezentuje się lepiej, pod warunkiem, że będziemy pilnować diety i systematycznie podejmować aktywność fizyczną. Efekty zauważymy stopniowo – tutaj trzeba nastawić się na cierpliwość. Nie od razu wyszczuplimy i wysmuklimy sylwetkę, gdyż ten proces zazwyczaj trwa wiele tygodni, czy nawet miesięcy. Najważniejsze jest to, aby czerpać radość z jazdy na rowerze.

 

Jak widzimy, jazda na rowerze daje wiele korzyści zdrowotnych naszemu organizmowi. Dodatkowe zalety dotyczą wysmuklenia sylwetki, miłego spędzania czasu na zewnątrz z rodziną, czy też odwiedzania całkiem nowych, pięknych miejsc w naszej okolicy. Nie pozostaje nam nic innego, niż sięgnąć po wygodny rower i ruszyć na daleką przejażdżkę w ciepłym dniu!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ