Monday, February 26, 2024
Home / Kultura  / Kobieca moc! Noc w Galerii MCK!

Kobieca moc! Noc w Galerii MCK!

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Praca kobiety nigdy się nie kończy” w Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury już 17 maja 2013 w godz. 16.00 – 24.00.

Kobieca moc! Noc w Galerii

Kobieca moc! Noc w Galerii / fot. materiał prasowy

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Praca kobiety nigdy się nie kończy” w Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury już 17 maja 2013 w godz. 16.00 – 24.00.

Kobieca moc! Noc w Galerii

Kobieca moc! Noc w Galerii / fot. materiał prasowy

Program:

18.00, 20.00, 22.00 – Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

18.00 – 21.00 – „Szpilką w naukę” warsztaty dla dzieci (więcej informacji poniżej)

20.00 – 23.00 – Fajterki w Galerii MCK. Spotkaj intrygujące krakowianki sprzed wieków:

– Kazimierę Bujwidową

– Amalię Krieger

– Helenę Donheiser-Sikorską

– Zuzannę Ginczankę

21.00 Pokaz filmu: „Siła kobiet” (Francja 2010, reż. JR)

Autorem tego niesłychanie plastycznego filmu jest artysta ukrywający się pod inicjałami JR – fotograf i jeden z najsłynniejszych obecnie twórców street-artu. Jego najbardziej rozpoznawalny projekt polega na fotografowaniu ludzkich oczu, a następnie powiększaniu fotografii do gigantycznych rozmiarów i umieszczaniu ich w najmniej oczekiwanych miejscach – na opuszczonych budynkach, dachach, ścianach wieżowców, pociągach, stacjach metra. Tym razem JR postanowił oddać hołd bezimiennym bohaterkom dnia codziennego z dzielnic biedoty Globalnego Południa. (opis dystrybutora)

Szpilką w naukę! 17 maja godz. 18.00-21.00

Warsztaty dla dzieci i rodziców (bez ograniczeń wiekowych)

Warsztaty interdyscyplinarne, które zwrócą uwagę dzieci na moc wielkich kobiet nauki. MCK zaprasza do odwiedzenia tajemniczych stanowisk, przy których będzie można poznać m. in astronomki Hypatię z Aleksandrii i Marię Winkelmann, entomolożkę Marię Sybillę Merian czy fizyczkę Laurę Bassi. Odbywać się będą także warsztaty manualne związane z najważniejszymi odkryciami i dokonaniami kobiet-naukowców. W czasie warsztatów wskazane będą bliskie związki nauk ścisłych z poetyką sztuki. Organizatorka warsztatów Marta Gaj mówi: „Nie bojąc się nowych wyznań będziemy odkrywać związki liczb z grafikami obecnymi na wystawie „Praca kobiety nigdy się nie kończy” oraz wytyczać nowe gwiazdozbiory na niebie, a także odtwarzać skrzydła unikatowych gatunków motyli”.

Warsztaty mają charakter ciągły, nie obowiązują zapisy.

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ