Thursday, May 30, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Kobieca i delikatna – czyli bielizna w czasie ciąży

Kobieca i delikatna – czyli bielizna w czasie ciąży

Dobra bielizna ciążowa to wygoda, komfort, ale i kobiecość. Ciąża to czas, kiedy ciało kobiety się zmienia, ale ona sama pragnie nadal być kobieca.

Kobieca i delikatna - czyli bielizna w czasie ciąży

Kobieca i delikatna - czyli bielizna w czasie ciąży / fot. materiał prasowy

Dobra bielizna ciążowa to wygoda, komfort, ale i kobiecość. Ciąża to czas, kiedy ciało kobiety się zmienia, ale ona sama pragnie nadal być kobieca.

Kobieca i delikatna - czyli bielizna w czasie ciąży

Kobieca i delikatna – czyli bielizna w czasie ciąży / fot. materiał prasowy

Minęły czasy, gdy kobieta ciężarna zmuszona była spać w męskim podkoszulku, ponieważ brakowało typowo ciążowej bielizny. Obecnie producenci bielizny traktują ciężarne w sposób wyjątkowy i tworzą bieliznę nie tylko wygodną, ale i kobiecą.

Bielizna skrojona na potrzeby kobiety ciężarnej

Bielizna dla kobiety w ciąży musi być delikatna, nie krępować ruchów, nie ocierać, a co najważniejsze, nie może uciskać powiększającego się brzucha i piersi. Istotną kwestią jest dobór materiału, który musi być delikatny, przepuszczać powietrze i pozwalać skórze oddychać. (parenting.pl/portal/bielizna-ciazowa)

Nie oznacza to jednak, że bielizna ma być nieciekawa. Jak najbardziej warto wybierać modele ozdobione koronkami, kokardkami czy falbankami. Kobiety, które wcześniej nosiły stringi, nie muszą z nich rezygnować, gdyż bielizna ciążowa zapewnia szeroki wybór dla każdej z pań. Ważny jest nie tylko komfort fizyczny, ale również dobre samopoczucie przyszłej mamy.

W poszukiwaniu ciekawych modeli warto zajrzeć na stronę www.nevershy.pl.

Bieliznę ciążową można kupić i nosić już w pierwszych tygodniach ciąży, gdyż ciało bardzo szybko ulega zmianie, a jego zwiększona wrażliwość wymaga delikatniejszego traktowania. Teoretycznie bieliznę dla ciężarnych kobieta nosi do zakończenia ciąży, ale biustonosz przyda się jej nadal na okres karmienia piersią. Stąd wybór właściwego modelu ma tak duże znaczenie.

Wybór odpowiedniego biustonosza i fig

Stale powiększające się piersi kobiety ciężarnej wymagają specjalnego traktowania. Najlepszym rozwiązaniem jest biustonosz, który rośnie wraz z biustem. Stanik typu size plus pozwala na zwiększenie miseczek o jeden rozmiar, podobnie obwodu pod biustem. Jak wiadomo, biust jest najbardziej wrażliwy podczas ciąży, dlatego dobry stanik musi być także wykonany z delikatnej tkaniny. Stanik ciążowy koniecznie musi mieć też pod biustem niewielki zapas materiału. Nic nie może uciskać biustu.

Ciężarne panie mogą wybierać również w specjalnych figach ciążowych. Najbardziej polecany model ma wszyty delikatny pasek, który ma ułatwiać podtrzymywanie rosnącego brzucha przyszłej mamy. Bielizna dla kobiet ciężarnych ma swoje wyjątkowe przeznaczenie. Ma sprawić, aby kobieta czuła się komfortowo, ale jednocześnie nadal kobieco. Wiele kobiet nie rezygnuje z koronek, falbanek czy noszenia stringów. Nie ma takiej konieczności, ponieważ nawet wśród modeli ciążowych jest duży wybór zmysłowej bielizny.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • AnnaSze 6 października, 2015

    Bielizna jest pierwsza przy ciele i musi być porządna, ja najbardziej lubię marki Key, jest mięciutka, z bawełny, która oddycha, nie poci się, a jednocześnie elastyczna, ma też śliczne wzory i kolory.

  • Dorota 7 października, 2015

    Dla mnie jest ważne, żeby miała niski stan i nie zsuwała się w czasie noszenia z pośladków 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ