Klub Miasta Kobiet: Mówię, więc jestem
48. spotkanie Klubu Miasta Kobiet odbędzie się 18 lipca w restauracji Vanilla Sky na Salwatorze
Znasz maksymę Cogito ergo sum? Prawda jest taka, że samo myślenie nie wystarczy. Bo chociaż mamy wpływ na treść tego, co mówimy, to nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować, jak o tym mówimy
18 lipca 2024 z dr Małgorzatą Majewską porozmawiamy o tym, co kryje się pod językiem, jaką moc mają słowa, jak można nimi wyrażać swoje potrzeby i uczucia, ale też ranić. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak poprzez słowa stawiać granice i komunikować się w sprawczy sposób.
48. spotkanie Klubu Miasta Kobiet odbędzie się w formule talk&show. Wywiad na żywo z Małgorzatą Majewską poprowadzi redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”, Aneta Pondo. Część warsztatową poprowadzi Ludmiła Petrenko. Wydarzenie odbędzie się w krakowskiej restauracji Vanilla Sky. Zwieńczymy je poklubową kolacją dla tych, które przy znakomitym jedzeniu, chcą pobyć z nami dłużej.
Klub Miasta Kobiet: dr Małgorzata Majewska (część I)
Małgorzata Majewska jest uznaną specjalistką z zakresu językoznawstwa, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, a znana jest także na polu pedagogiki. Doktorantka Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi swoje kanały na Facebooku i YouTube, jako ekspertka od języka występuje w mediach i podczas wydarzeń. Kocha kawę, bieganie i Mariusza Szczygła. Jest autorką książki „Mówię, więc jestem” – praktycznego przewodnika o mówieniu, w którym pokazuje mechanizmy rządzące językiem polskim. Podczas spotkania Klubu Miasta Kobiet, jego gościni, podpowie praktyczne sposoby na lepsze wyrażanie siebie i przekazywanie myśli.
A sprawa wcale nie jest taka prosta! Internet, chociaż bardzo pomocny w codziennym życiu, niezbyt pozytywnie rzutuje na umiejętność porozumiewania się Polaków. Stosowane w sieci skróty myślowe nierzadko przechodzą do realu, znacznie utrudniając zrozumienie, co ma nam do przekazania nasz drogi interlokutor. Dodajmy jeszcze do tego wszelkiej maści slang młodzieżowy, nieokreślone gadulstwo albo język wybitnie techniczny… Tak, nie brakuje zmiennych, które komplikują życie w sferze językowej. Warto nad tymi sprawami pochylić się i przeanalizować nieco głębiej
– dowiadujemy się z przedsłowia „Mówię, więc jestem”.
Klub Miasta Kobiet: Ludmiła Petrenko (część II)
W drugiej części Klubu Miasta Kobiet połączymy głowę z ciałem. Część warsztatową poprowadzi terapeutka ciała i urody. Ludmiła Petrenko pokaże mam, jak pracować nad swoim dobrostanem, łącząc myślenie z cielesnością. Masażystka, ceniona wykładowczyni kongresowa, licencjonowana instruktorka Tai-Chi, pasjonatka terapii komplementarnych jest założycielką Centrum Zdrowia i Urody LuVital.
W działaniu terapii manualnej najważniejsza jest dla niej diagnostyka posturalna i prowadzenie klienta w odbudowie prawidłowej postawy ciała poprzez ćwiczenia. Wyłączna przedstawicielka Międzynarodowej Szkoły Estetyki i Masażu dr. Sergeya Shchurevicha w Polsce.
Od ponad 25 lat opracowuje efektywne programy wyszczuplające i modelujące sylwetkę, które łączą różnorodne metody zabiegowe oparte na terapiach manualnych o udowodnionej skuteczności. Prowadzi Mistrzowskie Szkolenia w zakresie profesjonalnej pielęgnacji ciała. Autorka techniki masażu relaksacyjnego opartego na ruchu Tai-Chi.
Klub Miasta Kobiet
KTO: dr Małgorzata Majewska – językoznawczyni, specjalistka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej, językoznawczyni z psychologicznym skrzywieniem. Wykładowczyni akademicka (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ), autorka książek i artykułów, biegaczka.
Ludmiła Petrenko – terapeutka urody, masażystka, ceniona wykładowczyni kongresowa, licencjonowana instruktorka Tai-Chi, pasjonatka terapii komplementarnych. Od ponad 25 lat opracowuje efektywne programy wyszczuplające i modelujące sylwetkę. Autorka techniki masażu relaksacyjnego opartego na ruchu Tai-Chi.
CO: 48. spotkanie Klubu Miasta Kobiet
GDZIE: Restauracja Vanilla Sky, Niebieski Art Hotel&SPA, ul. Flisacka 3, Kraków
KIEDY: 18.07.2024 (czwartek), godz. 18.00-21.00, start rejestracji: od 17.00
BILETY:
normalny: 149 zł
dla osób ze społeczności Kobiet Krakowa projektu Fundacji Miasto Kobiet: 119 zł – hasło dostępne jest w zamkniętej grupie na FB
W cenie biletu: spotkanie i warsztaty; napoje (do wyboru: wino, kawa lub herbata lub sok lub woda), torebka z prezentami od partnerów wydarzenia dla każdej uczestniczki/uczestnika oraz mnóstwo atrakcyjnych nagród na finał eventu. Dodatkowo – możliwość poznania innych kobiet oraz atmosfera inspiracji i motywacji (bezcenne). Po zakończeniu eventu, dla chętnych poklubowa kolacja (21.30-23.00), za którą już każda płaci sama.
Prosimy o przemyślane zakupy. W przypadku rezygnacji z wydarzenia, możesz przekazać bilet koleżance lub zamienić na udział w kolejnym. Fundacja Miasto Kobiet zwraca koszt rezygnacji uczestnictwa w imprezie w wyjątkowych sytuacjach, nie później niż na 48 godz. przed imprezą. Aby dokonać zwrotu napisz na klub@miastokobiet.pl. W przypadku zmiany terminu z przyczyn niezależnych od organizatora, bilet nie traci ważności. Uwaga, liczba miejsc ograniczona!
Co to jest Klub Miasta Kobiet?
Klub Miasta Kobiet to cykliczne (przed pandemią – raz na dwa miesiące), niezwykle angażujące spotkania „Miasta Kobiet” z Czytelniczkami. Gośćmi Specjalnymi do tej pory byli m.in. Natalia de Barbaro – psycholożka, autorka książek „Czuła Przewodniczka”, „Przedza”; mentorka w programie „Projekt Lady” Tatiana Mindewicz-Puacz, aktorka Anna Dymna, sex coachka Karo Akabal, Marta Niedźwiecka – także sex coachka i autorka podcastu „O zmierzchu”, osobista stylistka Monika Jurczyk, blogerka Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu), trenerka oraz autorka bestsellerów Kamila Rowińska, Joanna Ceplin – sojuszniczka w budowaniu marki osobistej, Barbara Ravensdale – terapeutka duchowa, lekarz psychiatra i terapeuta prof. Bogdan de Barbaro, wokalista Janusz Radek, najsłynniejszy polski neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, i wielu, wielu innych.
Aneta Pondo i Natalia de Barbaro / fot. Barbara Bogacka
Uczestniczki o Klubie Miasta Kobiet:
Ania:
Te spotkania są jak kroplówka, przychodzę co dwa miesiące, żeby się podłączyć
Joanna:
Dla mnie to okazja do pobycia w bliskim kontakcie z ludźmi, którzy na co dzień są nieosiągalni.
Beata:
Na jednym ze spotkań przekliknęło mi w głowie, poukładało się tak jak trzeba, i wyszłam z niego z gotowym pomysłem na firmę, a nawet z jej nazwą!
Ola:
Nie potrafię tego uchwycić w słowa – jest w tych spotkaniach coś takiego, że na każde idę w ciemno, nie ma znaczenie, kto będzie gościem i jaki będzie jego temat, i jeszcze ani raz się nie zawiodłam.
Kasia:
Drogie dziewczyny z Miasta Kobiet, to co robicie jest świetne!
Magdalena:
W atmosferze eventów Miasta Kobiet jest coś naturalnego, niewymuszonego, nie ma wielkiego ą, ę, nawet gdy jego bohaterami są ludzie naprawdę wielkiego kalibru, czuję się na nich na swoim miejscu.
—
Organizatorem Klubu Miasta Kobiet jest Fundacja Miasta Kobiet.
Masz ochotę pokazać swoje produkty lub usługi podczas 48.KMK? Skontaktuj się z Barbarą Fijał (barbarafijal@miastokobiet.pl)
48. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Kup bilet!