Saturday, June 15, 2024
Home / Uroda  / Mam słabość do laserów

Mam słabość do laserów

O medycynie estetycznej, przywracaniu młodości, laserach i nowoczesnej stomatologii opowiada dr Marek Wasiluk, współwłaściciel Kliniki Triclinium

Triclinium

W klinice Triclinium stosuje się najnowocześniejsze metody leczenie

triclinium wasiluk

Dr Marek Wasiluk, współwłaściciel kliniki Triclinium

O medycynie estetycznej, przywracaniu młodości, laserach i nowoczesnej stomatologii opowiada dr Marek Wasiluk, współwłaściciel Kliniki Triclinium

Marek Wasiluk najlepiej się czuje, gdy robi kilka rzeczy równocześnie. Równolegle studiował medycynę i stomatologię, potem brał udział we wprowadzaniu nowoczesnych standardów badań nad lekami. Trzy lata temu poszukując nowych dróg rozwoju skierował swe zainteresowania ku medycynie estetycznej. Dziś, łącząc wszystkie swoje talenty, prowadzi w Warszawie Klinikę Triclinium, w której najnowsze technologie zaprzągł do przywracania kobietom młodości i piękna. Mówi o sobie, że jest gadżeciarzem, co zawodowo objawia się słabością do… laserów.

O LASERACH
Lasery są moją pasją. To dziś najnowocześniejszy sprzęt, a technika laserowa to najintensywniej rozwijająca się dziedzina. Pamiętam swój pierwszy laser, którego w 1999 roku używałem do usuwania próchnicy. Wtedy nikt takiego nie miał, był jednak bardzo niewygodny w użyciu. Minęło 10 lat i nastąpił nieprawdopodobny postęp. Dziś nie wyobrażam sobie nowoczesnej medycyny, medycyny estetycznej, stomatologii bez laserów. Wykorzystywania nowych narzędzi trzeba się oczywiście nauczyć. Ja to lubię. Uważam, że rozwój technologii służy pacjentom. Co więcej, ryzyko popełnienia błędu przez maszynę jest mniejsze niż przez człowieka.

W Triclinium mamy dwa różne lasery frakcyjne: CO2 i erbowo-szklany. Używane są do najskuteczniejszych w medycynie estetycznej zabiegów odmładzających. Ten pierwszy to laser ablacyjny. Działa bardzo mocno i wystarczy jeden zabieg, by uzyskać pożądany efekt, ale skóra wymaga tygodniowego gojenia. Ten drugi działa delikatniej i przynosi podobne efekty, ale dopiero po 2-3 zabiegach. Jego zaletą jest to, że pacjent może przyjść na zabieg w piątek, a w poniedziałek pójść do pracy.

Nasz laser frakcyjny CO2 More-xel scaning jest jedynym tego typu w Polsce. Są oczywiście inne lasery frakcyjne, które przy dobrze wykonanym zabiegu dadzą podobny efekt. Jednak dla klientów decydujące znaczenie mają szczegóły, np. szybkość pracy. W naszym laserze naświetlenie pola 2 x 2 cm² trwa od sekundy do trzech. W tanich laserach kilka razy dłużej – a dla pacjenta jest bardzo ważne, czy czuje ból sekundę czy 10 sekund! Nasz laser ma wbudowaną bazę z kilkoma tysiącami parametrów i zautomatyzowany proces doboru ustawień. To nie tylko wygodne, ale też zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Dodatkowo jest wyposażony w sondę z czytnikiem wilgotności skóry. Stopień nawilżenia skóry ma kolosalne znaczenie dla jej gojenia po zabiegu, w zależności od niego modyfikowane są pozostałe parametry. To zapobiega powikłaniom a gojenie następuje szybciej.

Mamy również laser dermatologiczny do usuwania znamion i brodawek, oraz Q-switch – bardzo mocny laser do usuwania tatuaży i zmian barwnikowych odpornych na inne metody. W gabinecie stomatologicznym używamy lasera Anybeam m.in. do usuwania próchnicy i starych wypełnień, dezynfekcji, tamowania krwawienia, podcinania wędzideł, wycinania zmian na błonie śluzowej. Z urządzeń nie będących laserami dobrze się nam sprawdza IPL, stosowany głównie do zamykania drobnych naczyń i usuwania lżejszych przebarwień. Ma on dodatkowo wbudowany system RF, dzięki któremu możemy go stosować również do depilacji także jasnych włosów (zabieg E-Light). Od niedawna używamy urządzenia do krioterapii – jest wielkości długopisu i doskonale usuwa na przykład blizny przerostowe czy inne zmiany skórne, a co ważne ponieważ zimno hamuje ból zabiegi są niebolesne. Inny sprzęt, np. do mezoterapii czy endermologii, traktuję jako dodatek, bo najważniejszym polem naszego działania jest odmładzanie, a lasery są tu bezkonkurencyjne.

O NOWOCZESNEJ STOMATOLOGII
W Triclinium stawiamy na nowoczesną ortodoncję. W Polsce często jest ona prowadzona przestarzałymi metodami, a standard kształcenia lekarzy jest zbyt niski. Zabiegi nie mogą być dla pacjenta traumatycznym przeżyciem. Czas leczenia powinien być jak najkrótszy, a ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, ze wskazań ortodontycznych ostatecznością. Nowoczesna ortodoncja to także estetyczne i jak najmniej uciążliwe aparaty do leczenia wad zgryzu. Pojawiły się ostatnio nowe aparaty Clear Aligner w postaci szyn, prawie niewidoczne, bo wykonane z przezroczystego materiału. Dla pacjenta koszt porównywalny z innymi aparatami, skuteczność taka sama, a czas leczenia krótszy i komfort większy, bo na przykład na spotkanie biznesowe czy na czas posiłku może je zwyczajnie wyjmować. Są też aparaty samoligaturujące. Ich zalety to szybsze i skuteczniejsze leczenie, łatwość utrzymania higieny oraz rzadsze wizyty kontrolne.

Prawie nikt W Polsce nie stosuje laserów w stomatologii. Nie mogę tego zrozumieć, według mnie są niezastąpione. Jedynym wytłumaczeniem jest chyba to, że jest to sprzęt drogi, trudniejszy w obsłudze i wymaga innego sposobu myślenia. W Triclinium używamy lasera m.in. do usuwania próchnicy. Zabieg jest bezdotykowy, więc nie ma tych nieprzyjemnych wibracji, syczenia i szumu, które dla wielu osób są nie do zniesienia. Dodatkowo laser ma działanie przeciwbólowe, wykorzystywane z powodzeniem na przykład w leczeniu aft. Jest on też niezasastąpiony przy leczeniu chorób przyzębia i leczeniu kanałowym szczególnie trudnych przypadków, gdy na przykład są problemy z prawidłowym oczyszczeniem kanałów.

Triclinium

W Triclinium używa się lasera stomatologicznego, m.in. do usuwania próchnicy

O DIETETYCE i HEMATOLOGII
W Triclinium mamy specjalistów hematologów. Zaburzenia krzepnięcia krwi są w Polsce kojarzone głównie z hemofilią, tymczasem jest wiele innych zaburzeń związanych z krzepnięciem krwi. Te z kolei u kobiet są często przyczyną poronień. Diagnostyka jest w tej dziedzinie słabo rozwinięta, długotrwała, skomplikowana i sporo kosztuje.

Dietetyka – kolejny filar Triclinium – to nie tylko praca z osobami z nadwagą i otyłymi, ale też promowanie zdrowego odżywiania. Większość naszych klientów jest świadoma, że to co jedzą wpływa na zdrowie, kondycję skóry, tempo starzenia się.

W planach mamy wprowadzenie laserowej lipolizy i liposukcji oraz masaży leczniczych. Chcemy też prowadzić medyczne badania leków. Bardzo dobrze wiem, jak je robić, bo przez wiele lat zajmowałem się badaniami klinicznymi leków i wyrobów medycznych.

O ODMŁADZANIU
W Triclinium NAPRAWDĘ potrafimy cofnąć czas. Nie stosujemy pseudo zabiegów, których efekt znika na drugi dzień. Jesteśmy nowoczesną kliniką anti-aging, a nasza oferta adresowana jest do osób o bardzo wysokich oczekiwaniach. Nasi klienci szukają u nas skutecznej alternatywy dla zabiegów chirurgii plastycznej. Stosujemy najnowocześniejsze zabiegi, wprowadzamy nowe produkty, standardy i metody. Nasz główny cel to wiarygodność w oczach klientów i spełnianie ich oczekiwań.

Odmładzanie nie ma granic. Jest wyłącznie kwestią czasu… i pieniędzy. Osobie 40-letniej wystarczy czasem jeden zabieg; nad 60 czy 70-latkiem trzeba popracować pół roku, niekiedy rok. Kto w tym wieku nie chciałby mieć 20 lat mniej? To jest warte każdej ceny.

Klinika Zdrowia TRICLINIUM, Warszawa, al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13 (200 metrów od metra Natolin), tel. 22 403 40 34, tel. 794 375 715, fax. 22 403 50 35, www.triclinium.pl, recepcja@triclinium.pl

Triclinium

Triclinium to najnowocześniejsze zabiegi i metody odmładzania

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ