Saturday, March 2, 2024
Home / PARTNER MK  / Klinika stomatologiczna – dlaczego warto zaufać profesjonalistom

Klinika stomatologiczna – dlaczego warto zaufać profesjonalistom

Wszystkie specjalności pod jednym szyldem

klinika stomatologiczna

fot. Pixabay

Niewiele osób wie o tym, że Polska może pochwalić się jednymi z najlepszych specjalistów w zakresie implantologii i protetyki w całej Europie. Na wizyty oraz leczenie przyjeżdżają pacjenci m.in. z Niemiec, czy nawet Anglii. Niezależnie, czy jest to leczenie ortodontyczne, czy stomatologia zachowawcza Polska osiągnęła wybitny poziom, który doceniany jest przez obywateli z wielu krajów. Z tych dobrodziejstw może skorzystać każdy. Dlaczego warto korzystać z zaufanej klinki stomatologicznej? Sprawdźmy

 

Dlaczego warto regularnie odwiedzać stomatologa?

Przez lata na rynku rozwinęło się wiele dziedzin stomatologii. Mowa tutaj o chirurgii stomatologicznej, a także o takich zagadnieniach jak stomatologia estetyczna. Z czasem zmienia się także technologia kuracji zębów. Ciągle wprowadzane i doskonalone są różne metody, procedury oraz stosowane są coraz mocniejsze tworzywa do wypełnienia ubytków.

Mimo wszystko wielu pacjentów słysząc pojęcie klinka dentystyczna ma wiele obaw oraz paraliżuje ich strach przed potencjalnym bólem, który może przynieść wizyta. Warto w tym miejscu zauważyć, że wykwalifikowani lekarze niezwykle delikatnie podchodzą do każdego pacjenta, a zwykłe leczenie w praktyce okazuje się niemal bezbolesne.

 

Należy jednak obawiać się bardziej inwazyjnych metod leczenia z powodu dużych zaniedbań wywołanych nieregularnymi wizytami. Dopiero wtedy konieczne są nielubiane przez większości ingerencję: wiercenie czy szlifowanie. Jeżeli jednak będziemy regularnie odwiedzali dentystę, możemy uniknąć poważniejszych ingerencji.

Skutki zaniedbania higieny jamy ustnej

Ciało ludzkie składa się z wielu ciekawych mechanizmów i wciąż kryje przed nami wiele tajemnic. To, o czym jednak wiemy, to fakt, iż zęby połączone są z wieloma strukturami w ciele. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nieleczone zęby mogą wywołać skutki zdrowotne w innych partiach organizmu. Mogą promieniować i wpływać na ogólny stan zdrowia, stany zapalne, samopoczucie i koncentrację.
Ból zęba może oczywiście spowodować problemy z codziennym funkcjonowaniem. Poza utrudnionym spożywaniem pokarmów możemy spodziewać się problemów ze spaniem oraz mówieniem. Dlatego nie powinniśmy bagatelizować zdrowia uzębienia i kontrolować regularnie jego stan.

Klinika stomatologiczna – w czym może Ci pomóc?

Każda zaufana klinika stomatologiczna, jak np. Elektoralna Dental Clinic posiada w swojej ofercie szeroki zakres usług. Możesz oczywiście liczyć na indywidualne podejście, komfort psychiczny dzięki np. leczeniu w znieczuleniu miejscowym oraz kontrolować swój stan uzębienia w przyjaznej atmosferze.
Doświadczeni lekarze dokładnie prześwietlą  Twoje zęby i doradzą, czy potrzebne jest leczenie kanałowe, cyfrowe projektowanie uśmiechu, czy inne zabiegi mające wpływ na zdrowie i estetykę uzębienia.

 

W skład oferty kliniki stomatologicznej wchodzi również m.in.:
• Higiena i profilaktyka;
• Piaskowanie;
• Fluoryzacja;
• Lakowanie;
• Skaling
• Wybielanie zębów;
• Konturowanie i korygowanie zębów;
• Kosmetyczne wypełnianie;
• Licówki i korony;
• Leczenie zachowawcze;
• Pedodoncja (stomatologia dziecięca);
• Leczenie periodentyczne;
• Leczenie ortodontyczne.

 

Jak więc widzimy, zakres usług kliniki stomatologicznej, jest naprawdę szeroki i tak naprawdę w czasie wizyty ustalane są kolejne kroki postępowania w zależności od potrzeb i indywidualnych predyspozycji. Wiele osób ma problem ze zniszczonymi zębami oraz brakami w uzębieniu. Taka sytuacja może doprowadzać do wad zgryzu oraz zwiększony nacisk na wybrane zęby, przez co mogą słabnąć i wypadać. Jeżeli chcemy zrekonstruować zniszczone zęby, warto umówić się z protetykiem, a przypadku utraty jednego z nich należy zgłosić się do implantologa.
To tylko jedne z przykładów obszarów z zakresu stomatologii, które wyróżnia dobra klinika dentystyczna. Należy podkreślić, że wszystkie z działań wymagają konkretnej wiedzy i umiejętności, dlatego warto zaufać tylko sprawdzonym profesjonalistom.

Czym różni się gabinet od kliniki stomatologicznej?

Klinka zwykle posiada specjalistów z wielu dziedzin stomatologii, dzięki czemu możliwe jest kompleksowe leczenie w jednym miejscu. Niezależnie czy jest to wada zgryzu, braki w uzębieniu, próchnica, czy chęć leczenia mleczaków – w klinice znajdziesz rozwiązanie wszystkich swoich problemów. W gabinetach to wciąż jeszcze rzadkość.
W wielu przypadkach gabinety stomatologiczne skupiają się na jednej z wybranych dziedzin stomatologii. Oznacza to więc, że leczenie pacjentów może oznaczać tylko jeden zakres usług. Jeżeli sięgamy po pomoc stomatologiczną i udajmy się na wizytę kontrolną, może okazać się jednak, że będziemy potrzebować leczenia na kilku obszarach jednocześnie. Bez wątpienia wygodniejszym rozwiązaniem jest otrzymanie pomocy w jednym miejscu.

Klinika stomatologiczna — dostęp do zaawansowanej technologii

Tym, co wyróżnia każdą dobra klinikę, jest dysponowanie szerokimi możliwościami technologicznymi. Wynika to oczywiście z szerszego obszaru podejmowanych działań. Stała współpraca z wieloma producentami specjalistycznych urządzeń medycznych daje obopólną korzyść.
Dla pacjenta oznacza to nic innego, jak fakt, że w jednym miejscu może wykonać niezbędne badania, liczyć na pełen profesjonalizm oraz na to, że lekarze będą korzystać z najnowocześniejszej aparatury i innowacyjnych rozwiązań. To bardzo ważne, gdyż zdarza się, że małe gabinety dalej stosują techniki i narzędzia sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ