Friday, March 1, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Z myślą o zdrowiu i pięknie

Z myślą o zdrowiu i pięknie

Starzenie się jest naturalnym i nieuniknionym procesem towarzyszącym naszemu życiu. W jego wyniku skóra traci swój młody wygląd, jędrność i blask.

Starzenie się jest naturalnym i nieuniknionym procesem towarzyszącym naszemu życiu. W jego wyniku skóra traci swój młody wygląd, jędrność i blask.

scm

W walce ze starzeniem na pomoc przychodzi nam medycyna estetyczna, która w wielu przypadkach stanowi alternatywę dla chirurgii plastycznej. Do dyspozycji mamy najnowszej generacji sprzęt medyczny, zaawansowane technologicznie preparaty (kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, kwas polimlekowy Sculptra, hydroksyapatyt wapnia Radiesse, osocze bogatopłytkowe) oraz wszelkiego rodzaju pilingi, mezoterapię i nici liftingujące. Pomogą nam one w walce z takimi problemami jak zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe, utrata jędrności skóry czy opadający owal twarzy. – Medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi zapobiegające starzeniu się skóry. To także pomoc w leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych, przebarwień, rozstępów, zmniejszenia jędrności skóry na brzuchu i piersiach po ciąży – mówi dr n. med. Joanna Sułowicz, specjalista dermatolog z Centrum Medycznego SCM. – Jednak każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. Prawidłowa ocena stanu skóry oraz wywiad dotyczący ewentualnych chorób towarzyszących pozwoli na dobranie procedury odpowiedniej dla konkretnego pacjenta – dodaje. Abyśmy mogli cieszyć się naturalnym efektem zabiegu oraz młodym wyglądem, wybierajmy lekarzy z odpowiednim doświadczeniem oraz preparaty najwyższej jakości.

Jeszcze kilka lat temu zabiegi ginekologii plastycznej były luksusem zarezerwowanym dla celebrytów i osób zamożnych – mówi doktor Tomasz Basta, specjalista ginekologpołożnik, wykonujący zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej w Centrum Medycznym SCM w Krakowie. – Wobec szybkiego tempa rozwoju nowych technik małoinwazyjnych w zabiegach chirurgii i ginekologii plastycznej, już dziś większość kobiet może sobie pozwolić na skorygowanie defektów okolic intymnych i przywrócenie naturalnego piękna. Dzięki najnowszym technologiom leczenia i nowoczesnej aparaturze zabiegowej (np. laserom), lekarze z kliniki SCM są w stanie poprawić komfort życia oraz rozwiązać bezpowrotnie wiele problemów. Paleta możliwości zabiegów estetycznych jest szeroka i obejmuje m.in.:

– odmłodzenie i obkurczenie
wewnętrznych ścian pochwy,
– rewitalizację i nawilżenie pochwy, np.
u kobiet po menopauzie lub po porodach,
– usunięcie przegrody pochwy lub
pozostałości błony dziewiczej,
– redukcję plastyczną przerośniętych
lub asymetrycznych warg sromowych,
– leczenie nadżerek i laserową
konizację szyjki macicy,
– usuwanie kłykcin i polipów,
– likwidację przebarwień krocza,warg sromowych i odbytu.

scm_2

– Nowoczesne rozwiązania pozwalają na łatwe i bezpieczne wykonanie powyższych procedur medycznych. W większości przypadków zabiegi nie wymagają znieczulenia ogólnego, są bezbolesne i niezwykle rzadko powodują jakiekolwiek powikłania – przekonuje dr Tomasz Basta. – Defekty wizualne zewnętrznych narządów płciowych kobiet można wyleczyć również metodą ostrzykiwania kwasem hialuronowym lub autoprzeszczepami osocza bogatopłytkowego i tkanki tłuszczowej. W przeprowadzaniu zabiegów ginekologii plastycznej oraz zabiegów rewitalizacyjnych okolic intymnych potrzebna jest przede wszystkim wiedza z zakresu ginekologii i położnictwa, która gwarantuje, że później narządy te będą funkcjonowały prawidłowo.

Od lewej: Dr n. med. Joanna Sułowicz, lek. med. Tomasz Basta

Od lewej: Dr n. med. Joanna Sułowicz, lek. med. Tomasz Basta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrum Medyczne SCM, Kraków, ul. Grzegórzecka 67C/U6 Zapisy pod tel.: 12 353 66 01, 780 61 41 02, recepcja@scmkrakow.pl, www.scmkrakow.pl 

23.01.2015 – Dni Otwarte w SCM – zapraszamy ma darmowe konsultacje z zakresu ginekologii estetycznej i medycyny estetycznej 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ