Saturday, June 15, 2024
Home / Moda  / Design  / Stwórz niepowtarzalny klimat w swojej sypialni

Stwórz niepowtarzalny klimat w swojej sypialni

Dowiedz się jak stworzyć klimatyczną i przytulną sypialnie.

dekoracje wnętrz dom sypialnia

W twojej sypialni może być jeszcze przytulniej / fot. materiały prasowe

Sypialnia, chociaż najrzadziej odwiedzana w ciągu dnia, to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tutaj regenerujemy swoje siły i odpoczywamy. Aranżacja sypialni powinna być zgodna z własnymi upodobaniami, niemniej jednak warto dodać jej niecodziennego klimatu poprzez przemyślaną aranżację oświetlenia.

dekoracje wnętrz dom sypialnia

W twojej sypialni może być jeszcze przytulniej / fot. materiały prasowe

Wybór barwy światła
Pierwszym krokiem do stworzenia niepowtarzalnego klimatu w sypialni jest wybór odpowiedniej barwy światła. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że rodzaj oświetlenia może wpływać na lepszą motywację do pracy lub skłaniać do odpoczynku. Z tego względu, do dokładnego dopasowania barwy światła dla siebie, wykorzystuje się wskaźnik temperatury barwowej (TC).

Wybierając oświetlenie do sypialni najlepiej jest postawić na barwę ciepłą, której temperatura barwowa rozpoczyna się poniżej 3 300 K. Takie oświetlenie daje wrażenie, że pomieszczenie jest bardziej przytulne, dodatkowo uwydatnia i rozświetla pozostałe ciepłe barwy, jakie znajdują się w sypialni.

Odpowiednie źródła światła
Głównym źródłem światła w sypialni powinna być lampa sufitowa. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na plafony czy klasyczny żyrandol, musimy mieć na uwadze, że światło sufitowe nie jest wystarczające i musi zostać połączone z innymi źródłami światła.

Kolejnym oświetleniem, które szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom książek, są stylowe kinkiety. Zamieszczone nad łóżkiem w doskonały sposób uprzyjemnią czytanie lektury, nie przeszkadzając przy tym innym w zaśnięciu. Dają one przyjemnie rozproszone światło, które sprawia, że całe pomieszczenie wygląda bardzo przytulnie.

Dekoruj oświetleniem!
Aktualnie w wielu sklepach można znaleźć wiele lamp dekoracyjnych. Absolutnym hitem w aktualnych aranżacjach są sznury bogate w kolorowe i miękkie kule, z których wydobywa się delikatne światło. Kule wykonane z różnokolorowej, miękkiej i delikatnej bawełny. Światło przenikające przez materiał tworzy fantazyjne wzory w pomieszczeniu, a sama barwa uspokaja i nadaje niestandardowy klimat. Jest to doskonały element wyposażenia sypialni, pokoju dziecięcego czy korytarza.

Więcej inspiracji można znaleźć na: http://www.magiaswiatel.pl/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ