Saturday, June 22, 2024
Home / Kultura  / Klenczona Poemat rockowy

Klenczona Poemat rockowy

"(

Koncert Poemat Rockowy

Koncert Poemat Rockowy, fot. materiał prasowy

Koncert „Klenczon. Poemat rockowy” to nie tylko piosenki wspaniałego artysty. To próba przybliżenia postaci Krzysztofa oczami jego żony, Bibi.

Koncert Poemat Rockowy

Koncert Poemat Rockowy, fot. materiał prasowy

Jest dużo prawdy w stwierdzeniu, że kobieta w jakiś sposób tworzy mężczyznę. To dla niej dokonał wyboru opuszczenia Polski, by zbliżyć się do Rodziny, do której żona latami tęskniła. Dla niej i swoich dzieci brał w Stanach każdą pracę, by okazać się odpowiedzialnym za rodzinę człowiekiem. Dla niej pisał, z nią się cieszył i kochał ją do końca życia… Niestety tragicznie zbyt krótkiego. Już któreś z kolei pokolenie słucha i zachwyca się tym romantycznym czasem, który zapoczątkowały lata 60-te. Krzysztof Klenczon utożsamiał najlepsze jego cechy. Muzyk, gitarzysta, obdarzony ciepłym, elektryzującym głosem. Ale to nie głos sprawił, że jest postacią ponadczasową. Krzysztof jest przykładem wspaniałej postawy wobec życia. Mąż, ojciec, przyjaciel, wielki patriota, człowiek o mocnym kręgosłupie moralnym. Żył w trudnych czasach i wykonywał trudny zawód, stąd trudne decyzje. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał rodzinę, często kosztem swojej muzyki. A jaka była tego cena, słychać wyraźnie w jego smutnej gitarze, lub w interpretacjach piosenek. np. „Polesia czar”. Żadna piosenka aktorska nie odda takich emocji, takiej prawdy…

Spektakl będzie wystawiony w Krakowie – 25 listopada 2012 o 18 i 20.30  na scenie PWST w Krakowie przy ulicy Straszewskiego 22.

Produkcją zajął się Impresariat Siedem Kotów.

Scenariusz, reżyseria: Katarzyna Cygan

Występują:
Marek Piekarczyk
Katarzyna Cygan
Ania Dauksza Wołkowicz
Janusz Baran
Barbara Janyga

Kierownictwo Muzyczne: Hubert Świątek

Muzycy:
Hubert Świątek – inst. klawiszowe
Grzegorz Sycz – perkusja
Janusz Macek Mackiewicz – bas
Michał Saidowki gitara

Wizualizacje:
Anka Badowska
Wiktor Zglejlc
Andrzej Zięba

Bilety do kupienia:

PWST ul. Straszewskiego 22, Filmotechnika – Pasaż Bielaka – Rynek Główny 9 oraz Centrum Informacji Kulturalnej ul. Św. Jana 2.
Tel. 12 430 15 92, 512 446 424

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ