Saturday, May 25, 2024
Home / Moda  / Klasyczny płaszcz damski na jesień ‒ czym się kierować przy jego wyborze?

Klasyczny płaszcz damski na jesień ‒ czym się kierować przy jego wyborze?

No, nareszcie można nosić płaszcze

Płaszcz damski

Płaszcz damski nigdy nie przestanie być trendy / fot. Freepik

Klasyka od lat pozostaje trendy i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Wpisuje się w nią bardzo dobrze znany wszystkim jesienny płaszcz damski, który nie znika ze światowych wybiegów. Oprócz tego, że powinien być skrojony na miarę sylwetki, warto, aby posiadał dobrą izolację termiczną. Czym jeszcze kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy

 

Dobierz płaszcz damski do typu sylwetki

Wybierając fason klasycznego płaszcza na jesień należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, aby dopasować jego styl do własnej sylwetki. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.

 

Figura typu jabłko lub inaczej jako „O” to szerokie biodra i ramiona, a także brak charakterystycznego wcięcia w talii oraz szczupłe nogi. Nie jest łatwo dobrać właściwy rodzaj płaszcza dla tego typu sylwetki, więc warto pod tym względem nieco poeksperymentować, przymierzyć kilka różnych modeli, aby znaleźć coś, co będzie na nas idealnie pasować. W takim przypadku lepiej poszukać płaszcza, który będzie w stanie podkreślić niewidoczną cechę talli. Pod tym względem absolutnie należy zrezygnować z paska, ponieważ podkreśli on brzuch, który raczej w takim przypadku nie chcemy eksponować. Warto poszukać płaszcza z głębokim dekoltem.

Przy figurze typu klepsydra można swobodnie sięgnąć po płaszcz, którego nieodzownym elementem jest elegancki pasek z uwagi na wyraźną talię. Na szerokie biodra i ramiona najlepiej wybrać jednorzędowy model. Jeśli jednak czujemy się dobrze w dwurzędowych płaszczach to warto poszukać takiego, który będzie charakteryzował się idealnym dopasowaniem. W końcu powinno nam zależeć na tym, aby mógł on podkreślić idealne kształty figury.

Sylwetka gruszki to dość szerokie biodra, które wyraźnie kontrastują z kształtnymi ramionami. Aby wprowadzić właściwe proporcje należy wybrać kurtkę, której górna część będzie wyraźnie zaznaczać się szerokim kołnierzem, ewentualnie kapturem. W przypadku wyraźnie szerokiej talli można dodatkowo też pokusić się o poduszki na ramionach. Nie należy też przesadzać z długością rękawów. Idealnie jeśli nie będą one sięgać do bioder.

Wybierz płaszcz wysokiej jakości 

Wysokiej jakości produkt powinien charakteryzować się dużą żywotnością oraz dobrym wykonaniem, które można dostrzec już na pierwszy rzut oka. Dotyczy to zwłaszcza sposobu wykończenia szwów oraz drobnych detali, które podkreślają jego wygląd. Jeśli chodzi o ten aspekt, to warto postawić na sprawdzoną firmę, która od wielu lat zajmuje się dystrybucją tego typu strojów dla kobiet. Za przykład może posłużyć https://www.renee.pl/plaszcze-damskie z dużym asortymentem różnych modeli płaszczy na jesień.

Źródło: materiał partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ