Friday, March 1, 2024
Home / Kultura  / Francuskie kino w kuchni vol. 5. Niebo w gębie.

Francuskie kino w kuchni vol. 5. Niebo w gębie.

Jesteś smakoszem filmowym i kulinarnym? Nie może tam ciebie zbraknąć

„Kino w kuchni” , 28.04.2016, czwartek, godzina 19, Barka ul. Podgórska 16. / fot. materiały prasowe

Świetny film, wyśmienite jedzenie przygotowane przez artystów sztuki kulinarnej, cydry rzemieślnicze, wyjątkowe miejsce i grupa ludzi zafascynowanych kuchnią i kinem– to składniki, z których organizatorzy kolejnej edycji imprezy „Kino w kuchni” przyrządzą wyjątkowe wydarzenie. Gotować będą: Jadwiga Lorek i Przemek Błaszczyk a na ekranie „Niebo w gębie”. Takie rzeczy tylko w Krakowie, już 28 kwietnia

„Kino w kuchni” , 28.04.2016, czwartek, godzina 19, Barka ul. Podgórska 16. / fot. materiały prasowe

„Kino w kuchni” , 28.04.2016, czwartek, godzina 19, Barka ul. Podgórska 16. / fot. materiały prasowe

O „Kinie w kuchni” mówimy: projekt 5D, bo doświadczamy go w pięciu wymiarach: towarzyskim, wizualnym, kulturalnym, intelektualnym i oczywiście zmysłowym. To impreza dla smakoszy filmowych i kulinarnych, poszukujących nieoczywistych doznań na styku tych kilku poziomów na raz – mówi Małgorzata Błaszczyk, organizatorka wydarzenia. Tym razem „Kino w kuchni” zabiera nas w podróż jednocześnie w dwa kierunki. Najpierw, za sprawą filmu „Niebo w gębie” – do Francji, gdzie prezydent Francois Mitterand dzięki Hortense Laboire, kucharce z Perigordu, powraca do smaków dzieciństwa i rozważa porzucenie polityki na rzecz wielogodzinnych rozmów o kuchni.

W kolejnej części przewodnikami będą wybitni kucharze. Jadwiga Lorek, znawczyni kuchni dobrej; serce, mózg i ręce Koziarni – gospodarstwa agroturystycznego w Szczyrzycu w Beskidzie Wyspowym. Roześmiana i pełna energii, ze stanowczością i charyzmą najlepszych szefów zarządza kuchnią Koziarni. Równocześnie wspiera męża Marcina i syna Kubę w kolejnych inicjatywach związanych z jedzeniem i cydrem a z jej rad i doświadczenia korzystają ludzie odpowiedzialni za menu najlepszych restauracji w Polsce. Kto raz skosztuje jej wyśmienitych serów, rosołu i dżemu z czarnej porzeczki, ten zakocha się po uszy. Przemek Błaszczyk piastuje stanowisko Chef Mańana Bistro. Jest reprezentantem nowej fali polskich kucharzy. Wychowany przez Kurta Schellera, gromadził doświadczenie i rozwijał się podczas podróży po Europie. Jest kulinarnym kosmopolitą, rozmiłowanym w tradycji i lokalnych produktach. Efektem tej fascynacji jest oficjalna rekomendacja Slow Food Polska dla Mańana Bistro, którą posiada zaledwie 20 restauracji w całej Polsce. W 2014 i 2015 roku Bistro Chefa zostało ocenione na 2 czapki w międzynarodowym przewodniku kulinarnym Gault&Millau oraz zdobyło nagrodę Poland 100 Best Restaurants przyznawaną w kategorii Najlepsza Restauracja w Polsce BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelce.

Do zaproponowanych przez kucharzy potraw podany zostanie Cydr Smykan – to cydr rzemieślniczy, który powstaje w Beskidzie Wyspowym z najlepszych odmian jabłek lokalnych sadów. Jego twórcami są Kuba Lorek, Bartosz Gałka i Łukasz Sobór ze Slow Flow Group.
W menu tego wieczoru znajdziemy: tatara wołowego, ziemniaki z ogniska z białym serem/z sardynką, jaja faszerwane, ragoût z koźliny, szarlotkę Jadwigi (beskidzka), cydry Slow Flow Group.

Kiedy: 28.04.2016, czwartek, godzina 19.00,

Gdzie: Barka ul. Podgórska 16. Kraków

Udział w degustacji: 129 zł, pokaz filmowy nieodpłatny.
Organizacja: Małgorzata Błaszczyk z Face the Taste.
Rezerwacje i kontakt: Paulina Bandura kontakt@facethetaste.com T 606 40 74 74
Wpłata: 16 1750 0012 0000 0000 0764 1281 Błaszczyk Małgorzata tytułem kino w kuchni

Z uwagi na konieczność wcześniejszego zakupu produktów do degustacji, zwroty nie będą możliwe.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ