Thursday, May 30, 2024
Home / Kultura  / Kino w Bombie: Pokaz filmu „Hycel“ i spotkanie z reżyserką Darią Woszek

Kino w Bombie: Pokaz filmu „Hycel“ i spotkanie z reżyserką Darią Woszek

Rusza nowy cykl pokazów filmowych, prelekcji i spotkań „Kino w Bombie“. Co w programie? Przeczytaj!

Kadr z filmu / fot. materiały prasowe

10 listopada o godz. 19:00 w klubie Bomba odbędzie się spotkanie z reżyserką Darią Woszek oraz pokaz filmu „Hycel“. Czarna komedia z Januszem Chabiorem w roli głównej zdobyła główną nagrodę za krótki metraż na festiwalu w Gdyni oraz zwyciężyła na Rhode Iland International Film Festival, teraz walczy o nominację do Oscara!

Kadr z filmu / fot. materiały prasowe

Kadr z filmu / fot. materiały prasowe

Po wakacyjnej przerwie ponownie rusza Kino w Bombie na pl. Szczepańskim. Nowy sezon filmowy rozpocznie się 10 listopada od spotkania z reżyserką Darią Woszek, której „Hycel” otrzymał nagrodę im. Ewy Kamirskiej za najlepszy film w Konkursie Fabularnych Filmów Krótkometrażowych na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, triumfował na 20. Festiwalu Filmowym w Rhode Iland w USA a teraz znalazł się w prestiżowym gronie najlepszych filmów z całego świata, które walczą o nominację do Oscara.

Rozmowa z reżyserką Darią Woszek rozpocznie się o godz. 19:00 na parterze lokalu. Spotkanie poprowadzi historyk sztuki i wykładowca akademicki Piotr Zdybał. O godz. 20:00 rozpocznie się pierwszy pokaz filmu w kinie w podziemiach Bomby. W miarę zainteresowania projekcja będzie powtarzana co 40 minut.

„Hycel” w reżyserii Darii Woszek to zabawna i inteligentna czarna komedia opowiadająca historię człowieka, który porywa psy dla okupu, by potem zwracać je w glorii i chwale wybawiciela. Pewnego dnia porywa owczarka, który okazuje się bezpański… W roli głównej wystąpił Janusz Chabior.

Wstęp wolny!

Bomba, pl. Szczepański 2
10 listopada 2016, wtorek, godz. 19:00
Spotkanie z Darią Woszek, pokaz filmu „Hycel”
Wydarzenie na FB

 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ