Sunday, July 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Kino domowe – 5 zasad wyboru

Kino domowe – 5 zasad wyboru

Aby wyciągnąć z filmów i muzyki, ile się tylko da

Kino domowe

fot. Pexels

Każdy film, serial czy koncert zyska zupełnie inną jakość, jeśli skorzystasz z wysokiej klasy sprzętu, a do tego zadbasz o czysty dźwięk. Właśnie dlatego tak popularne jest kino domowe. Do wyboru masz sporo ciekawych modeli ze wzmacniaczami i mocnymi głośnikami, ale czasem trudno jest podjąć właściwą decyzję. Dlatego skorzystaj z naszych porad, a dowiesz się, jakie parametry mają największe znaczenie podczas kupowania kina domowego!

 

Czym kierować się przy wyborze kina domowego?

Po raz pierwszy kupujesz kino domowe, a może zależy Ci na świadomym wyborze? W takiej sytuacji najlepiej, jeśli weźmiesz pod uwagę opinie ekspertów ze strony /www.skleptonsil.pl. Oprócz tego koniecznie sprawdź, jakie cechy powinno mieć kino domowe, z którego naprawdę będziesz zadowolony!

Moc dopasowana do wielkości pomieszczenia

Zupełnie inne wymagania mają osoby, które chcą zamontować kino domowe w małym pomieszczeniu od tych, mających sporo przestrzeni do zagospodarowania. W końcu wielkość pokoju ma wpływ na jakość dźwięku oraz ogólne wrażenia. Powinieneś to też wziąć pod uwagę, bo pozwoli Ci to na prawidłowe rozmieszczenie głośników.

Zatem, jeśli chcesz podłączyć dobre kino domowe w małym pokoju, to koniecznie postaw na modele o mocy ok. 182 W. Zwróć tylko uwagę na to, że ta wartość odnosi się do całego zestawu. Natomiast w przypadku dużych pomieszczeń nie musisz się ograniczać, więc doskonale sprawdzą się zestawy z mocą 1000 W.

Zdalne sterowanie kina domowego

Sposób sterowania kinem domowym ma ogromny wpływ na wygodę podczas korzystania z tego urządzenia. Jeśli chcesz umieścić ten sprzęt w małym pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na sterowanie manualne, ale tak naprawdę będziesz bardziej zadowolony ze zdalnych modeli. Dzięki temu w każdej chwili filmu czy koncertu możesz dokonywać drobnych poprawek w ustawieniach. To jest również spore ułatwienie w dużych przestrzeniach – salonach czy salach konferencyjnych.

Amplituner lub system stereo

Jeszcze zanim kupisz kino domowe, koniecznie zastanów się, w jaki sposób najczęściej będziesz z niego korzystać. W końcu na zupełnie inne funkcje czy parametry powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz jedynie oglądać filmy w porównaniu do słuchania koncertów muzycznych.

Zauważ, że piosenki są nagrywane w systemie stereo, a filmy umożliwiają słuchanie dźwięków przestrzennych. Dlatego do dyspozycji masz dwa rodzaje kin domowych – amplitunery są idealne do filmów i seriali, a za to urządzenia stereo sprawdzą się do muzyki oraz koncertów.

Liczba głośników kina domowego

To właśnie prawidłowe rozmieszczenie głośników decyduje o tym, jakich emocji dostarczy Ci kino domowe. Dlatego jeszcze przed ostatecznym montażem skorzystaj z pomocy specjalistów lub po prostu zmieniaj czasem ustawienia czy położenie poszczególnych elementów wyposażenia. Dzięki temu w końcu znajdziesz idealne rozstawienie. Poza tym koniecznie zwróć uwagę na liczbę kanałów, dostępnych dla interesującego Cię zestawu. Zazwyczaj wskazuje na to oznaczenie, składające się z dwóch cyfr rozdzielonych kropką – pierwsza z nich wskazuje na liczbę głośników, które możesz podłączyć do zestawu, a druga określa liczbę subwooferów.

Jeśli chcesz zwiększyć emocje podczas oglądania filmów, to postaw na zestaw z tylnymi głośnikami, bo to właśnie one odpowiadają za dźwięk efektów specjalnych.

Standardowo uznaje się, że dobre kino domowe powinno mieć rozmieszczenie 5.1, czyli dwa głośniki przednie i dwa tylne, a do tego jeden subwoofer do niskich dźwięków.

Tuner radiowy i USB

Jeśli chcesz wykorzystywać nowy sprzęt do słuchania muzyki, to koniecznie sprawdź, czy ma wbudowany tuner radiowy i port USB. Dzięki temu podczas spotkań ze znajomymi, urodzin czy zabaw sylwestrowych w tle zawsze będą grały Twoje ulubione piosenki. W końcu nie będziesz mieć problemów z włączeniem ulubionej stacji radiowej, odtwarzania muzyki z USB, a nawet słuchania utworów w formacie MP3. Takie możliwości zapewnia wiele sprzętów, więc po prostu zastanów się, jakie opcje są dla Ciebie najważniejsze i w jaki sposób chcesz odtwarzać muzykę.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ