Saturday, April 13, 2024
Home / Moda  / Design  / Kilka obowiązkowych cech, które MUSZĄ posiadać nowoczesne meble

Kilka obowiązkowych cech, które MUSZĄ posiadać nowoczesne meble

Dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze mebli

Kolor to podstawa! / fot. materiały prasowe

Firmy meblowe prześcigają się z ofertami. Każdego dnia możesz przeczytać stos artykułów o tym, jakie meble powinnaś wybrać do swojej sypialni, salonu, czy kuchni. Nic dziwnego, że ciężko się w tym wszystkim połapać, zwłaszcza, gdy decydujesz się na podjęcie decyzji sama. Z myślą o tych, którzy są lub będą na etapie urządzania swojego idealnego domu marzeń stworzyłyśmy listę najbardziej pożądanych cech, jakie powinny mieć nowoczesne meble, a raczej, cech, na które powinnyśmy zwrócić uwagę, bo przecież nikt nie może nam niczego narzucić. Zaczynamy…

kolor jest ważny: meble zazwyczaj dobieramy, kiedy ściany są już pomalowane i wszystko jest już prawie gotowe, prawda? Doskonale wiemy jak kłopotliwe jest dopasowanie mebla do kolorystyki i aranżacji reszty mieszkania. Dlatego warto rozejrzeć się za producentem mebli, który w swojej ofercie ma szeroki wybór kolorów z palety RAL. Co on oznacza? Jest to system oznaczania barw oparty na porównaniu z wzorcami. Producent, który w swoim portfolio ma ich ponad 200 z pewnością ułatwi nam dobór koloru mebli dokładnie taki, jakiego szukamy.
Istotny jest również wybór materiału z którego zostanie wykonana sofa lub narożnik. Warto zwrócić uwagę aby materiał był wykonany z tkanin ułatwiający czyszczenie, oraz z materiałów trudnozapalnych. Czasami lepiej „dmuchać na zimno”, w końcu po zakończeniu remontu,  z pewnością  przyjdą do nas znajomi, aby zobaczyć nasze dokonania dekoratorskie.

Kolor to podstawa! / fot. materiały prasowe

Kolor to podstawa! / fot. materiały prasowe

– termin realizacji zamówienia: to bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, że zakupiony mebel pozostanie z nami przez najbliższe kilka lat. Optymalny czas oczekiwania na meble powinien wynosić do 10 – do 30 dni. W trakcie oczekiwania na meble, możemy na spokojnie zastanowić się nad wyborem dodatków  do wnętrza, a nasze przytulne gniazdko stworzymy w mig.

know-how: masz dość marnowania czasu na samodzielne montowanie mebli, a może pisane trudnym i niezrozumiałym językiem z niewiele mówiącymi obrazkami instrukcje przyprawiają cię o ból głowy? Po co się męczyć, znacznie lepiej zdecydować się na fachowców, którzy zrobią to szybko, dokładnie i nie zostawią po sobie pola bitwy.

Dobre, bo polskie / fot. materiały prasowe

Zdaj się na fachowca / fot. materiały prasowe

– Made in Poland: jeśli wybór jest zbyt duży, warto zawęzić go o jedno podstawowe kryterium – miejsce produkcji. Decydując się na produkty wykonane w Polsce wspieramy nasz rodzimy rynek i wzbogacamy się o gwarancję jakości. Po co inwestować w zagraniczne produkty, skoro nasze są równie dobre, a nawet lepsze? W końcu chcemy poczuć się jak w domu.

Dobre bo polskie / fot. materiały prasowe

Dobre bo polskie / fot. materiały prasowe

prostota: jeśli akurat nie jesteśmy miłośniczkami żadnego konkretnego stylu i same za bardzo tychże nie potrafimy łączyć, powinnyśmy postawić na prosty design. Nie ma obaw, że odwiedzający nas goście pomyślą, że nie stać nas na nic kreatywnego – teraz to zdecydowane, proste industrialne formy królują! Bezpiecznym rozwiązaniem jest przełamanie ich mocnym akcentem kolorystycznym i nowoczesne wnętrze gotowe! A o ile mniej sprzątania.

/ fot. materiały prasowe

Proste formy i mocny akcent kolorystyczny / fot. materiały prasowe

liczy się jakość: to nic, że na kartach katalogu mebel wygląda pięknie. Warto przyjrzeć mu się z bliska i ocenić, czy jego wykończenie jest równie dobre. Ładnie z daleka wyglądająca rzecz z pewnością nie posłuży nam długo, a już delikatne muśnięcie odkurzaczem nogi od stołu spowoduje brzydką rysę. Chyba nie tak wyobrażamy sobie codzienne użytkowanie mebli? Prócz ładnej prezencji ważna jest też funkcjonalność, a o ciężko o niej mówić, gdy wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Staraj się zatem zwracać uwagę na takie rzeczy jak wykończenie, lakierowanie, materiały, z jakich jest ów mebel wykonany. To odpłaci ci się wieloletnim stażem użytkowania.

Jakość przede wszystkim / fot. materiały prasowe

Jakość przede wszystkim / fot. materiały prasowe

Kierując się powyższymi kryteriami znalazłyśmy naprawdę niewiele producentów dostępnych na naszym rynku. Numerem jeden okazał się Rosanero, dość młoda, bo istniejąca od 2010 roku firma z Żywca, w której ofercie znajdą coś dla siebie zarówno laicy jak i bardzo wymagający. We create new reality – brzmi motto Rosanero i ciężko się nim nie zainspirować. Obecne czasy wymagają od nas zmian na wielu płaszczyznach, a styl naszego życia, do czego można zaliczyć miejsce, w którym przebywamy średnio najwięcej czasu, wiedzie wśród nich prym. To meble i dodatki powinny dostosować się do tego jak współczesny człowiek żyje, nie zaś odwrotnie.  Proste formy, funkcjonalne rozwiązanie i zdecydowanie widoczne w każdym calu – to od razu rzucające się w oczy cechy projektów marki. Rosanero zadowoli najbardziej wybredne klientki, które mogą wybierać z ponad 200 kolorów z palety RAL. Termin realizacji wynosi od 10 do 30 dni roboczych w zależności od zamówienia. Meble tapicerowane od Rosanero to niespotykanie szeroki wybór wzorników i trudnozapalnych tkanin, które jednocześnie są łatwe do utrzymania w czystości.  Sprawdź sama i zobacz, jak proste i przyjemne może być tworzenie nowej rzeczywistości!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ