Saturday, April 13, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Kieszonki na sztućce ‒ elegancka i praktyczna ozdoba stołu

Kieszonki na sztućce ‒ elegancka i praktyczna ozdoba stołu

Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach

Kieszonki na sztućce

fot. Craig Adderley / Pexels

Najważniejszym punktem każdej imprezy, bez względu na to, czy organizujemy ją w domu, w ogrodzie czy w restauracji, jest stół. To na nim ustawione są przekąski, ale także różnego rodzaju dekoracje oraz zastawa. Chcąc uczynić stół jeszcze elegantszym, warto zadbać o kieszonki na sztućce, w których umieścimy noże, widelce, łyżki, a nawet łyżeczki do herbaty

 

Na jakich przyjęciach sprawdzą się kieszonki na sztućce?

Kieszonki na sztućce były bardzo popularne kilka lat temu, dziś natomiast znów wracają do łask. O ile czasami rezygnowały z nich domy przyjęć, o tyle w eleganckich restauracjach zawsze były one obecne. Dodają one elegancji i klasy ‒ to właśnie dzięki nim nasz stół wygląda jeszcze dostojniej. Najczęściej kieszonki na sztućce wybierany na wesele, urodziny czy innego rodzaju uroczystości, które są organizowane w restauracji. Niemniej jednak sprawdzą się one także w przypadku mniej oficjalnych imprez, na przykład podczas świątecznego obiadu, domowej imprezy karnawałowej czy przyjęcia w ogrodzie.

Praktycznie i higienicznie

Dzięki kieszonkom możemy bez większego problemu przyporządkować sztućce do danego talerza. Nie będziemy musieli liczyć, czy położyliśmy na stole odpowiednią ilość noży bądź widelców, gdyż wszystkie te akcesoria zostaną umieszczone w kieszonce na sztućce. Jest to nie tylko bardzo praktyczne, ale również higieniczne rozwiązanie. W ofercie sklepów dostępne są bowiem kieszonki na sztućce, które przykrywają je niemalże w całości. Z kieszonki wystaje jedynie czubek noża czy łyżki, jednak całą reszta schowana jest w środku. Na tego typu kieszonki powinny zdecydować się osoby, którym zależy na zachowaniu jak najwyższych standardów higieny, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Tego typu duże koperty idealnie sprawdzą się w przypadku nieco większych talerzy, tworząc z nimi jedną, spójną całość.

Kieszonki na sztućce ‒ ciekawy dodatek na stół

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ