Tuesday, April 23, 2024
Home / POLECAMY  / Kiermash: Wiosna na Poczcie Głównej – znamy plan wydarzeń i wystawców

Kiermash: Wiosna na Poczcie Głównej – znamy plan wydarzeń i wystawców

Podczas wiosennej edycji wydarzenia znajdziecie kilka możliwości pomocy ukraińskim Uchodźcom #StayWithUkraine

kobieta w maseczce na kiermashu

Kiermash na Poczcie Głównej już w weekend 23-24 kwietnia / fot. Michał Ziębowicz Fotografia

Kiermash przychodzi z wiosenną odsłoną!  Organizatorzy planowali zobaczyć się z wami jeszcze w marcu, ale wojna na Ukrainie była oczywistym powodem, by przełożyć wydarzenie

 

Czym jest Kiermash?

Kiermash to nie tylko modowa inicjatywa i przyświecająca jej misja. Kiermash to inspirowanie i odkrywanie… także miasta! Ten rok będzie obfitował w wiele niespodzianek a pierwszą z nich jest lokalizacja wiosennej edycji – Poczta Główna. 

Kiermash to targi niezależnej mody i designu, na których znajdziecie wszystko stworzone i wyprodukowane w etycznym i odpowiedzialnym duchu „less waste”. Wystawcy promują zrównoważone i odpowiedzialne podejście do zakupów i szeroko pojętej mody. Podczas wydarzenia poznacie polskie marki projektujące oryginalne i wykonywane z poszanowaniem dla planety produkty. Każdy brand tworzy z ogromną pasją dzięki czemu, wszystko co znajdziecie na imprezie (wraz z atmosferą) jest unikatowe.

Kiermash // Wiosna na Poczcie Głównej to:

• powiew nowości i stałych, uwielbianych wystawców
• unikalne, świetnie skrojone płaszcze i lekkie kurtki
• designerskie, funkcjonalne akcesoria
• dodająca charakteru biżuteria
• lekkie, naturalne kosmetyki
• bar z napojami

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez KIERMASH (@kiermash)

Przyjdź i pomóż

W odpowiedzi na bieżące wydarzenia za naszą wschodnią granicą Organizatorzy Kiermashu pragną zachęcić Was do (zapewne) kolejnych działań pomocowych. Wszystkie ręce na pokład! W ramach targów znajdziecie 4 inicjatywy, które będziecie mogli wesprzeć.

• Kramik Kiermash, na którym za symboliczne cegiełki kupicie produkty Wystawców oraz Przyjaciół Kiermashu. Całość z wpływów zostanie przekazana Fundacji Zustricz na rzecz potrzebujących z Ukrainy.

• Polsko-ukraińska Fundacja Zustricz (działająca w Krakowie) będzie prowadzić zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz Ukraińców i Ukrainy. Zustricz działa na wielu płaszczyznach, jest w stałym kontakcie z punktami pomocowymi oraz ludnością na Ukrainie. Przygotujcie więc dla nich gotówkę. (https://zustricz.pl)

• SZAFA DOBRA – inicjatywa powstająca na terenie Galerii Plaza, mająca na celu wsparcie darmowymi ubraniami uciekających przed wojną. Zachęcamy do oddawania nowych (lub w bardzo dobrym stanie) ubrań i dodatków.

• Centrum Wielokulturowe w Krakowie, czyli organizacja, która od lat wspiera uchodźców. Możecie wspomóc ich nowymi skarpetkami i nową bielizną damską i męską.

Przeczytaj też: 
Jak sobie radzić z lękiem przed wojną? Pytamy psycholożkę

Poczta Główna Klub Spotkań w Krakowie

Kiermash to niezwykłe miejsce. Nie tylko ze względu na Wystawców, produkty i atmosferę… dla Kiermashu od zawsze liczy się również lokalizacja. Dlatego wiosenna edycja zaprasza was na Pocztę Główną, do nowego Klubu Spotkań w kamienicy na rogu ulic Westerplatte i Wielopole. W tym majestatycznym budynku z końca XIX wieku jeszcze do niedawna znajdowała się po prostu… Poczta Główna. Retro wnętrza na parterze podzielone luksferami mieściły pozwijane kolejki, w których tłoczyli się ludzie pełni nadziei, że paczka, list, depesza szybko dotrze do adresata. (…) Wnętrze klubu to totalny zero waste style – w retro przestrzeniach Klubu Pocztowca “Expresik” połączono ze sobą meble z odzysku, które z sentymentem wspominają okres PRL-u, wiekowe skarby znalezione u cioci na strychu oraz meble uratowane przed wywozem do lamusa. Tak powstała wysmakowana hybryda, łącząca stare z nowym, retro z nowoczesnym, nostalgię z radosnym spojrzeniem w przyszłość.

Projekt realizowany jest w ramach festiwalu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

 

CO: Kiermash // Wiosna na Poczcie Głównej
KIEDY: 23 – 24 kwietnia 2022, sobota i niedziela, godz. 11:00 – 18:00
GDZIE: Klub Spotkań Poczta Główna, ul. Westerplatte 20, Kraków
WSTĘP WOLNY

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ