Monday, May 27, 2024
Home / Kultura  / KIERMASH vol. VI_DWORZEC GŁÓWNY + Foodstock Moda Polska

KIERMASH vol. VI_DWORZEC GŁÓWNY + Foodstock Moda Polska

Spotkanie z polską modą niezależną już pod koniec maja w Krakowie. A wszystko za sprawą KIERMASHU

KIERMASH już na stałe wpisał się wielkimi literami na krakowskiej mapie imprezowej. To wyjątkowe wydarzenie modowe 28 i 29 maja powróci, by po raz kolejny zaprosić Was do zabytkowego budynku Dworca Głównego w Krakowie. Podczas VI edycji KIERMASHU będzie można spotkać polską modę niezależną, młodych projektantów, dizajn, akcesoria i… oryginalną strefę gastro

moda + dizajn + jedzenie + DWORZEC GŁÓWNY = KIERMASH MUSISZ TAM BYĆ! / fot. materiały prasowe

Pod koniec maja stary budynek Dworca Głównego, czyli jedna z najbardziej charakterystycznych przestrzeni Krakowa wypełni się po brzegi polską modą. Przez dwa dni krakowianie, i nie tylko… będą mogli zobaczyć, przymierzyć i kupić najoryginalniejsze ubrania młodych projektantów.
A będzie w czym wybierać. Podczas VI edycji KIERMASHU zobaczycie ponad 130 polskich marek.

fot. materiały prasowe

[28-29 maja 2016 g. 11:00 – 19:00] plac im. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1, Kraków / fot. materiały prasowe

Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan, inicjatorzy imprezy mówią:

„Bardzo się cieszymy, widząc, że ludzie tak chętnie i licznie nas odwiedzają podczas każdej edycji. Wiemy, że Kiermash jest niejednokrotnie jedyną szansą, by zobaczyć i przymierzyć to co bardzo często zdarza nam się kupić przez Internet. Niektórzy nasi wystawcy istnieją tylko Online, nie mają swoich stacjonarnych butików. Bardzo dużą wagę przykładamy również to handlu fair trade. Wierzymy, że nikt nie został wykorzystany przy lokalnej produkcji. Podczas Kiermashu chodzi o to, żeby się spotkać, porozmawiać na żywo, dotknąć rzeczy, materiałów, przymierzyć, poznać nowe trendy, kolory, zobaczyć ze znajomymi, porozmawiać, zatrzymać na chwilę…Jako pierwsi zaczęliśmy zachęcać naszych Wystawców do eksperymentowania z konwencją” – twierdzi Agnieszka Górka – Organizatorka Foodstocka – „Nie chcieliśmy nigdy mocno ingerować w menu, ale zachęcaliśmy do odkrywania nowych smaków czy nieszablonowego podejścia do własnych, popularnych dań. Każdy Foodstock ma swój jedyny, niepowtarzalny charakter. Tym razem stawiamy na kuchnię polską w alternatywnych wersjach. Liczymy na typowe lokalne dania oraz orientalne potrawy z polskim smakiem – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Przecież sushi może mieć w składzie żurawinę czy boczek, a indyjskie curry można posypać mieszanką naszych ziół, a nie kolendrą”

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Kiermash to wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic, czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Krakowie. Na skalę światową nie jest to wydarzenie innowacyjne, ale na skalę małopolską, jak najbardziej. Przed Kiermashem w Krakowie nie było targów ukierunkowanych bezpośrednio na modę. Partnerem Kiermashu jest Województwo Małopolskie oraz Miasto Kraków.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

28 maja o godz. 11:00 Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oficjalnie otworzy Kiermash oraz specjalnie przygotowaną na tę okazję instalację – 8,5-metrowy stojak na rowery zaprojektowany w kształcie słowa „Małopolska”.

 

Na Kiermashu Wolontariusze Miesiąca Fotografii w Krakowie poprowadzą warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć mechanizmu światłoczułości, stworzyć własną opowieść fotograficzną, poznać zasady powstawania zdjęć oraz zaprojektować swój dizajnerski aparat. Warsztaty szczególnie polecamy naszym najmłodszym gościom.

KIERMASH vol. VI_DWORZEC GŁÓWNY + Foodstock Moda Polska
[28-29 maja 2016 g. 11:00 – 19:00]
plac im. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1, Kraków
WSTĘP WOLNY
Więcej na FB.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ