Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Kiermash Live Festival w Sokole

Kiermash Live Festival w Sokole

Modowy Kiermash zagości podczas jednego z największych, muzycznych wydarzeń w Małopolsce, a mianowicie podczas Kraków Live Festival.

fot. materiał prasowy

KIERMASH czyli lokalne targi poświęcone modzie powoli zadomawiają się w sercach Krakowian. W lipcu mieszkańcy uczestniczyli w wakacyjnej edycji połączonej z dwoma festiwalami dedykowanymi oryginalnemu jedzeniu. W sierpniu również mogą spodziewać się ciekawej fuzji… jednak w zupełnie innych rejonach. Modowy Kiermash zagości bowiem podczas jednego z największych, muzycznych wydarzeń w Małopolsce, a mianowicie podczas Kraków Live Festival.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

W sierpniu masz co najmniej dwa powody, żeby odwiedzić KIERMASH.
Pierwszym z nich jest zdecydowanie najlepsza moda prosto od polskich projektantów, skupiona w jednym miejscu. Drugim – najlepsza muzyka, której możesz spodziewać się podczas Kraków Live Festival. Poprzednie edycje Kiermashu, w Jubilacie, na Dworcu Głównym i w Fabryce pokazały organizatorom czego oczekują Krakowianie od tego rodzaju wydarzenia. Wystawcy wiedzą już doskonale jakie są modowe gusta na południu, dlatego ich propozycje są idealnie dopasowane do potrzeb. Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan, inicjatorzy imprezy mówią wprost: „Już trzykrotnie mieszkańcy naszego miasta i jego okolic pokazali nam, że Kiermash był i jest potrzebny. Świadomość mody bardzo się zmieniła w ostatnich latach. Ludzie coraz chętniej zwracają uwagę na to co noszą i dlaczego. Poszukują oryginalnych, ale również ekologicznych i fair trade rozwiązań. Kiermash jest dla nich idealny.”

Kiermash to wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic, czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Krakowie. Czołówka polskich projektantów po raz kolejny pokaże swoje najlepsze prace. Dizajnerzy osobiście pomogą w wyborze, podpowiedzą, doradzą.

22 sierpnia 2015 r., godz. 11:00 – 19:00

Kiermash ma swoje miejsce także na Facebooku

W sierpniu „modne ubrania połączą się z modną muzyką”. W 2015 roku do Krakowa powrócił jeszcze lepszy, jeszcze bardziej różnorodny i z jeszcze ciekawszym programem muzycznym Kraków Live Festiwal. Kiermash będzie jednym z wydarzeń towarzyszących.

Więcej o Kraków Live Festival: livefestival.pl
Szukasz…
miejsca, w którym polscy, młodzi i ambitni projektanci pokażą swoje prace?
miejsca, w którym mógłbyś wymienić spostrzeżenia (modowe i nie tylko)?
miejsca, w którym poznasz i zrozumiesz najnowsze trendy?
miejsca, w którym będziesz mógł przymierzyć ubrania najczęściej dostępne jedynie za pośrednictwem Internetu?
miejsca na wakacyjny chillout?
miejsca z naprawdę dobrą muzyką?
Przyjdź na KIERMASH LIVE FESTIVAL W SOKOLE!

Podobnie jak przy poprzednich edycjach warte uwagi jest miejsce, w którym odbędzie się sierpniowy Kiermash. Tym razem organizatorzy zapraszają do ponad 100-letniego, zabytkowego budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ul. Józefa Piłsudskiego 27.
Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” była to pionierska organizacja wychowania fizycznego i sportu, która posiadała oddziały w całej Polsce. „Sokół” działał aktywnie w okresie zaborów, po odzyskaniu niepodległości i w całym okresie międzywojennym XX w. Zdelegalizowany przez komunistów po II wojnie światowej i zakazany w okresie PRL-u. Pierwsze gniazda reaktywowanego „Sokoła” zaczęły powstawać dopiero po upadku komunizmu w Polsce w 1989 roku w III Rzeczypospolitej. W Krakowie „Sokół” zakończył swoją działalność w 2007 roku.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ