Wednesday, May 22, 2024
Home / Uroda  / Medycyna estetyczna  / Kiedy warto zdecydować się na usuwanie tatuażu?

Kiedy warto zdecydować się na usuwanie tatuażu?

Łatwiej zrobić, niż usunąć. Dobrze, że jest to w ogóle możliwe

usuwanie tatuażu

fot. Polina Tankilevitch / Pexels

Tatuaż stał się sposobem na wyrażenie siebie, swoich uczuć, a poniekąd także na wyrażenie miłości i przywiązania. Niestety, bardzo często zdarza się, że takie tatuaże robimy pod wpływem impulsu, a także przypływu emocji. Wówczas po kilku latach zdarza się, że dany wzór przestał się nam już podobać. Nie da się ukryć, że to, co dawniej nas cieszyło i było naszą dumą, stało się naszą największą przeszkodą i powodem do wstydu. Co w takich sytuacjach możemy zrobić?

 

Warto wiedzieć, że istnieją miejsca, które pomogą nam w pozbyciu się niechcianej ozdoby ciała. Wobec tego, kiedy warto zdecydować się na usuwanie tatuażu, a także czy usuwanie tatuażu to rzeczywiście dobry pomysł?

Dlaczego wykonujemy tatuaże?

Nie można zaprzeczyć, że w obecnych czasach niezwykle modne stało się ozdabianie własnego ciała. Coraz więcej kobiet, a także i mężczyzn decyduje się więc na to, by wykonać tatuaż. Co ciekawe, w obecnych czasach mocno zmieniło się także podejście do samego tatuażu. Dawniej uważane było to za wybryk i za „coś” co nie jest społecznie akceptowane. Niemniej jednak na samym początku to właśnie mężczyźni przyczynili się do tego, że tatuaże stały się rozpowszechnione. Panowie bardzo chętnie ozdabiali swoje ramiona, a także łydki. Oczywiście nie trzeba było długo czekać na moment, w którym w taki sposób ozdabiania ciała zaangażują się także i panie.

 

Kobiety jednak zwykle decydowały się na o wiele bardziej subtelne i znaczące zdobienia ciała. Wśród pań dominowały dominowały więc delikatne napisy czy motywy roślinne. Jednocześnie warto zaznaczyć, że moda na wykonywanie wzorów nie przeminęła, jednocześnie mocno się zmieniła. Bardzo popularne stały się bowiem tatuaże wykonywane przez pary, literki imienia czy inne symbole.

Czy usuwanie tatuażu to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że w momencie kiedy dawny tatuaż przestał się nam już podobać, zaczynamy poszukiwać sposobów na to, jaki można się go w efektywny sposób pozbyć. Często taki tatuaż był jedynie wybrykiem młodzieńczych lat, a być może była to pamiątka po nieudanym i zakończonym już związku? Wówczas z pewnością nie wyobrażamy sobie tego, by taki tatuaż w dalszym ciągu zdobił nasze ciało.

 

W tym wypadku można sobie śmiało powiedzieć, że jedyną opcją jest usuwanie tatuażu. Warszawa to miasto, które bez wątpienia może pochwalić się największą ilością profesjonalnych gabinetów, w których specjaliści za pomocą lasera frakcyjnego skutecznie rozpuszczą cząsteczki atramentu, które znajdowały się pod naszą skórą. W przypadku kiedy rzeczywiście mamy do czynienia z sytuacją, w której to tatuaż całkowicie szpeci nasze ciało, a być może jest nawet nieudanym arcydziełem przypadkowego tatuatora, to warto zdecydować się na to, by się takiego problemu pozbyć. Nie tylko znacznie poprawi to nasze samopoczucie, ale także podniesie pewność siebie. Zwykle szpecący nasze ciało tatuaż staje się głównym powodem do wielu kompleksów. Nie ma więc co męczyć się z nieudanym wzorem i o wiele lepiej będzie się go po prostu z naszej skóry pozbyć.

Jak znaleźć sprawdzone miejsce do usuwania tatuażu?

Jeśli już podjęliśmy decyzje odnośnie tego, że najwyższa pora jest pozbyć się z naszej skóry problematycznego wzoru, wówczas możemy śmiało rozpocząć poszukiwania odpowiedniego gabinetu, który nam w tym pomoże. Po czym poznać dobry i sprawdzony gabinet do usuwania tatuażu? Otóż najlepiej posiłkować się rekomendacjami znalezionymi w sieci. Niemniej jednak warto mieć na uwadze to, że mogą być one tylko cennymi wskazówkami, a nie wyznacznikiem podjętej przez nas decyzji. Samodzielnie musimy więc sprawdzić na jakim sprzęcie pracuje dana klinika, a także jakim doświadczeniem mogą pochwalić się specjaliści. Pamiętajmy, że usuwanie tatuażu jest zabiegiem inwazyjnym, a co za tym idzie musimy wybrać miejsce, któremu możemy zaufać. Oczywiście warto osobiście złożyć wizytę w klinice usuwania tatuażu i samodzielnie przekonać się odnośnie tego, jakie warunki tam panują i czy nam one odpowiadają.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg usuwania tatuażu wykonywany jest przy pomocy lasera, który rozbija nagromadzone cząsteczki tuszu pod skórą. Oczywiście jest to zabieg w pełni bezpieczny, o ile tylko wybierzemy doświadczonego specjalistę. Tylko i wyłącznie on będzie mógł zadbać o nasze bezpieczeństwo, a także o dokładne usunięcie szpecącego nas tatuażu. Warto więc mieć to na uwadze, gdy będziemy wybierać klinikę.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ