Sunday, September 24, 2023
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Kiedy warto wybrać rolety dzień noc?

Kiedy warto wybrać rolety dzień noc?

Pozwalają wpuścić do mieszkania akurat tyle światła, ile trzeba

roleta dzień noc

fot. Studio Hartmony / Adobe Stock

Chcesz kupić rolety wewnętrzne, ale nie wiesz, które rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania? A może zastanawiasz się, czy warto wybrać rolety dzień noc? Czym się wyróżniają i jakie rodzaje rolet dzień noc można znaleźć na rynku? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie

 

1. Czym wyróżniają się rolety dzień noc?
2. Jak działa roleta dzień noc?
3. Rolety dzień noc – jakie są rodzaje?

 

Czym wyróżniają się rolety dzień noc? Jak właściwie działają? Jakie mają zalety? Na powyższe pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. W artykule pojawiają się również informacje na temat rodzajów rolet dzień noc. Jeśli zastanawiasz się, czy rolety dzień noc są dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, zapraszamy do lektury już teraz!

Czym wyróżniają się rolety dzień noc?

Czym wyróżniają się rolety dzień noc (https://www.knall.com.pl/c55,rolety-dzien-noc)na tle klasycznych rozwiązań? Te nowoczesne rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim skutecznością, jeśli chodzi o zabezpieczenie pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ponadto wyróżniają się świetną estetyką, co sprawia, że nie tylko są funkcjonalną opcją, ale i stają się swego rodzaju dekoracją stolarki okiennej oraz całego wnętrza. Standardowa roleta dzień noc składa się z dwóch warstw, przy czym jedna warstwa jest przeźroczysta, a druga kryjąca. Tkaniny układa się tak, by oba materiały tworzyły ze sobą naprzemiennie pasy. Z tego powodu na rolety dzień noc mówi się także „duo” lub „zebra”. Dzięki takiemu ułożeniu możesz całkowicie zaciemnić pokój, ustawić roletę w pozycji przeźroczystej i dopuścić dużą ilość światła do wnętrza – bez konieczności całkowitego podnoszenia rolety do góry i odsłaniania tym samym szyby – lub nałożyć oba materiały na siebie w taki sposób, by uzyskać interesujący Cię w danym momencie stopień zaciemnienia.

 

Takie rolety dzień noc sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – bez względu na to, czy interesują Cię rolety do salonu, sypialni czy kuchni. Na rynku aktualnie można znaleźć rolety dzień noc w przeróżnych kolorach – dzięki tej różnorodności jesteś w stanie dopasować odpowiednią opcję do aranżacji całego wnętrza, tworząc spójny i przede wszystkim harmonijny wystrój. Najczęściej w salonie czy kuchni zainteresowani montują jaśniejsze rolety dzień noc – na przykład w kolorach bieli, beżu czy jasnej szarości. W sypialniach natomiast warto zamontować rolety ciemniejsze, które perfekcyjnie zaciemniają pomieszczenie i gwarantują komfortowy odpoczynek, niezakłócany sztucznym i nierzadko intensywnym światłem ulicznym.

Jak działa roleta dzień noc?

Jak właściwie działa roleta dzień noc? Otóż jak wspominaliśmy, standardowe rolety dzień noc mają dwie warstwy, które ułożone naprzemiennie tworzą pasy. Jeden materiał – a zatem jeden pasek – jest transparentnym rozwiązaniem, co oznacza, że przepuszcza światło. Drugi natomiast całkowicie ogranicza jego dostęp do wnętrza. Dzięki temu, że warstwy rolety dzień noc poruszają się zarówno w górę, jak i w dół względem stolarki okiennej i względem siebie, możemy bez problemu kontrolować natężeniem światła, które wpada do pomieszczenia. Aby podnieść lub opuścić roletę, wystarczy pociągnąć za kulkowy łańcuszek. A zatem pod względem obsługi niczym nie różnią się od klasycznych rolet wewnętrznych.

roleta

fot. materiał Partnera

Rolety dzień noc – jakie są rodzaje?

Jakie rodzaje rolet dzień noc można znaleźć na rynku? Aktualnie dostępne są rolety dzień noc w kasecie, wolnowiszące i modele bez kasety w wersji mini. Tę pierwszą opcję montuje się na ramie okiennej. Roleta dzień noc w kasecie ma boczne prowadnice, których zadaniem jest utrzymywanie materiału w odpowiedniej pozycji. Prowadnice sprawiają również, że roleta nie odstaje od powierzchni okna. Rolety dzień noc wolnowiszące to rozwiązania, które instaluje się na suficie lub ścianie. W niektórych przypadkach po wykorzystaniu specjalnych uchwytów można zamontować je również na ramie okiennej. Rolety bez kasety MINI to małe rolety. Instaluje się je na ramie okiennej na bezinwazyjnych haczykach lub za pomocą odpowiedniej taśmy. Mini rolety posiadają z reguły specjalne żyłki prowadzące, dzięki czemu materiał przez cały czas znajduje się blisko szyby.

 

Rolety okienne są niezbędne, aby można było cieszyć się prywatnością i odpowiednią temperaturą. Wybierając rolety dzień noc dostępne w sklepie online można to wszystko załatwić za jednym razem, a jednocześnie montaż w roletach dzień noc jest bardzo intuicyjny.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ