Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Kiedy stosować maskę do włosów?

Kiedy stosować maskę do włosów?

Daj im to, co najlepsze

Maska do włosów

fot. Freepik

Maska do włosów to kosmetyk, który często pomijamy w codziennej pielęgnacji włosów. Tymczasem jest to niezbędny produkt do włosów suchych, łamliwych i zniszczonych, wpływający nie tylko na ich wygląd, ale również na strukturę i kondycję. Warto więc stosować maski do włosów, wybierając produkty renomowane, sprawdzone i z dobrym składem

 

Wiele osób uważa, że odżywka i maska do włosów to podobne produkty, dlatego sięgają zwykle jedynie po ten pierwszy. W rzeczywistości różnią się one zarówno składem, jak i efektami, jakie można dzięki nim uzyskać. Odżywki do włosów ułatwiają rozczesywanie i dbają o kondycję fryzury do kolejnego mycia. Maski mają natomiast działanie długofalowe – nawilżają i odżywiają nie tylko włosy, ale również mieszki włosowe. Mają działanie regenerujące i odbudowujące. Ich regularne stosowanie jest więc niezbędne, aby nasze włosy były w jak najlepszej formie przez długi czas.

Zasady stosowania maski do włosów

To, jak często należy stosować maski do włosów, zależy od ich kondycji, struktury i ogólnego stanu. Jeśli włosy są zdrowe i lśniące, można nakładać maskę raz lub dwa w tygodniu. To w zupełności wystarczy, aby włosy były w dobrej formie. Jeśli jednak włosy są zniszczone, przesuszone, potrzebują intensywnej regeneracji i nawilżenia, można stosować maskę nawet podczas każdego mycia włosów. Nakładamy ją po umyciu głowy szamponem oraz nałożeniu i spłukaniu odżywki. Warto spędzić z kosmetykiem na głowie co najmniej kilka minut. Niektóre maski lepiej działają pod wpływem ciepła, można więc dodatkowo owinąć głowę ręcznikiem.

Jak wybierać maski do włosów?

Podobnie, jak większość innych kosmetyków, maski do włosów powinny być dobrane indywidualnie, w zależności od potrzeb oraz problemów, jakie mamy z fryzurą. Nie ma jednego, uniwersalnego kosmetyku, który tak samo dobrze sprawdzi się do każdego rodzaju włosów. Do włosów suchych i zniszczonych zalecane są maski o działaniu nawilżającym. Włosom kręconym przyda się kosmetyk, który podkreśli skręt, a loki będą sprężyste i delikatne. Włosy cienki potrzebują maski, która nie będzie ich dodatkowo obciążać, a jednocześnie je wzmocni, zwiększy objętość i połysk.

 

Jeśli natomiast mamy włosy ze skłonnością do łupieżu, wybierajmy produkty o działaniu przeciwłupieżowym, które dodatkowo koją podrażnioną skórę głowy i zawierają odżywcze olejki. Wybierając maskę do włosów, warto zwracać uwagę na jej rodzaj, przeznaczenie, skład, a także na dobrą markę. Gdy zwykłe, drogeryjne produkty nie spełniają oczekiwań, sięgnijmy po profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów, jak na przykład maski i inne kosmetyki Olaplex. Na dobrych szamponach, odżywkach i maskach nie warto oszczędzać – to inwestycja w piękne, mocne i lśniące włosy.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ