Friday, July 19, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / KAYAH wystąpi na TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE

KAYAH wystąpi na TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE

W finale wystąpi jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Kto jeszcze?

Amy Winehouse jest w pierwszej TOP10 najlepszych muzyków wszechczasów. Kochają ją wszyscy. Jest nieśmiertelna. Już 23 maja o godz. 19:00 w Filharmonii Krakowskiej raz jeszcze zabrzmią najlepsze piosenki nieżyjącej muzycznej ikony XXI wieku. Pięć młodych, niezwykle zdolnych wokalistek oraz gwiazda wieczoru – KAYAH wystąpią podczas koncertu TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE w Krakowie

amy winehouse

 Amy Winehouse – wciąż nieśmiertelna/ fot. materiały prasowe

Pierwszym wydarzeniem z cyklu RE: STARS jest koncert planowany na 23 maja 2017 w Filharmonii Krakowskiej. Będzie on poświęcony pamięci Amy Winehouse, jednej z najwybitniejszych wokalistek XXI wieku. Zaproszeni do współpracy artyści zaprezentują 18 utworów Amy, w tym najpopularniejsze Back to black, Rehab, You know I’m no good, Valerie czy Love is a losing game. Całość wydarzenia będzie nie tylko muzycznym i multimedialnym show. Organizatorzy zapewniają, że zrobią wszystko, by odtworzyć niezwykły nastrój jaki otaczał piosenkarkę. Aranżacje muzyczne przygotował Michał Salamon, pianista, dyrygent, lider zespołu FOURS collective.

W finale koncertu wystąpi KAYAH, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej.

W finale konkursu wystąpi KAYAH! / fot. materiały prasowe

W finale konkursu wystąpi KAYAH! / fot. materiały prasowe

Projekt ma za cel promowanie nowych twarzy polskiej estrady. Na scenie u boku KAYAH zaśpiewa 5 niezwykle utalentowanych wokalistek: Ewelina Przybyła, Joanna Azzja Mądry, Sandra Mika, Aicha Słoniec i Małgorzata Chruściel.

Anna Dziedzic, inicjatorka koncertu tak tłumaczy swój pomysł:
Chcemy dać szansę młodym, bardzo zdolnym dziewczynom, by mogły pokazać swoje możliwości. W marcu przeprowadziliśmy casting, w którym profesjonalne jury z ponad 30 kandydatek wyłoniło właśnie tę piątkę, która zaśpiewa 23 maja w Filharmonii. Aranżacje przygotował Michał Salamon. Również on wraz z zaproszonymi muzykami poprowadzi wokalistki. W finale wystąpi jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek – KAYAH. Jestem pewna, że wieczór będzie prawdziwą muzyczną ucztą dla wszystkich, którzy kochają Amy, ale również dla tych, którzy lubią niekonwencjonalne wydarzenia. Koncert TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE to niezwykła mieszanka charakterów i konwencji złączona w jedną spójną całość. Gospodarzem wieczoru na scenie będzie aktor Tomasz Schimscheiner, znany z ról w Teatrze Ludowym, Bagatela czy popularnego serialu Na Wspólnej.

Michał Salamon, producent muzyczny koncertu dodaje:
Koncerty będą świetną okazją do tego by raz jeszcze zanurzyć się w twórczość naprawdę wybitnych artystów i doświadczyć tego na żywo. Oczywiście to co będę starał się muzycznie oddać i odwzorować w swoich aranżacjach to oryginalność stylu i aura artysty, która emanuje bezpośrednio z jego wnętrza za pomocą tekstu, dźwięków i fraz. Projekt RE: STARS nie jest jednak próbą doskonałego kopiowania czy udawania kogoś kim się nie jest. Po prostu chcemy aby zdolni wokaliści i muzycy wykonali te utwory w zgodzie ze sobą, pamiętając jedynie o tym jaki jest prawdziwy przekaz tych kompozycji. Dzięki temu wspólnie oddamy widzom i słuchaczom cząstkę nieśmiertelnych gwiazd połączoną z interpretacją ich twórczości.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się pod adresem: www.kkpromotion.pl oraz na Facebooku

Co: Koncert TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE to pierwsze wydarzenie z cyklu RE: STARS. W planach, są koncerty poświęcone innym wielkim artystom, zarówno zagranicznym, jak i polskim, m.in. Georgowi Michaelowi, Whitney Houston i Violetcie Villas.
Gdzie: Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Kiedy: 23 maja 2017 godz. 19:00
Bilety

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ