Monday, April 15, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Kawiarka Bialetti – ponadczasowa włoska kafetiera

Kawiarka Bialetti – ponadczasowa włoska kafetiera

A może kawiarka wykonana z aluminium?

Kawa budzi

Kolorowe kawiarki/ fot. materiały prasowe

Kawiarka w wielu domach stanowi obowiązkowe wyposażenie kuchni, szczególnie jeśli domownicy są smakoszami tego napoju i często po niego sięgają. Jest to jednocześnie proste urządzenie, pozwalające parzyć kawę o niesamowitym aromacie oraz niepowtarzalnym smaku, które też bywa określane mianem ekspresu niskociśnieniowego

 

 

Kawiarkami, które są znane na całym świecie z tego, jak niesamowitą kawę można w nich przygotować, są te pochodzące z Włoch. Jednym z najbardziej znanych producentów włoskich kawiarek jest znana marka Bialetti. Ich kawiarki są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych zaparzaczy, jakie można znaleźć we włoskich domach. Marka została założona lata temu we Włoszech przez Alfonso Bialettiego i to jemu zawdzięcza swoją nazwę. Tym, co wyróżnia kawiarki Bialetti na SwiezoPalona.pl, są przede wszystkim prostota i funkcjonalność, które we wspaniały sposób łączą się z wysoką estetyką. Dzięki temu możemy zaopatrzyć się w zaparzacz, który nie tylko sprawdza się w praktyce, ale także może być ozdobą naszej kuchni.

Bialetti Espresso, Venus i GAT Konica

Z pewnością warto rozpocząć przygodę z profesjonalnym parzeniem kawy, od poznania czym jest kafetierka i jak działa. Tutaj warto sięgnąć po absolutną klasykę od Baletti, kawiarkę, której wygląd zapewne jest nam znany, gdyż został opatentowany, a następnie wyprodukowany w ogromnej ilości 200 milionów egzemplarzy. Różnej wielkości modele Bialetti Espresso to kawiarki przeznaczone do kuchenek elektrycznych i gazowych, a ich odpowiednikami na kuchenki indukcyjne są kawiarki Venus i GAT Konica. Dlaczego warto zacząć od tych właśnie modeli? Przede wszystkim dlatego, że stanowią one pewną klasykę, są proste w obsłudze, a jednocześnie pozwalają na tworzenie podstawy do pysznych napojów takich jak cappuccino, mokka czy inne aromatyczne kawy smakowe. Kawiarka Bialetti standardowo składa się z trzech podstawowych części, które umożliwiają zaparzanie aromatycznej kawy. W dolnej części ma ona zbiorniczek na wodę, część górna natomiast, jest miejscem na już zaparzoną kawę. Trzeci element stanowi specjalny lejek wraz z sitkiem. Wspomniane modele utrzymane są w srebrnej kolorystyce, posiadają dodatkowy górny uchwyt do otwierania kawiarki oraz boczną rączkę w kolorze czarnym. Kawiarki Bialetti są też opatrzone pięknym logo producenta, idealnie komponującym się z resztą elementów.

 

Aromat kawy budzi

Zapach kawy potrafi obudzić/ fot. Unsplash

W jaki sposób można zaparzyć pyszną kawę? Jak działa kawiarka?

Jest to naprawdę bardzo proste – po wlaniu wody do zbiorniczka dolnego i ustawieniu kawiarki na źródle ciepła, woda ulega podgrzaniu i zamienia się w parę wodną. W taki sposób, dzięki wytworzonemu we wnętrzu kawiarki ciśnieniu przedostaje się ona do górnej części zbiornika. Po drodze przechodzi przez umieszczone w środku sitko, na którym powinna znajdować się kawa. W momencie, kiedy w górnym zbiorniczku zaparzy się już odpowiednia ilość napoju – powinniśmy zdjąć kawiarkę z ognia i już możemy cieszyć się świeżym i aromatycznym napojem. Wykorzystując włoski zaparzacz do kawy zdecydowanie najlepiej kupować kawę grubo mieloną i jak najbardziej świeżą. Decydując się na kawiarkę włoską, bardzo często mamy podane, jaką ilość filiżanek kawy można przygotować urządzeniem o konkretnej wielkości. Pamiętajmy jednak o tym, że tutaj jedna filiżanka ma około 30 ml. Wielkość kawiarki powinna być więc dostosowana do naszych potrzeb, ale też pamiętajmy, że najlepiej smakuje kawa świeżo zaparzona, a nie ta, którą przechowujemy dłuższy czas. Aby skrócić czas parzenia kawy, możemy do urządzenia wlać cieplejszą wodę, tym samym eksperymentując ze smakiem kawy. Standardowo wlewa się jednak do zbiorniczka zimną wodę.

A może kawiarka wykonana z aluminium?

Kawiarki wykonane z aluminium stanowią alternatywę dla kawiarek ze stali nierdzewnej. Przykładem aluminiowej kawiarki od Bialetti jest chociażby przepiękna seria kolorowych modeli z kolekcji Rainbow. Tutaj w standardowej wersji do użytku na kuchenkach gazowych i elektrycznych mamy do wyboru aż 7 intensywnych, mocnych kolorów, które od razu zwracają na siebie uwagę: fuksja, jasny i ciemniejszy niebieski, czerwony, zielony, żółty oraz pomarańczowy. Dzięki takim kawiarkom można wzbogacić wygląd kuchni o piękne akcenty kolorystyczne.

Kawiarki Bialetti w przystępnych cenach znajdziecie w jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych z kawą – SwiezoPalona.pl.

 

źródło: materiały Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ