Thursday, May 23, 2024
Home / katia serek
Home / Moda  / Trendy modowe  / Katia Serek

Katia Serek

Absolwentka warszawskiej ASP i University of the Arts w Londynie (London College of Fashion) Katia Serek jest fotografką współpracującą z międzynarodowymi magazynami. W lutym jej sesja ukazała się Mieście Kobiet!

katia serek

katia serek

katia serek

Absolwentka warszawskiej ASP i University of the Arts w Londynie (London College of Fashion) Katia Serek jest fotografką współpracującą z międzynarodowymi magazynami. W lutym jej sesja ukazała się Mieście Kobiet!

Katia Serek jest fotograficzką i fotomontażystką. Artystycznie związana z Londynem i Warszawą.

Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się  już w dzieciństwie od prób zdefiniowania siebie poprzez różne formy wyrazu: poezję, muzykę, czy malarstwo.  Ostatecznie jednak swój język odnalazła w fotografii, ale przede wszystkim w fotomontażu.

Katia Serek ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (na kierunku Sztuki mediów), a także University of the Arts w Londynie  (London College of Fashion). Podczas studiów na londyńskim Uniwersytecie Sztuki wzięła udział w kilku wystawach grupowych oraz miała dwie, bardzo dobrze przyjęte przez publiczność, wystawy autorskie (Londyn). Jako artystka była wystawiana nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Stanach Zjednoczonych i Polsce, a obecnie przygotowuje się do kolejnej wystawy w Londynie i pod koniec przyszłego roku w Barcelonie.

Jako fotograf działa na dwóch płaszczyznach fotografii mody i fotografii artystycznej-fotomontażu, w której z sukcesem wykorzystuje estetyczne piękno fotografii mody. Jej zdjęcia ukazały się na łamach międzynarodowych Magazynów takich jak Random Fashion Magazine, Bello Mag i Themzine. A wystawiany w Londynie i Nowym Jorku cykl 'Butterfly’ zaowocował współpracą z azjatycką projektantką-Ara Jo, projektującą między innymi dla takich sław jak Lady Gaga.
Na temat swojej twórczości Katia Serek wypowiada się w następujący sposób:

„Próbuję połączyć fotografię modową (komercyjną) z fotomontażem, gdzie nie tylko zwracam się w kierunku piękna i estetyki całego obrazu, ale w który chcę również wpleść pewną filozofię, stworzyć fantastyczny świat, będący wytworem naszej wyobraźni – atrakcyjny i prowokujący. Poszukuję sytuacji, gdy obraz nie będzie jedynie suchym wizualnym doświadczeniem, ale będzie mówił całym sobą. (…) Jesteśmy otoczeni przez obrazy i zdjęcia, które obojętnie mijamy na swojej  drodze. Dlatego w dzisiejszych czasach ludzie oczekują czegoś więcej, niż zwykłego wizualnego doświadczenia. Chcą być częścią  kreatywnego świata, wejść do jego środka, wejść głębiej, niż kiedykolwiek. Staram się im to umożliwić w moich pracach”.
O napięciu między fotografią stricte artystyczną i komercyjną Katia Serek mówi tak: „Sztuka nie istnieje bez odbiorcy, jak i odbiorca nie istnieje bez sztuki. Siła fotografii reklamowej, będącej częścią szeroko rozumianej fotografii komercyjnej i tworzywem moich fotomontaży, tkwi przede wszystkim w jej „publicznej” funkcji. Zdjęcia reklamowe dają możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, ale i pozwalają przetransformować miejsca publiczne (ulice, przystanki autobusowe, itd.) w globalną galerię bez żadnych granic”.
facebook: http://www.facebook.com/#!/pages/Katia-Serek-photo/127795343937659
strona: www.katiaserek.carbonmade.com

Oceń artykuł