Tuesday, June 25, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Katarzyna Zielińska, Weronika Rosati i Julia Wieniawa w nowym serialu. O czym będzie „Zawsze warto”?

Katarzyna Zielińska, Weronika Rosati i Julia Wieniawa w nowym serialu. O czym będzie „Zawsze warto”?

Będzie women power?

zawsze warto

Od lewej: Zielińska, Wieniawa, Rosati / fot. materiały prasowe

„Porażka to kolejny krok do zwycięstwa”*. O tym, jak wiele prawdy jest w tych kilku słowach świadczą losy bohaterek nowego serialu „Zawsze warto”, który od września wyemituje Polsat. Trzy kobiety, jeden przypadkowy wieczór, którego dramatyczny finał jest początkiem ich wspólnej historii. Serial przedstawia losy kobiet, które postanowiły się wyrwać z przemocy domowej i finansowej i postawić na siebie. W głównych rolach zobaczymy: Katarzynę Zielińską, Weronikę Rosati i Julię Wieniawę

 

Serialowy women power. Kim są główne bohaterki?

Marta, Dorota i Ada. Na co dzień każda z innego świata, każda z innymi problemami, ale dzięki sile i determinacji wychodzą nawet z najmroczniejszych traum.
W życiu każdej z nas pojawiają się prawda i kłamstwo, miłość i nienawiść, tajemnice i problemy, których nie można tak łatwo rozwiązać. Ale solidarność i siła kobiet przenoszą góry. I o tym jest ten serial – mówi Nina Terentiew, dyrektorka programowa Telewizji Polsat.

Kim są trzy główne bohaterki? Marta (Weronika Rosati) jest 34-letnią, dobrze sytuowaną, świetnie wykształconą prawniczką. Ma nowy piękny dom pod Warszawą. Poślubiła swoją szkolną miłość, Marka (Jacek Knap). Z czasem okazuje się jednak, że spędziła połowę swojego życia z kimś, kogo zupełnie nie znała. Na skutek licznych życiowych zmian Marta zamierza opuścić prowadzoną przez ojca rodzinną kancelarię i założyć własną. Na drodze Marty staje jej ukochany ojciec Witold Wardecki (Mariusz Bonaszewski), skrywający liczne tajemnice i podwójne życie adwokat, który nie jest takim ideałem, za jakiego uważała go córka.

Dorota (Katarzyna Zielińska) na studiach wyszła za mąż, w chwili kiedy ją poznajemy jest 37-letnią mamą trójki dzieci. Mąż przez lata stopniowo zabierał jej wolność i godność. Z troskliwego i kochającego mężczyzny z czasem zamienił się w domowego tyrana. Dorota długo nie ma siły wyrwać się z kleszczy niszczącego małżeństwa. Codziennie toczy walkę o siebie i swoje dzieci, by w końcu pewnego dnia zrobić pierwszy krok w stronę nowego, lepszego życia.

Ada (Julia Wieniawa) to najmłodsza z bohaterek serialu. Ma zaledwie 22 lata. Jako nastolatka wzięła ślub, urodziła dziecko i z trudem dobrnęła do matury. Jej mąż szybko zniknął, zostawiając ją z małym dzieckiem i kredytami opiewającymi na setki tysięcy złotych. Na swój sposób kocha synka, który został umieszczony w rodzinie zastępczej. Na skutek życia bez stałych dochodów i z długami męża Ada zostaje call girl i wpada w niebezpieczne towarzystwo. Chce zmienić swoje życie i uciec od przeszłości, ale czy przeszłość ją dogoni?

Dotychczas bohaterki nie miały ze sobą nic wspólnego, ale razem zjawiły się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Jedno tragiczne zdarzenie na stacji benzynowej, na skutek którego otrą się o śmierć sprawi, że od tamtego wieczoru przestaną być sobie obojętne.

„Zawsze warto” zawalczyć o siebie 

– Odtwórczynie głównych ról to piękne kobiety, które znamy z pierwszych stron gazet. W „Zawsze warto” będziemy mieli okazję zobaczyć je z zupełnie innej perspektywy. Zagrają kobiety z krwi i kości, ze swoimi słabościami i troskami, lepszymi i gorszymi dniami – opowiada o nowym serialu jego producent Michał Kwieciński (Akson Studio).

Pierwszy raz spotkałyśmy się na planie w takim składzie, ale mimo, że jesteśmy zupełnie inne, od razu poczułyśmy, że jest między nami super energia. Każdą z nas obsadzono w roli, wbrew powszechnemu wyobrażeniu o nas, więc jest to dla nas wszystkich aktorskie wyzwanie. Sama dużo uczę się od granej przeze mnie bohaterki.

– zdradza Katarzyna Zielińska i kontynuuje:

– Razem z Weroniką Rosati i Julką Wieniawą staramy się tak budować nasze postaci, by ich historie były wsparciem dla widzów. Chcemy wysłać wiadomość do oglądających nas kobiet – które być może odnajdą w naszym serialu cząstkę swojego życia, swoich problemów – że w życiu ZAWSZE WARTO zawalczyć o siebie i o lepsze jutro.

Obsada serialu „Zawsze warto”

W serialu „Zawsze warto” obok Katarzyny Zielińskiej, Weroniki Rosati i Julii Wieniawy wystąpi plejada aktorów, a wśród nich m.in.:

 • Małgorzata Pieczyńska,
 • Jacek Knap,
 • Paweł Ławrynowicz,
 • Mariusz Bonaszewski,
 • Bartosz Obuchowicz,
 • Bartłomiej Kotschedoff,
 • Dariusz Majchrzak,
 • Karol Dziuba,
 • Aleksy Komorowski,
 • Hubert Kułacz,
 • Joanna Balas 
 • Joanna Kuberska.

Producentem wykonawczym serialu jest Akson Studio. Za reżyserię odpowiadają Marta Karwowska, Bartosz M. Kowalski i Michał Rogalski, autorką scenariusza jest Agnieszka Krakowiak-Kondracka.

*cyt. Oprah Winfrey

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ