Wednesday, April 24, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Katarzyna Nosowska: koncert w NCK

Katarzyna Nosowska: koncert w NCK

Dowiedz się kiedy jest koncert Nosowskiej w Krakowie

Koncert Nosowskiej już 15 marca w NCK. Nie przegap! / fot. materiały prasowe

Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu Hey, jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych, solowo nagrywa od 1996 r. Wtedy to pod szyldem Nosowska ukazał się album „puk puk” z muzyką elektroniczną, mocno odbiegającą od dokonań jej rodzimej formacji. Zarówno publiczności, jak i krytykom, nowe wcielenie Nosowskiej przypadło do gustu

Koncert Nosowskiej już 15 marca w NCK. Nie przegap! / fot. materiały prasowe

Koncert Nosowskiej już 15 marca w NCK. Nie przegap! / fot. materiały prasowe

W kolejnych latach, równolegle z działalnością w Hey’u, Nosowska wydała płyty: „Milena” (1998), „Sushi” (2000) oraz „UniSexBlues” (2007), która jest wspólnym projektem Nosowskiej i Marcina Macuka, kompozytora i producenta współpracującego z Hey’em. Album stał się niemal natychmiast Złotą Płytą, a trasa UniSexBlues Show była pasmem szalonych i wielce energetycznych koncertów. Styczeń 2008 r. przyniósł Nosowskiej nagrodę Fenomen Przekroju za „rzadkie wyczucie klasy, ucho do dobrych tekstów, głos do śpiewania i nieprzeciętny nos do współpracowników.” Z kolei podczas gali Fryderyk 2008 płyta „USB” została uznana albumem roku muzyki alternatywnej. Nosowska odebrała też statuetki w kategoriach: autor roku, wokalistka roku i piosenka roku – „Era retuszera”, do której klip nakręciła Anna Maliszewska, również nagrodzona Fryderykiem.

15 września 2008 r. artystka wraz ze swoim zespołem UniSexBlues Band była gościem specjalnym koncertu galowego XI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, podczas którego zaprezentowała piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej. Entuzjastyczna reakcja publiczności, ale przede wszystkim niezwykły klimat, jaki wytworzył się między muzykami zaowocowały nagraniem płyty „Osiecka” , na której znalazły się takie utwory jak: „Na całych jeziorach ty”, „Uroda”, „Zielono mi”, czy przejmująco zinterpretowana „Kto tam u ciebie jest?”. Album został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy i pokrył się podwójną Platyną, otrzymał również Fryderyka w kategorii piosenka poetycka, natomiast Katarzyna Nosowska została uznana wokalistką roku 2009.

22 sierpnia 2011 r. w radiowej Trójce po raz pierwszy został zagrany utwór „Nomada”, który był zapowiedzią nowej płyty Nosowskiej zatytułowanej „8”. Artystka postawiła na sprawdzonych współpracowników. Autorem wszystkich piosenek jest Marcin Macuk, który razem z Marcinem Borsem (m.in. Nosowska „Osiecka”) jest również producentem płyty. Teksty oczywiście napisała Katarzyna. Album miał swoją premierę 23 września i ukazał się nakładem wytwórni Supersam Music. Drugim singlem z płyty „8” została piosenka „O lesie”, która promowała jednocześnie kampanię Natura 2000. Poczuj to! prowadzoną przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. W grudniu 2011 album uzyskał status platynowej płyty za sprzedaż ponad 30 tys. egzemplarzy.

Rok 2012 i 2013 to m.in.: artystyczne zarządzanie projektem Męskie Granie oraz
trasa koncertowa Nosowska .zip, z przekrojowym repertuarem. Oprócz najważniejszych i najbardziej znanych utworów z solowej działalności Katarzyny, można było usłyszeć dawno nie grane utwory z okresu współpracy z Andrzejem Smolikiem.
Co: NOSOWSKA – koncert
Gdzie: Scena NCK
Kiedy: 15 marca (środa), g. 20.00
Bilety: 80 zł

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ