Sunday, June 23, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Poznaj sekret udanego rodzicielstwa: Instrukcja obsługi dzieci

Poznaj sekret udanego rodzicielstwa: Instrukcja obsługi dzieci

Jak wychowywać mądrze dziecko?

Katarzyna Miller terapeutka

Katarzyna Miller/ fot. materiały prasowe

Zaledwie przedwczoraj ukazała się nowa książka Instrukcja obsługi dzieci – poradnik autorstwa znanej i kochanej przez rzesze kobiet psycholożki – Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej. Poruszają przez autorki tematy związane są ze świadomym i odpowiedzialnym rodzicielstwem. Książka powstała dla każdego, kto zmaga się z rodzicielskimi problemami lub chciałby rozwijać się roli rodzica

 

 

Poradnik K.Miller

Poradnik dla rodziców/ fot. materiały prasowe

 

 

 

 

 

 

W książce Instrukcja obsługi dzieci znajdziesz odpowiedzi na pytania:

 

 • Jak wychowywać mądrze dziecko?
 • Jak odnaleźć radość z rodzicielstwa?
 • W jaki sposób pogodzić potrzeby wszystkich członków rodziny – zarówno dorosłych, jak i dzieci?
 • Czego można wymagać od dziecka, czego wymagać się nie powinno?
 • Jak skutecznie komunikować się z dziećmi?

 

Co tu dużo mówić – książka otworzy rodzicom oczy! Ponieważ z wielu wychowawczych błędów nawet nie zdajemy sobie sprawy. Omawiając efekt – niepożądane zachowanie dziecka – dojdziemy do jego przyczyny.

Podobnie jak poprzednie książki z serii Instrukcja obsługi…, tak i ta, została napisana w lekkiej formie  rozmów pomiędzy autorkami. Suzan zadaje pytania, prowokuje, rzuca kamyk do ogródka. Katarzyna Miller z punktu widzenia psychologii i swojego doświadczenia psychoterapeutycznego odpowiada, podsuwając wiele historii, które pomagają zrozumieć problem i konieczność zastosowania konkretnych rozwiązań.

 

Wartością dodaną świadomego rodzicielstwa jest samorozwój rodzica jako człowieka. Dowiemy się jak nasze własne dzieciństwo wpłynęło na to, jakimi jesteśmy rodzicami. Wiele swoich zachowań powtarzamy po własnej matce lub ojcu, nie zdając sobie z tego sprawy. Dobra wiadomość jest taka, że to tylko nabyty schemat – można go rozmontować, a na jego miejscu zbudować zupełnie nowy. Tym samym wprowadzić nową jakość.

 

 

Inne książki z tej serii są dostępne na stronie sklep.zwierciadlo.pl i w dobrych księgarniach

 

 

 

Katarzyna Miller – Psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Życie jest fajne, Instrukcja Obsługi kobiety, Kup kochance męża kwiaty, Nie bój się życia, Chcę być kochana tak jak chcę, Instrukcja obsługi faceta, SeksownikZrób to kochanie i wielu innych (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z magazynem Zwierciadło.

 

 

 

Suzan Giżyńska – Niezależna reżyserka i copywriter, twórczyni spotów reklamowych oraz akcji społecznych. Współautorka książek: Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Instrukcja obsługi kobiety, Instrukcja obsługi faceta. 

 

źródło: materiał Partnera MK

 

 

 

 

Oceń artykuł
2 komentarze
 • Justyna Marka 1 marca, 2020

  Może to okrutne, ale ja nie wiem, czy umiałabym się odnaleźć jako rodzic (mówię to z perspektywy dziecka z rodziny wielodzietnej) .Nie chodzi przecież tylko o zapewnieniu dziecku materialnego dobrobytu (co w dzisiejszych czasach również jest trudne), ale też czasu. A czasu mamy coraz mniej. Brakuje go nam dla nas. A skoro nie mamy czasu dla siebie, by się rozwijać, jak możemy go oddać kompletnie zależnej od nas małej istotce? Niech mnie ktoś nazwie egoistką, bardzo proszę, ale mnie wizja zmienienia się w zgorzkniałą, sfrustrowaną i styraną życiem kobietę jakoś nie zachwyca.

  • KAS 14 marca, 2020

   Wszystko zależy od m9mentu w życiu, też kiedyś tak uważałam, aż w którymś momencie poczułam, że chce doświadczyć bycia mama, budowania relacji z człowiekiem którego urodze, doświadczyć tego rodzaju miłości, tych zarwanych nocy, ale też tego przewartosciowania priorytetow, zasmakowania życia rodzinnego, zwolnienia tempa.w życiu zawodowym. Na co dzień bywa ciężko, ale to poczucie doświadczania nowego wynagradza wszystko. I nie sądzę żeby kiedykolwiek jeszcze praca w tytanicznym tempie byla dla mnie ważniejsza i atrakcyjniejsza od tego nowego etapu w życiu.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ