Sunday, June 16, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 28. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Katarzyna Maria Zawadzka

28. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Katarzyna Maria Zawadzka

Nie graj, bądź – pod hasłem odbyło się sierpniowe spotkanie czytelniczek „Miasta Kobiet”

katarzyna maria zawadzka

Katarzyna Maria Zawadzka była Gościówą Specjalną 28. Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

„Nie graj, bądź” – tak brzmiało hasło przewodnie 28. spotkania Klubu Miasta Kobiet. W Niebieski Art Hotel & SPA rozmawialiśmy z Katarzyną Marią Zawadzką – aktorką, trenerką aktorstwa i rozwoju osobistego poprzez aktorstwo, pedagożką, a także twórczynią One Women Show „NIEPRZYKŁADNA MAMA”. Nad sceną unosiła się magia autentyczności. Patrzyłyśmy sobie głęboko w oczy, mocno biłyśmy się w piersi i mówiłyśmy dobrze o sobie

 

 

Wsłuchaj się w swój love signal

– Dwa lata temu umieściłam na swojej mapie marzeń zdjęcie z 17. spotkania Klubu Miasta Kobiet. To właśnie wtedy wymyśliłam, że chcę pracować dla kobiet i z kobietami. Chcę rozwijać je i siebie razem z nimi – zdradziła Katarzyna Maria Zawadzka. Podczas spotkania rozmawiałyśmy o tym, że marzenia same się nie spełniają – to my je realizujemy. Determinacja i aktywność czynią cuda.  Życiowe zmiany, zarówno te małe, jak i większe, nigdy nie dzieją się przypadkowo. Sukces nosi nasze imię i posiada naszą energię. Trenerka aktorstwa zaznaczyła, że każdy może występować publicznie. Tremę da się oswoić. Potrzebna jest praca z własnymi przekonaniami, pozbycie się wewnętrznego krytyka:

Jeśli chcesz w życiu coś robić to tylko ty możesz się przed tym powstrzymać

– powiedziała.

katarzyna maria zawadzka na klubie miasta kobiet

Podczas 28KMK Nieprzykładna Mama zafundowała uczestniczkom wydarzenia trening aktorski / fot. Barbara Bogacka

Aby coś zmienić trzeba obudzić w sobie chęć, siłę do działania. Przed stresującym występem warto nastroić umysł i ciało na odpowiednią częstotliwość:

Polecam muzykę, zarówno jeśli chcesz się pobudzić, jak i uspokoić. Jeśli potrzebujesz wyciszenia, możesz włączyć sobie coś spokojnego, na przykład relaksującą muzykę, odpowiadającą częstotliwości bicia serca, to tak zwany love signal

– podsumowała Zawadzka.

 

 

Działaj ciałem

– Rozłóż szeroko ręce, wznieś je wysoko do nieba, połóż na klatce piersiowej i powiedź głośno: tutaj jestem, oto ja! Tu, czyli w sercu, w swoim wnętrzu – to właśnie ono powinno być głównym doradcą, szefem twojej podświadomości.

Psychika możne paraliżować ciało, ale ciałem także można działać na psychikę

– zaznaczyła Katarzyna Maria Zawadzka.

 

Przyznała również, że o „pozycji mocy” usłyszała od Bernarda Hillera – światowej sławy nauczyciela kunsztu aktorskiego, coacha gwiazd. Jak taka postawa wygląda?

– Polegaj na swoich plecach, wzmacniaj kręgosłup, klatka piersiowa musi być otwarta, później pewnie połóż całe stopy na podłodze – w takiej pozycji od razu czujemy się pewniejsi, bardziej świadomi tego, czego pragniemy. Warto jest ćwiczyć, bo z czasem postawa wejdzie nam w nawyk. Nieprzykładana Mama dała klubowiczom sporo rad, dotyczących tego, jak wpływać na to, jak o sobie myślimy.

Technika aktorska Michaiła Czechowa mówi wiele o cielesności. Działamy ciałem, żeby wywołać konkretne stany emocjonalne, tematy w głowie i sercu.

 

Życie polega na ciągłej autoprezentacji

katarzyna maria zawadzka

Energia, dystans i poczucie humoru – taka jest Katarzyna Maria Zawadzka / fot. Barbara Bogacka

– Kim są ludzie, którzy potrzebują spotkań z coachem aktorstwa? – zapytała Agna Karasińska, prowadząca spotkanie.
– Przekrój jest olbrzymi. Z jednej strony przychodzą osoby, które są zainteresowane aktorstwem – młodzi ludzie, którzy chcą zdawać do szkoły teatralnej, stand-uperzy, profesjonalni aktorzy. Na moich zajęciach pojawiają się także osoby z innych branż. Pracownicy korporacji, księgowe czy nawet programiści. Wszyscy, którzy chcą doświadczyć czegoś nowego – wytłumaczyła Zawadzka. Głównym powodem różnorodności jest to, że każdy z nas doświadcza w swoim życiu wystąpień publicznych. Prezentujemy się przecież nie tylko na scenie, przed liczną publicznością. Robimy to na co dzień, podczas typowych kontaktów międzyludzkich.

Ludzie kupują energie i emocje

– dodała.

 

ZOBACZ TRANSMISJĘ Z 28. KMK

Macierzyństwo z przymrużeniem oka?

Katarzyna Maria Zawadzka podczas 28. spotkania Klubu Miasta Kobiet opowiedziała, o tym, jak parę lat wcześniej musiała pogodzić się z tym, że nigdy nie będzie matką. Kiedy usłyszała diagnozę, postanowiła, że odda się podróżom i karierze. Okazało się, że miesiąc później była w ciąży.
Aktorka opowiedziała o problemach z zajściem w ciążę, początkach choroby tarczycy – Hashimoto, a także o codzienności młodej matki, która stała się inspiracją do stworzenia projektu Nieprzykładna Mama.

Grałam w teatrze KTO, ale chciałam też zrobić coś własnego, monodram. Długo nie mogłam znaleźć tematu, który by mnie pochłonął.. Gdy urodziła się Marysia i zaczęło się życie z maleńkim dzieckiem natychmiast pomyślałam: to jest to! Bardzo chciałam opowiedzieć o swoim macierzyństwie, a także o jednym z modeli współczesnego macierzyństwa. Te doświadczenia były hardcorowe. Wiem, że wiele mam wie o czym mówię

– opowiedziała Gościówa Specjalna 28 KMK.

 

Uczestniczki 28. KMK / fot. Barbara Bogacka

Katarzyna Maria Zawadzka: ważne jest żeby komunikować światu swoje potrzeby

– Nie wymagajmy od świata, by ten domyślał się czego pragniemy. Żeby dostawać musimy dawać. Co takiego? Jasne komunikaty.

Wyrażanie swoich potrzeb jest znacznie atrakcyjniejsze niż czekanie i tłumienie ich w sobie.

Będąc w ciąży wstałam i zapytałam czy ktoś w autobusie mógłby ustąpić mi miejsca. Wstało czterech panów. Podziękowałam i zażartowałam: jedno wystarczy!

 

To ważny rok…

– W tym roku „Miasto Kobiet” obchodzi godną rocznicę istnienia! zdradziła redaktorka naczelna – Aneta Pondo – – Dokładnie 15 lat temu pracowałyśmy nad pierwszym numerem, który ukazał się we wrześniu – dodała. Celebrować rocznicę będziemy hucznie i długo. Każda impreza, która odbędzie się od września będzie częścią świętowania naszego jubileuszu. Klub Miasta Kobiet także w tym roku ma swoje urodziny, istnieje już pięć lat! Z tej okazji szykujemy specjalną niespodziankę dla naszych uczestniczek. Będzie to książka – pięć mocnych rozmów z gośćmi KMK.

 

28 klub miasta kobiet

Organizatorki 28KMK czuły się doskonale w kreacjach z najnowszej kolekcji Patrizia Aryton / fot. Barbara Bogacka

Kobiecy Power był widoczny na scenie od samego początku spotkania. Organizatorki imprezy z redakcji „Miasta Kobiet” miały na sobie kreacje z najnowszej kolekcji Patrizi Aryton. Nowoczesność i wspaniała jakość ubrań sprawiła, że dziewczyny wyglądały i czuły się wyjątkowo. To był wieczór z klasą!

 

Spotkanie było przepełnione dobrymi wibracjami. Wysłuchaliśmy Anety Krasek – menagerki Vanilla Spa w Niebieskim. Opowiedziała o filozofii i ofercie salonu.
– Szczycimy się filozofią slow – dajemy naszym klientom czas, po to by mogli się zrelaksować i zregenerować ciało.
W Vanilla Spa można skorzystać z różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, poczuć się piękną i dopieszczoną kobietą. O klienta zawsze dba się tu kompleksowo. Profesjonalizm objawia się także w doborze produktów, które są naturalne i najwyższej jakości.

 

EkoKrem

Twórczynie EkoKremu / fot. Barbara Bogacka

Stoisko firmy EkoKrem przyciągnęło wiele pań.  Uczestniczki spotkania 28. KMK zapoznały się z szeroką ofertą robionych na zamówienie pielęgnacyjnych kosmetyków. EkoKremy są skuteczne i bezpieczne. Nie zawierają: SLS, parabenów, silikonów czy barwników chemicznych. Pochodzą wyłącznie z surowców roślinnych.

 

Change Lingerie

28 kmk

Profesjonalny brafitting od Change Lingerie / fot. Barbara Bogacka

Przy stoisku Change Lingerie panie mogły skorzystać w profesjonalnych konsultacji brafitterskich. Skandynawska marka oferuje szeroką gamę efektownej i zmysłowej bielizny aż w 100 rozmiarach i wielu fasonach. Ekspertki z Change Lingerie zaprezentowały najnowsze modele z kolekcji jesień/zima oraz kostiumy kąpielowe.

 

Upominki od partnerów to zawsze dobry powód do uśmiechu / fot. Barbara Bogacka

28. spotkanie wsparli: EkoKrem, Change Lingerie, Patrizia Aryton, Sylveco, dr Legand, Depil Concept, Elfa Pharm Polska, Ośrodek Akademii JA w Krakowie, NailsCompany, Teashi Nail Lab, Feminum i Gehwol.

Do zobaczenia w październiku! / fot. Barbara Bogacka

 

Monika Janusz

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • cool math run 3 14 sierpnia, 2019

  The point of view is not wrong, thanks to the writer who shared it, I was having trouble finding out more.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / katarzyna-maria-zawadzka-klub-miasta-kobiet
Oceń artykuł
5 komentarzy
 • vex 3 19 sierpnia, 2019

  The blog is very informative and outstanding. I would love to read your blog. Give me lots of useful information. I will regularly read your blog.

 • vex 3 19 sierpnia, 2019

  I really like the type of simple written article so people can understand it and people can understand which message the author wants to convey. Your style is unique but easy to understand what you want to say in this discussion.

 • Beauty teaching academy 4 stycznia, 2020

  Class College Education training spa
  Beauty teaching
  university
  academy
  lesson
  teacher master
  student
  spa manager
  skin care
  learn eyelash extensions
  tattoo spray

 • hotmail login 26 lutego, 2020

  Things are very open and intensely clear explanation of issues. was truly information. Your website is very beneficial.

 • Comment choisir votre Souris Gamer 15 maja, 2020

  The photos you share about the wedding is very beautiful, You are a beautiful and most prominent bride I know. Wish you happy.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ